Cezaevlerinin gönüllü hükümlüleri

Arkadaşlar. İKM ile ilgili bir makale yayınlandı. Aşağıda verilen linke girelim ve habere facebook hesabından girerek yorum yapalım. Ne kadar çok okunursa o kadar ses getireceğini düşünüyorum. İKM için bir fırsat.

Arkadaşlar aşağıda verdiğim linke tıklayınız ve lütfen bir teşekkür mesajı yazınız çok zor bişey değil yazı bize ait sesimizi duyarmanın yollarından birisidir.yazının içeriği ikm nin sorunları ile ilgili yazı çok uzun okuyamam diyen varsa direk teşekkür mesajı yazsın bizim için yeterli lütfen 1 dakikanızı almaz
Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

Bu makalenin diğer haber sitelerinde çıkması için mail atalım. Ayrıca bildiğimiz yazarlara yazıyı mail atalım ki onlar da bu tür yazılar kaleme alsınlar...

glbn84

Yeni Üye
Tebrik ederim başarılı bir yazı olmuş,umarım sıkıntılarımız düzelir.

Yalnız okurken bir şey beni gerdi "gönüllü hükümlüler" bence bu hoş bir sıfat değil,bu iş onurlu bir meslek ve bu sıfat bence fazla dramatik,bu sıfatı kullanmasak daha iyi olur.Yani derdimizi anlatmaya bu sıfatla başlarsak baştan ezilmişliği kabullenmişiz gibi duruyor.

Yanlış anlaşılmasın kimseyle tartışmak için demiyorum,fikrimi paylaşmak istedim.;)

haklısın ama zaten medya olsun diğer kurumlar olsun bizi bu şekilde nitelendiriyorlar gönüllü mahkumlar olarak
bakınız şiirde bile bunu dile gitirmişler...
Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

Burada gönülüllü hükümlüden kastımız farklı.
Gönüllü demek bakış açısına göre değişir. Bura kullanılan manası ile bir işi üstün gayretle, içten gelerek gönülden yapılan eylemdir. Yani burada bahsedilen gönüllü hükümlü: İçeride bu meslelğin maddi getirisinden çok kendinden bir şeyler vererek oradaki insanları topluma tekrar kazandırmak için üstün gayret göstermek manasında. Yoksa ezilmişlikle bir alakası yok. Burada bakış açısı çok önemli. Yani mecbur kaldıkları için burada mesleklerini icra ediyorlar ifadesinden çok farklı. Buralarda görev yapmak kolay değil. Gayret gösteren, kendinden bir şeyler katarak insanlara bir şeyler kazandıran gönüllüler manasında kullanılmıştır bu sıfat.
Saygılarla...

Yukarı Alt