Dalalet Bakanlığı?

Merhaba.

Biraz önce Elazığ adliyesinden şöyle bir duyuru geldi:

T.C.

ELAZIĞ ADLİ YARGI

İLK DERECE MAHKEMESİ ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI

D U Y U R U

4 Temmuz 2013 İ.K.M ÖĞRENCİ ERKEK BAYAN BOY KİLO ÖLÇÜMENE KATILMAYAN ADAYLARIN 09 TEMMUZ 2013 SAAT:13.00 DA VE 10 TEMMUZ 2013 SAAT 09.00 TEKRAR BOY KİLO ÖLÇÜMLERİ YAPILACAKTIR. BELİRTİLEN TARİHLERDE ADLİYE BİNASINDA OLMALARI RİCA OLUNUR.

16 saat çileli yolculuk ve epey de masraf yapmış yüzlerce enayiden birisi olarak şimdi ben ne düşünmeliyim?

Kimin oğlu, yeğeni elendi de yeniden yapılıyor ölçümler?

4 Temmuz'da ölçümden elenip telefonlara sarılan, ellerinde dilekçeyle telaşlanan grup mu başardı bunu?

Ben neden mülakata çalışıyorum ki?

Bir başka örnek vereyim:

Diyarbakır'a 105 bayan İKM alınıyor. 525 kişi olması gerekirken aday listesi, ölçüme gidenler bir de bakıyor ki 537 kişi listede. Bayan arkadaşlar soruyorlar bu liste neden böyle diye. Görevli memur gözlerini kaçırıp "PTT'de baaaazı dosyalar takılmış, almak durumunda kaldık." demiş. (Kaynak: Birden fazla memurlar net üyesi)

Şimdi ben İKM olmadan soğudum bu işten. Ayrıca çok vatanperver ve inançlı bir insan olarak devletime ve milletime güvenimi yitirdim.

Düşünün bakalım, şimdi bu Adalet Bakanlığı mı yoksa Dalalet Bakanlığı mı?

Muselman a katılıyorum onca saat yollardan geldik hatta ben işimden izin alamıyorum diye işimi bırakmak zorunda kaldım nerde adalet? hangi tarihte görülmüş gelmeyenlere yeniden ölçüm yapılması ? biz şimdi kendi kendimizi ne gibi hissedelim bahsettiği gurup eleme sonunda telefonlara sarıldılar hatta bunun böyle olacağını bile dile getirdiler şimdi bu moralle gelde mülakata çalış =(

İnan yarın adliyeye gidip duruma bakacak. Vallahi ben Elazığ'da olsam adliyeyi ben açar ben kapatırdım sırf bu nâşerifleri görmek için.

Torpilin başkenti burasıı elazığ ben 2 ddefa zıplayarak 14 cm alan adam gördüm itiraz dahi edemiyorsun :D Siz burda olsanız kafayı yersiniz anarşist olur çıkarsınız

ınan ne oldu adlıyeye sordun mu neymıs bu ısın aslı astarı neden boyke bırsey yapma geregı duymuslar

Yukarı Alt