Dış güvenlikte son durum

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, cezaevlerinde dış güvenliği jandarmadan almak istediklerini belirterek, ''Cezaevlerinde dış güvenliği de infaz koruma memurları yapsın istiyoruz'' dedi.

Bakan Ergin, Amasya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde incelemelerde bulundu.

Burada infaz koruma memurlarıyla bir süre sohbet eden Bakan Ergin, ''Ceza infaz kurumlarının dış güvenliğini şu anda jandarma yapıyor. İç güvenliği ise Adalet Bakanlığı'na bağlı memurlar sağlıyor. Ceza infaz kurumlarının dış güvenliğinin de Adalet Bakanlığı'na devredilmesini öngören yasa tasarısını parlamentoya sevk edilmek üzere Başbakanlığa gönderdik. Artık jandarmadan dış güvenliği alıp tamamen dış güvenliği de infaz koruma memurları yapsın istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Söz konusu yasa tasarısı içinde infaz koruma memurlarının özlük haklarını da düzenleyen maddelerin olduğuna işaret eden Ergin, ''Tasarının Bakanlar Kurulu'nda görüşmeleri yapıldı. İnşallah Meclis açılınca tasarı Başbakanlık'tan Meclis'e sunulacak, ekim ayında parlamentoda görüşülmeye başlanacak'' dedi.

Bakan Ergin, daha sonra Amasya Belediyesi'ni ziyaret etti

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Amasya Adliye Sarayı'na giderek Başsavcı Feridun Süzen'i ziyarette bulundu. Burada basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda Başsavcı Süzen'den bilgi alan Bakan Ergin, daha sonra geçen Temmuz ayında 2 mahkumun ateşe verdiği E Tipi Cezaevi'nde incelemelerde bulundu. Gazetecilerin içeri alınmadığı cezaevini gezen ve sorunları yerinde tespit eden Bakan Ergin, çıkışta infaz koruma memurlarıyla biraraya geldi. İnfaz koruma memurlarının sorunlarını dinleyerek, "Ceza İnfaz Kurumlarının dış güvenliğini şu an jandarma yapıyor. İç güvenliği ise Adalet Bakanlığı'na bağlı memurlar sağlıyor. Ceza İnfaz Kurumlarının dış güvenliğinin de Adalet Bakanlığı'na devredilmesini öngören yasa tasarısı parlamentoya sevk edilmek üzere Başbakanlığa gönderildi" diyerek, "Artık jandarmadan dış güvenliği alıp tamamen dış güvenliği de infaz koruma memurları yapsın istiyoruz. Bu yasa içinde infaz koruma memurlarının özlük haklarını da düzenleyen maddelerimiz var. Bakanlar Kurulu'nun da görüşmeleri yapıldı. Meclis açıldığında Başbakanlıktan meclise sunulacak. Ekim ayında bu tasarı görüşülmeye başlanacak" dedi.

Daha sonra Amasya Minyatür Müzesi'ni gezen ve kentin tarihi ve turistlik mekanlarında incelemelerde bulunan Bakan Ergin, iftarını açtıktan sonra karayolu ile Ankara'ya dönecek.
http://www.dha.com.tr/cezaevlerinin-dis-guvenligi-jandarmadan-aliniyor_351964.html

Ortalık zaten karışık. İnşallah en kısa sürede çıkar. Eskilerden bir İKM ile konuşmuştum. Bunlar biz mesleğe başladık başlayalı var dedi. Kendisi 15 yıllık İ.k.m

eski çalışan memurların hepsi aynı şeyi diyorlar bizim zamanımızda çıkacaktı hala çıkaçak hala çıkacak diyolar..

ama ben inanıyorum ki bu yeni gelen üniformalar dış güvenligin çıkacagını belirtiyo palaska kemer kelepçe yeri biber gazı bunlar boş yere yapılmamıştır daha yetmedi ögrenci alımı yaptı hemde üst üstte bence bu dış güvenlik yasasının kısa zamanda çıkacagını gösteriyo..

hayal ürünü bu dış güvenlik hayalllllll ;) arkadaşlar ikm demek 657nin en kücümsenen mesleği demek kamu ve sosyal yaşamda kac kişiye ikm yim dediğinizde oooo cok iyi dedi yada kacı başka bir meslek bulamadın mı yapacak dedi sorarım size bizi hatırlayan bizi düşünen bizden başka kim var ben artık inancımı yitirdim cıkmaz cıkmayacak

