Cezaevi Katipliği mi İnfaz Koruma memurluğu mu?

Arkadaşlar cezaevi katipliği mi infaz koruma mı dersiniz. Görevli arkadaşlardan yorum...

evet bunu bende merak ediyorum hangisinin sartları daha iyi bilen çalışan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Katip genel olarak idarede çalışır.Fakat infaz koruma memurları genelde rotasyonun içindedir. İnfaz kaleminde, personel kaleminde, kontrol merkezinde,emanet parada,emanet eşyada, görüş mahalinde,mahkum kabulde,atölyelerde,eğitim birimlerinde,ziyaret kabulde,bina girişte x_rayda,mutfakta,ambarda,nizamiyede,bloklarda vb. havada karada denizde her zaman ve her yerde :) Biz İnfaz ve Koruma Memurlarıyız ;)
Cezaevi Personelleri kendinden ne istenirse yapar; hizmette sınır yok..!

infaz koruma memurlugu derim maaş ve özlük haklarını elde ettgimiz vakit çogu meslekten çok daha iyi olcak durumumuz

glbn84

Yeni Üye
arkadaşlar ikm hakkında okuduğum mesleki bilgilerde cezaevinin temizlğinden sorumludur denmiş,yani temizliği ikm mi yapmakta? ve ikm ler silah kullanıyolar mı? kullanılıyorsa zorunlu mu? bilen cevaplarsa sevinirim:)

glbn84 İkmler temizlik yapabilirler.Suçluların giremeyeceği yerlerde misal boya badana yapabilirler gibi..Ayrıca ikmler içeride silah taşımıyorlar....

glbn84

Yeni Üye
uarslansan;yani mecburi mi?peki her ikm nin silahı olmak zorunda mı? teşekkürler bilgi için

İkmler her işe koşar =)silah taşımaları şuanlık sistemde biraz güç çünkü bire bir mahkumlarla iç içe kalıyorsunuz.belinizden silahı her an alma riski var mahkum kurnazdır.Bir şekilde mahkum pusuya yatabilir.Yeni gelecek taslakta olabilir.Çünkü o zaman ikmlere vurma yetkisi de verilecek diye biliyorum.

infaz koruma memurları ceza infaz kurumunun temizliginden sorumludur bu temizligi infaz koruma memurları yapar anlamına gelmez temizligi yaptırı...

silah taşıma yetkisi ceza infaz kurumunda kimsede yoktur ceza infaz kurumuna hiç kimse silah ile giremez

silah taşıma dışarda günlük hayatta infaz koruma memurlarına verilmiş bir haktır ...

katiplere veriliyor mu arkadaşlar taşıma ruhsatı?
ben ikisinin mülakatına da gireceğim. Bakalım hangisi nasip olursa ona yerleşiriz inşallah...

Yukarı Alt