Dış Güvenlik Yasasında Son Gelişme....

Önemli olan dış güvenlik değilde,dış güvenlik kapsamında özlük haklarımızın iyileştirilmesi bence,sonuçta jandarmada yapsa memurda yarsa devletin işi aksamaz.Peki neden bu özlük hakları verilmiyor?Sayımız çok fazlada devlete ağır bir yük getirir endişesi mi?böyle olduğunu sanmıyorum.30.000 memur var şunun şurasında.Öğretmen yada subay astsubay veya polis sayısıyla kıyaslanamaz bile.peki bunların durumları iyileştirilirken bizim neden yıllardır yüzümüze bakılmıyor.Bu haklar verilse devlete zerre kadar yük olmaz.Çünkü diğer kurumlara göre sayımız çok az.üstüne üstlük yük olmayı bırak devlet bütçesine katkımız var mesele iş yurtlarımız katkı sunuyor.o halde bu işin yapılmama nedeni kesinlikle bambaşka birşey.Nedeni bulursak sanırım çözüme daha çok yaklaşırız...

Tasarı özlük hakları eklenmiş olarak alt komisyondan tekrar komisyona gelmiş.seçimden sonra görüşülecekmiş.İnşallah yine yalan olmaz

arkadaşlar son aldıgım duyuma göre bugun bakanlıkda dıs guvenlık yasası göruşulmuss hazıranda cıkarmayı dusunuyolarmış...

dün bizim kuruma ( Maltepe Çocuk ve Gençlik) daire başkanlarından biri geldi, toplantı yaptı; dertleşti biraz.
arkadaşlar az biraz sıkıştırdı, seçim sonrasında ilk iş olacağını belirtti oda.

buda sizin duyumunuzu doğrular nitelikte

evet ben dış guvenlık için verılen son para teklıfını de duydum burda sölemıyım ondan yukarısını vermek ıstemıolarmıs olmaz demişler iyi bi ücret eger ek mesai ucretını en kısa zaman da alıp hazıranda da dış guvenlık cıkarsa super olur hayırlısı olsun bunlar konusuluo duyumlarımız bu yönde....

Merhaba,
Sayin fenomen Dis guvenlik icin teklif edilen miktari yazarsaniz gercekten seviniriz.

Bende bir bilgi vereyim arkadaslar Devrek jandarma wegitim taburu Adelet Bakanligina gecti. Egitimler sanirim orada yapilacak. Bir kisminin acik cezaevi bir kismininda 23 bin infaz koruma icin egitim merkezi olacagi yonunde haberler var.

maksımum 400 tl olarak konusulmus dıs guvenlık için daha fazlasını vermeyı dusunmüyorlarmıs,bu sadece bir duyum kesin bişey yok.....

Helal olsun şimdi de sağlık çalışanlarına yıpranma geliyor.sağlıkçıların emeğinin karşılığının verilmesi çok güzel ,memnuniyet verici bir durum,bir başarı.Ama neden infaz korumaya verilmez,hep vereceğiz deyip ertelendikçe ertelenir en sonundada iptal edilir.İnfaz korumalara yıpranma verilmesiyle ilgili görüş sorulan yetkililer "Efendim infaz korumalara yıpranma verirsek ekonomi olumsuz etkilenir"buyurmuşlardı.İnfaz korumanın 10 katı sağlık çalışanı var şimdi ekonomi olumlu mu etkilenecek soruyorum.Herhalde sayın başbakan emir verince kimsenin görüş bildirmeye gözü yemiyor.askere var sağlıkcıya var gazeteciye var herkese var infaz korumaya yok.bunun ekonomiyle alakası yok.Bakış açısı şu infaz korumaya zırnık koklatma .Neden? Para yıpranma verme çünkü o aldığı rüşvetle maaşın 10 katını çıkarır.Ez ezebildiğin kadar çünkü bunlar zavallı mahkumlara zulüm ve işkence yaparlar.İnsan gözüyle bakma, çünkü o zalim rüşvetçiler insan değildir.Acaba böyle midir?

fatma

Yeni Üye
kesinlikle haklısınız ...ne fazla mesaimiz ne de yıpranmamız var.herşeyin dışında tutuluyoruzzzz biz İNFAZ VE KORUMA MEMURLARI

bazı facebook gruplarında yıpranma geleceği ile ilgili onemli haberler var. yıpranma geliyor mujde diyorlar. bu konuda herhangi bir duyumu olan varmı

ya öyle haberler 20-30 yıldır var.aynı askere gidince askerlik kısalacak muhabbeti gibi.Askerlik bile kaç kere kısaldı bize ne yıpranma geldi ne birşey:)

daha oncede belirttiğim haber bakandan mujde şeklinde çıktı. o paylaşımı yapan arkadaş demekki doğru yerden duymuş.inşallah en kısa zamanda resmileşir

facede ceza infaz personelleri grubunda bir kişi paylaşmıştı ve yapılan olumsuz yorumlardan sonra paylaştığına lanett etti ve sildi. inceleme yapamasdın yani

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

ADALET KOMİSYONU
19/06/2014 10:30
Yeni Halkla İlişkiler Binası 3. Kat 5 Numaralı Komisyon Toplantı Salonu
1-Ceza İnfaz Kurumları Güvenlik Hizmetleri Kanunu Tasarısı (1/742).ESAS KOMİSYON.

Yukarı Alt