Dış Güvenlik saat 14:00 da mecliste

Yıllardır konuşulan ve eski memur arkadaşlarımızın bu yasa çıkarsa kellemi keserim dediği dış güvenlik yasamız dün vakit kalmamasından dolayı bugün saat 14:00 da görüşülmeye başlayacaktır.Memur arkadaşlarımızın milletvekillerine e-mail yoluyla olması gerekenlerı,eksiklikleri vs. bildirmesi şuanda son derece önemlidir.Lütfen olacakları beklemek yerini üzerimize düşeni yapalım ve sonucu hep birlikte sevinçle karşılayalım.Hakkımızda hayırlısı olsun...

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
yine yetişmedi maalesef arkadaşlar

11 Kasım Salı günü saat 15'00 e kaldı görüşmesi :(

fatma

Yeni Üye

durumdan haberdar olan herkesin üzerine düşün görevi yaptığına inanıyorum.
inşallah herşey istediklerimiz gibi olur.

Arkadaşlar bu konuda herkesin elinden geleni yaptığına ben inanmıyorum.Çünkü toplu şekilde hareket edildiğini ben görmedim daha.Kimisi sadece keşke çıksa artık derken kimileri de boş hayallere kapılmayın üzülürsünüz diye umudu olanların da umudunu kırıyor.Yinede elimizden geldiğince en azından forumcip ailesi olarak birbirimizi bilinçlendirip çorbaya tuzumuzu bu şekilde katalım.Bu tasarının eninde sonunda yasalaşacağı aşikardır.Fakat artıları eksileri tartışılır.Şu anda kı amacımız eksiklerimizi belli yerlere iletip çözüm bulmaları konusunda baskı kurmaktır.Yapacağınız eylemlerden dolayı önce kendinize sonrada işinize olan saygınızdan dolayı tebrik ederim.Lütfen duyarsız kalmayalım...

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi

devrem zaten şimdi istediği haliyle geçsin ona da razıyız. Dış güvenlik ile cezaevlerinde kapalı kalan, dış dünyası ile ilişkisi olmayan unutulan bir meslek grubu devamlı ön planda olacak.

Bu şekilde yaşlı abilerimiz görmez ama birçok hakkımızı alacağımıza inanıyorum.

Bu özlük hakları evinin kapısıdır. Bu kapıyı araladıktan sonra gerisini halledeceğimize inananıyorum.

bugün yada yarın görüşüleceğine dair söylentiler var arkadaşlar, gönderin gönderebildiğiniz kadar mail.

Daha yasa genel kurulda görüşülmedi ki onaylanmaya sıra gelsin...Ama gündemde 5. sırada tahminen 1-2 ay içinde çıkar.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
dün sıramız geldi meclis başkan vekili tasarının adını okudu sonra komisyon burda mı dedi?

komisyon yine yok

ertelendi.

meclis salı günü saat 15:00 te tekrar toplanacak

hayırlısı

bugün adalet bakanı bekir bozdağ ın kendi ağzından duydum dış güvenlik yasa tasarısını geçireceğini

Arkadaşlar hemen birkaç gün içinde yasa çıkacak diye ümitlenmeyin bence.18 Maddelik İstanbul Tahkim Merkezi Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri 20 günde bitirilebildi .Ve şimdi de hakim savcıların maaşlarına 1150 tl zam öneren ve noterlerle ilgili olan kanun teklifleri Dış Güvenlik Tasarısı'nın önüne çekildi.Ve madde sayıları 18 den baya fazla.Ayrıca içtüzük 91'e göre temel kanun olarak görüşülecek.Her madde üzerinde lehte ve aleyhte birkaç konuşma yapılıp tek tek oylanacak ve her madde hakkında birçok önerge verilecek ve bu önergelerin de lehinde ve aleyhinde konuşmalar olacak ve ayrıca oylanacak.Ayrıca istisnasız her oturum başında toplantı yeter sayısı aranıyor ve olmadığı için birkaç kere ara veriliyor.Her oylamada da karar yeter sayısı olmadığı için ara veriliyor.Kaldı ki Meclisin tek işi "Kanun tasarı ve teklifleri ile komisyonlardan gelen diğer işleri" görüşmek değil.Grup önergeleri,sözlü sorular vs. birsürü işi var.Eğer ki Meclisin bu çalışmasına göre,başka tasarı ve teklifler öne çekilmezse ve komisyon sıra geldiğinde hazır bulunsa bile 2 aydan önce sıra gelmez.

işin açıkçası bizde farkındayız biraz yasanın çıkmicağının ama bize deseler ki 2050 de çıkacak bu yasa, onuda bekleriz çünkü verilen vaatlere sözlere çok tamah ediyoruz. çünkü kendimizi avutacak yalanlara ihtiyac duyuroruz. hakimler savcılar vekiller valiler bitmez bu ülkede onlardanda kim bilir ne zaman sıra gelir. cipder denen bi yer var 3 senedir 2 kez ismini gördüm panoda. ikisinde de para istiyodu. yani sizin için şunu yaptık şunları üst merciilere iletiyoruz yok. direkt para verin. kötümsermiyim? evet kötümserim. Armamın üzerinde 1923 yazıyo ve tarih 2014... iyimserliklerle geçmiş bütün ömürler. gerçekçi olmakta ve tepki göstermekte haklıyız sanki. ne dersiniz?

Herkes kendine göre haklı bence. Hepimiz bi parça haklıyız tabi ki ama herşeyin bir gün güzel olacağını dilemekten başka bişey gelmiyor elimizden. İnşallah bi gün tüm bu kötü şartlar düzelir ve bütün olumsuzluklar ortadan kalkar. Başka türlü hayat geçmeyecek burda. Geçerse çok zor geçecek. Yine çok şükür buna da şükür ama Allah hepimize daha iyi, rahat yerlere gelmeyi nasip etsin diyorum :D

Yukarı Alt