Üniformayı giymek bile karşındaki kişiyi etkilemeye yetiyor. (Olumlu yönde.) Yeni atanan bizler bu izlenimi zamanla yok edeceğiz. Artık genç dinamik gündemi takip eden yeni İKM'ler var. Eskiler zaten önceki isimden memnun. Yeni ismi ağızlarına bile almıyorlar. Ama biz yeni İKM'ler zamanla bunu aşacağız. Ayrıca aşağılık duygusuna kapılmaya gerek yok. Sonuçta geçimimizi yaptığımız meslekten kazanıyoruz. Özel sektörde harcanıp da İKM olarak çalışanlar bu farkı anlayacaktır. Her şeyin zamanla daha güzel olacağını düşünüyorum. Saygılar...

Üniformayı giymek bile karşındaki kişiyi etkilemeye yetiyor. (Olumlu yönde.) Yeni atanan bizler bu izlenimi zamanla yok edeceğiz. Artık genç dinamik gündemi takip eden yeni İKM'ler var. Eskiler zaten önceki isimden memnun. Yeni ismi ağızlarına bile almıyorlar. Ama biz yeni İKM'ler zamanla bunu aşacağız. Ayrıca aşağılık duygusuna kapılmaya gerek yok. Sonuçta geçimimizi yaptığımız meslekten kazanıyoruz. Özel sektörde harcanıp da İKM olarak çalışanlar bu farkı anlayacaktır. Her şeyin zamanla daha güzel olacağını düşünüyorum. Saygılar...keskin kardeşime katılıyorum,daha 3-5 ay öncesine kadar özel sektörde asgari ücrete talim ediyordum,eminim birçok arkadaşımız da aynı durumdaymıştır.halimize binlerce şükür.zamanla bir çok şey düzelecektir.herşey biran önce olsun istiyoruz ama olmuyor,hepsi zamanla saygılar

Arkadaşlar eğer biz bu yasanın çıkmasını istiyorsak çaba sarf etmemiz gerekiyor. Ekim ayında biran evvel çıkması lazım değilse bu yasa gümbürteye gider ülke gündemi heran değişebiliyor bu yüzden. tiwitterde birkaç arkadaşla ufak çapta çalışıyoruz sizdende destek bekliyoruz Tüm yazarlara tv sunucularına toplum önderlerine "İnfaz koruma memurların özlük haklarının iyileştirilmesi ve Dış güvenlik yasasının bir an evvel çıkmasını isitiyoruz" lütfen (RT) edermisiniz diyerek onlardan destek alıyoruz Sonra Sayın başbakanımıza Cumhurbaşkanımıza ve maliye bakanı Mehmet ŞİMŞEK'e tiwit atıyoruz Lütfen arkadaşlar sizden rica eder duyarlı olmamız gerekiyor özelliklede yeni başlıyan arkadaşlar Herşey bizim için Biz bir olup diri durmamız gerekiyor. Hepinize teşekkür ederim Çalışmalarınızda Allahtan muvaffakiyetler dilerim.

numune hastanesi mahkum koğuşunda gorev yapıyorum.bu yüzden askerlerle çok yakından çalışma fırsatım oldu.öncelikle şunu söyleyebilirm ki konuştuğum pek çok uzman jandarma maaşları bizden fazla olmasına rağmen nasıl sizin mesleğe geçebilirm diye araştırma yapıyor.mesleğimiz zor tehlikeli ama küçümsenecek bir meslek değil.ben o üniformayı giydiğimde hergün şükür ediyorum ve grur duyuyorum.dış güvenliğe gelince bu iş için ciddi bi alt yapı lazım ki bunu askerlerin çalışma şekillerini görünce daha iyi anladım ,sanmıyorum ki yasa hemen çıksın biraz daha zamana ihtiyaç var gibi...

