Açıköğretim Sınavları

Vardiyada çalışan arkadaşlar sınav günleri nöbeti nasıl yapıyor acaba? İzin falan veriyorlar mı sizlere? Ya da bunun herhangi bi kanunda geçen maddesi var mı bilen varsa paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar. Bu soruyu sormamın sebebi ben geceden çıkıp sınava gidiyorum izin falan vermiyorlar bize o kadar ki girip çıkıyoruz. Hadi onu geçtim personel sıkıntısı falan derler onu anladık da gündüz çalışan arkadaşlar sabah sayım için cezaevine geliyor sayımı alıp sınava gidiyorlar resmen eziyet ya. Bu durum kurum müdürlerinin elinde mi?

Hayır zaten ayda yılda bir oluyor da bu eziyet neyin nesi onu anlamış değilim. Diğer arkadaşlarda mı böyle her yer mi böyle acaba..

nöbetim cumartesi akşamına denk geliyordu. hafta içi sınava gidenlerden vardiya amiri dlekçeleri yazdı bize sadece imza atmak kaldı. ayrıca vardiyam cumartesi gecesine denk geldiği için şuan yani pazartesi gunude izindeyim. birde nöbeti cuma akşamına gelen vardiyayada izin var yani cuma akşamı sınava giden gelmiyor geceye. bence müdüre bağlı.haa şunuda belirtmem gerekirki senelik izinden 1 gun kesiyor mudur.ayrıca sınav ilçeden 90 km uzakta. ondan da olabilir izin işi.d

nöbetim cumartesi akşamına denk geliyordu. hafta içi sınava gidenlerden vardiya amiri dlekçeleri yazdı bize sadece imza atmak kaldı. ayrıca vardiyam cumartesi gecesine denk geldiği için şuan yani pazartesi gunude izindeyim. birde nöbeti cuma akşamına gelen vardiyayada izin var yani cuma akşamı sınava giden gelmiyor geceye. bence müdüre bağlı.haa şunuda belirtmem gerekirki senelik izinden 1 gun kesiyor mudur.ayrıca sınav ilçeden 90 km uzakta. ondan da olabilir izin işi.d
Senelik izinden kesilmesi kötüymüş ya :) zaten ne kadar izin var ki bide onu kesiyorlar :) keşke böyle olmasa ama işte yapacak bişey yok.

Bizim kurumda da sınavlar için izin öngörülüyor. Ancak sınav bitiminde geri dönmek koşuluyla; misalen sınavı sabah olan öğleden sonra kuruma gelecek, sınavı öğleden sonra olan ise sabah işe gelip 12 gibi kurumdan ayrıldıktan sonra geri gelmeyecek. Gece nöbetinde ise sabah sınavı olanlar ikametine göre ya nöbete hiç gelmiyor yada lojmanda oturuyorsa gece 12ye kadar gelip geri gidiyor. Makul bir ayarlama.

Yukarı Alt