Dış Güvenlik Yasasında Son Gelişme....

izmirde dsm kadrosu yokki nasıl aldılar. karşıyaka komisyonu 15 adet dsm aldı onu duymuş olmayasın sen.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
alınan öğrenciler 5 aylık eğitim ile piloy uygulamanın yapıalcağı ankara sincan kampüsünden göreve başlayacaklar başlayabilmeleri için de bu yasanın çıkması lazım eğitimleri başlasın topu topu 5 ay içinde bu yasa çıkar diye düşünmekteyim

ittifak

Yeni Üye

Pilot uygulama sadece Ankarada yapılmayacak ,yaklaşık 10 ilde yapılacak.Ankara sincanda sadece İkm Ankara Öğrenciliğe yerleşenler yapar,sanırım 40 kişiler.

Arkadaşlar 2 Nisanda Cumhurbaşkanına sorun sistemi tekrar açılıyormuş.
bir metin hazırlayıp bastıralım mı ne dersiniz ?
Bir metin hazırlarsanız cumhurbaşkanına soru kısmına yollarız sorumuzun birinci olmasına gerek yok.
Bir iki sitede birde büyük gazetede haber oldu mu yeter ,
İKM memurları cumhurbaşkanı soruyor tarzı haber yaptıra biliriz bir iki sitede elimizde zaten duyarlı kapı var bizi kırmayacaklarını düşünüyorum.

Kurallar
Cumhurbaşkanına Sorun Uygulaması
--------------------------------------------------------------------------------
Uygulama Dönemi :
02 - 30 Nisan 2012
Soru Gönderme Tarihi :
02 - 06 Nisan 2012
Oylama Tarihi :
07 - 15 Nisan 2012
--------------------------------------------------------------------------------
■Sorunuzu her dönemin ilk haftasında, kendi belirleyeceğiniz bir Rumuz ve size ulaşabileceğimiz bir e-posta adresi belirterek gönderebilirsiniz.

■Sistem her e-posta adresi için o döneme ait bir soru sorma hakkı sunacaktır.

■Sorularınız 300 karakter sınırlaması dikkate alınarak imlâ kurallarına uygun yazılmalıdır.

■Oylama ekranında gördüğünüz soruların tamamına Beğendim veya Beğenmedim tercihinde bulunabilirsiniz. (Her soru için sadece bir tercih kullanabilirsiniz.)

■Dönemin üçüncü periyodunda vatandaşlarımız tarafından en çok ilgi gören soruların sahipleri Çankaya Köşkü’ne davet edilerek sorularını Sayın Cumhurbaşkanımıza bizzat sorma fırsatı yakalayacaklardır.

■Davetlilerin Sayın Cumhurbaşkanımıza sorularını iletecekleri oturum süreci görüntülü olarak kurumsal internet sayfamızda yayımlanacaktır.

■Aynı konudaki sorular, ilk sorulma önceliğine göre değerlendirilecek olup, benzer sorular oylamaya açılmayacaktır

Tmm aklıma geldi hazırlarım birşeyler, kafayı toplayım tam olarak metne dönüştürcem ;)

benımde yarın ızın gunum yarın kafa yorcam ıns fakat pek bekledıgım destegı gormedım cumhurbaşkanına soru sorma konusunu galıba olacagına ınanmıyor kımse

Tmm aklıma geldi hazırlarım birşeyler, kafayı toplayım tam olarak metne dönüştürcem ;)

benımde yarın ızın gunum yarın kafa yorcam ıns fakat pek bekledıgım destegı gormedım cumhurbaşkanına soru sorma konusunu galıba olacagına ınanmıyor kımse

Destek...

Yağız Kardeşim Bizlere Vermiş Olduğun Bilgilerden Dolayı Sana Çok Teşekkür Ederim. İyi Çalışmalar Kolay Gelsin.