Bizim işyerinde bir çoğu askeriyeden ayrılma.

ftm arkadaşıma bende katılıyorum .yapılan onca şeyler .bu kanun tasarısının bir an önce çıkacağının en büyük göstergesidir arkadaşlar .tahminim 2013 bizim yılımız olacak ama biraz sabır diyorum.*helpless*

ftm arkadaşıma bende katılıyorum .yapılan onca şeyler .bu kanun tasarısının bir an önce çıkacağının en büyük göstergesidir arkadaşlar .tahminim 2013 bizim yılımız olacak ama biraz sabır diyorum.*helpless*

Adalet bakanı da zaten 5 yıl içinde kademeli olarak geçilecek demişti. Bekleyip göreceğiz bakalım...

Üniformayı giymek bile karşındaki kişiyi etkilemeye yetiyor. (Olumlu yönde.) Yeni atanan bizler bu izlenimi zamanla yok edeceğiz. Artık genç dinamik gündemi takip eden yeni İKM'ler var. Eskiler zaten önceki isimden memnun. Yeni ismi ağızlarına bile almıyorlar. Ama biz yeni İKM'ler zamanla bunu aşacağız. Ayrıca aşağılık duygusuna kapılmaya gerek yok. Sonuçta geçimimizi yaptığımız meslekten kazanıyoruz. Özel sektörde harcanıp da İKM olarak çalışanlar bu farkı anlayacaktır. Her şeyin zamanla daha güzel olacağını düşünüyorum. Saygılar... evet arkadaşım sana sonuna kadar katılyorum...ben her her yerde gardiyan dediklerinde hayır efendim İNFAZ KORUMA MEMURU diyeceksiniz diyorum...karşımdakiler bu şekildeki kararlı duruşuma VE sergilediğim özgüvene saygı duyuyorlar ve benimle bi bayan infaz koruma olarak hiç dalga geçen vatandaşada raslamadım...topluma imajını doğru tanıtacaksınki eski tabulrı yıkabilesin KESKİN arkadaşıma bu konudaki hassasiyeti için bi kez daha tşk ediyorum...gün gelicek gardiyan kelimesini nesiller çoktan unutacak ...biz başladık UNUTTURMAYA :)

Üniformayı giymek bile karşındaki kişiyi etkilemeye yetiyor. (Olumlu yönde.) Yeni atanan bizler bu izlenimi zamanla yok edeceğiz. Artık genç dinamik gündemi takip eden yeni İKM'ler var. Eskiler zaten önceki isimden memnun. Yeni ismi ağızlarına bile almıyorlar. Ama biz yeni İKM'ler zamanla bunu aşacağız. Ayrıca aşağılık duygusuna kapılmaya gerek yok. Sonuçta geçimimizi yaptığımız meslekten kazanıyoruz. Özel sektörde harcanıp da İKM olarak çalışanlar bu farkı anlayacaktır. Her şeyin zamanla daha güzel olacağını düşünüyorum. Saygılar... evet arkadaşım sana sonuna kadar katılyorum...ben her her yerde gardiyan dediklerinde hayır efendim İNFAZ KORUMA MEMURU diyeceksiniz diyorum...karşımdakiler bu şekildeki kararlı duruşuma VE sergilediğim özgüvene saygı duyuyorlar ve benimle bi bayan infaz koruma olarak hiç dalga geçen vatandaşada raslamadım...topluma imajını doğru tanıtacaksınki eski tabulrı yıkabilesin KESKİN arkadaşıma bu konudaki hassasiyeti için bi kez daha tşk ediyorum...gün gelicek gardiyan kelimesini nesiller çoktan unutacak ...biz başladık UNUTTURMAYA :)

Ben teşekkür ederim. Yurt dışında bu meslek çok prestijli. Ama gelin görün ki milletimize eski türk filmlerinden kalma görüntüler bir şekilde unutturulmamış. Basının bu konuda politikası nemli. Geçenlerde bir gazeteci cezaevinden çıktı ve en son cümleleri şu oldu

ORADA ÇALIŞAM İNFAZ KORUMA MEMURLARI BİZLERE ÇOK İYİ DAVRANDI. GÜLERYÜZLÜ VE YARDIMSEVER İYİ KİŞİLERDİ DEDİ.

Bu da basın çok yansıtmasa da bu tür olayları durumun iyi gittiğine işarettir...

nuh

Yeni Üye
kimle konuşsam dış güvenliğe pek bi hevesliyiz ama bence çok anlamsız ve gereksiz. bize dış güvenliği vereceklerine maaşa zam yapsınlar yeter. :)

Yukarı Alt