Arkadaşlar Merhaba...

Kayıt
21 Kasım 2013
Mesajlar
2
Beğeniler
0
#1
Arkadaşlar benim cezaevi ile ilgili bir takım sorunlarım var şöyle ki

Mesleğe 5 ay önce başladım. Şuan için mesleği sürekli yapacak mısınız diye sorarsanız büyük ihtimal 2 seneyi doldurup istifa edeceğim.

Neden diye soracak olursanız,

Şuan çalıştığım ceza evinde hükümlü tutuklu hiç kimseyle bir sorunum yok hatta çok iyi diyaloglarımız var. Ancak gel gelelim gardiyanlara. Bilerek gardiyan dedim. Bu kadar olur arkadaşlar daha yeniyiz diye inanın üzerimizde şov yapıyolar. Siz yenisiniz siz bu işi bilmezsiniz filan bilmiyorsak öğret kardeşim. Bak şunu şöyle yap bunu böyle yap de.
İşe başlayalı 1 ay filan oldu adam mahkumun yanında arkadaşımı azarlayarak mahkumun yanında kendi egosunu tatmin ediyor. Gerisini siz düşünün.
Bizden bir üst devreler bile biz daha tecrübeliyiz muamelesi yapıyor.
Vardiyalar arası herkesin birbiriyle sorunları var.
Ağzına gelen lafı hiç sakınmadan söylerler. Seni tanımasalar bile. Hiç tanımadığı birisine bu kapıyı hangi öküz açtı der mi ?
Herkesin surat beş karış. Kimseye ağzını açıp birşey diyemiyorsun.
Ama hep mi kötü hiç de değil. Arada İnfaz Koruma Memurları da var. Medeni, Aklı Selim Profesyonel memurlar ama bunlarda bir elin parmaklarını geçmez.

Çalışma ortamımız böyle arkadaşlar. Hangi cezaevi olduğunu sormayın lütfen.

Son olarak bir soru sormak istiyorum. Acaba bütün cezaevlerimi böyle yoksa sadece bize has bir durum mu bu ?
 
Kayıt
9 Mart 2012
Mesajlar
72
Beğeniler
0
#2
bende 2012 temmuzda başladım k2 tipi.GENELDE evet aynı sıkıntıları bizde yaşadık ama sen kendini bil yeter hiç kimse bulunduğu mevkide görevde kalıcı değil unutma kardeşim. Aynı olaylar her yerde var kurum değiştirebilirsen değiştir ama olmuyorsa sen kendi işini düzgün yap yeter... GARDİYAN meselesi büyük kriz ama iş bizde bitiyor..
 
Kayıt
21 Kasım 2013
Mesajlar
2
Beğeniler
0
#3
Aynen kardeşim kendini bilmen ve işini en iyi, dikkatli bir şekilde yapman gerek ve bazı şeyleri kafaya takmamak gerekiyor.. Maalesef acemilik çok zor hele ki bu cezaevinde ve bu şartlar altındaysa daha da zor...
 
Kayıt
26 Kasım 2013
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#4
Maalesef içimizde böyle " öküzler " de yok denemez, ben 2007 girişliyim. Göreve Bayrampaşa'da başladım. SACNAS kardeşim senin dediklerinin 10/1'ini yaşamadık/görmedik desem yalan olmaz. İKM'ler için bayrampaşa ve özel tip cezaevi ( aynı alan içerisinde) birer MEKTEBİ MÜLKİYE'dir. Bizlere arkadaşlığı, dostluğu, görevi yapmayı öğrettiler. Elbiemiz yoktu evden getirdiler ( iş elbisesi ). Senin çalıştığın kurumdakiler EGOSUNU MAHKUMUN YANINDAN TATMİN ETMEK İSYEN ÇAPULCULARDIR. Adıyamandan sevgilerle...

Çalıştığım kurumlar;
1)Metris
2)Bayrampaşa
3)İstanbul Özel Tip
4)Silivri 8 Nolu
5)Silivri 2 Nolu
6)Adıyaman E Tipi Kapalı CİK ( Devam ediyorum )
 
Yukarı Alt