Arkadaşlar kanun başbakanlıkta bulunan kanun tasarılarının arasında gözüküyor. İnşallah bir an önce yasalaşır.

canali

Yeni Üye
bence dış güvenlik kanunuyla birlikte tüm ikm ler devlet tarafından silahlandırılmalı dış iç diye ayrılmamalı bu konuda görüşü olan?

arkadaslar artık acı konusucam 2007 de hazırlanmaya baslayan ve sureklı gundemın degıstıgı güzel memleketımde basbakanlıkta hala beklmede olan bır tasarıdan medet umuyoruz ama mucadele sıfır (bu cumlem meclısten dısarı ekmek parasından colugunun cocugunun rıskından kesen sıte kuran arkadasları ayrı tutarım)

bakan belkıde su ana kadar gelmıs en ılgılı bakandır emını sayın bakanımıza bır sey demıyorum fakat olumlu konusmalarla argo tabırle bızım gazımızı alıyorlar. bızım derdımız para degıl ayaklanma hıc degıl bız gorevımızı yaparken bakanlıgın arkamızda olmasını ısterız ve gorunen okı bakanlık arkamızda bakın bır sıte kurmuslar yonetıcılerını tanımam ama cok buyuk bır adım bırde dernek var genc bır dernek 4 yıllık acemılık ve ımkansızlık emınım vardır dernegıde tanımam yapısını bılmem ama ben lısans mezunu bırı olarak herkes sasırsada severek tercıh ettım bu meslegı bıraz duyarlı olalım

gelelım tasarıya kaç kısı okudu olumsuz yanlar hıc mı yok bence var bunun ıcın tasarı sadece kanun koyucuları etkılemez bızıde etkılıyecek edeplı duzgun bır sekılde bızde fıkırlerımızı hukumete gondere bılırız demek ıstedıgım bu

tasarıyı okuyun once:

http://www.kgm.adalet.gov.tr/basbakanlik/cikguv.pdf

selmana katılıyorum arkadaşlar tasarıyı okuyun kesin okuyun her ikm nin bilmesi gereken konular cte nasıl davranacaksınız görevlerinizi nasıl yerıne getıreceksınız hepsı yazıyor okuyun

selmana katılıyorum arkadaşlar tasarıyı okuyun kesin okuyun her ikm nin bilmesi gereken konular cte nasıl davranacaksınız görevlerinizi nasıl yerıne getıreceksınız hepsı yazıyor okuyun
Evet arkadaşlar bir çalışma yapalım. Mail. faks mektup, TBMM'ye dilekçe vb. çalışmalar yapabiliriz.

Bu yasanın kesinlikle çıkması lazım Tamamen bir bütünlük sağlanmalıdır. Burda Herkesin amacı ilk olarak maddiyat veya para değil Bence İlk öncelik Güvence olması gerekiyor. Sonuçta Bu İş oyuncak değil Ceza ve tevkif evlerinde bulunan tüm personellerin görevleri zor. Polis jandarma ve ceza infaz memurlarının Görevleri gerçekten zor hepsi bu ülkenin güvenliğine bakıyor Lütfen herşeye biraz daha güzel bakalım. İlla birşeyi savunmak için o meslek grubuna ait olmanız gerekmiyor. Saygılarımla

İnfaz koruma memurlarına Bakan Ergin'den iyi haber

İnfaz koruma memurlarına Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den iyi haber geldi.

Özlük haklarının iyileştirmesini bekleyen infaz koruma memurlarına Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den iyi haber geldi.

Bakan Ergin, önümüzdeki günlerde Meclis'e sevk edilecek "Dış Güvenlik Yasa Tasarısı"nda infaz koruma memurlarının özlük ve statülerini ilgilendiren hükümler bulunduğunu açıkladı.

Bakan Sadullah Ergin'in açıklamaları şöyle:

"İnfaz koruma memurlarıyla ilgili şöyle bir çalışmamız söz konusu. Başbakanlığa sevk ettiğimiz Bakanlar Kurulu'nda görüşülen ve yakın zamanda Meclis'e gelmek üzere olan " Dış Güvenlik Yasa Tasarısımız var. Dış güvenliğin cezaevlerinde jandarmadan alınıp infaz koruma memurları tarafından yapılmasını sağlayan bir tasarı. Bu tasarıyla beraber infaz koruma memurlarının özlüğünü de statüsünü de değerlendirmeye tabi tutan hükümler var. O tasarı içerisinde ümit ediyorum ki o tasarı içerisinde infaz koruma memurları beklentileriyle buluşacaklardır"

:);)

http://www.dailymotion.com/video/xpxkb9_ynfaz-ve-koruma-memurlaryna-mujde_news#user_widget

Yukarı Alt