2012 Mülakat Soruları

kartal ikmyi tercih ettim. 2.mülakat yani sözlü mülakat kartal adliyesindemi oluyor. yoksa bakırköydemi[/qu

mulakattan önce boy ve kilo ölçümü var. sonra mulakat var. her ikiside bakırköy adliyesinde dostum.

Teşekkür ederim. Benim inkilap tarihi güncel bilgiler çok iyi fakat mesleki bilgiler hiç yok. Sizce ikm olmayan birine ikm ile ilgili soru sorulur mu yani ben o işi alınırsam öğrenci olarak alacaksınız ve öğreteceksiniz mülakatta sormak saçma değil mi ?

Teşekkür ederim. Benim inkilap tarihi güncel bilgiler çok iyi fakat mesleki bilgiler hiç yok. Sizce ikm olmayan birine ikm ile ilgili soru sorulur mu yani ben o işi alınırsam öğrenci olarak alacaksınız ve öğreteceksiniz mülakatta sormak saçma değil mi ?

hayır bu tür soruları sormaları gayet mantıklı çünkü ikm görevinin getirdiği yükümlülükler muhattap olduğun kişiler bakımından diğer memurluklar gibi değil, mülakatta bunların farkında olup olmadığınız kontrol ediliyor diyebiliriz bu yüzden meslekle ilgili soruların olması doğal hatta bence şart...

hangi komisyondu sende ikmmisin?
ankara komisyonu..eet ikm yim

neysinnnnn :))
vay devremmm sendemi burdasın....devrem sende söyle arkadaşlara sorulan soruları yardımcı olalım dimi ama...

arkadaşlar yararı olur mu bılmem ama bılgının kötüsü yoktur.
Ankara Komisyonu 2. ikm öğrenciliği alımı mülakat sorularım sunlardır..
-Kendini tanıt, demek suralısın demek buralısın kac kardessın baban annen ne ıs yapar. evlımısın. Çok güzel sohbetlerı var..
- Normlar Hiyerarşisi nedir?
-Milli Mücadele dönemindeki Zararlı cemiyetler?

vay devremmm sendemi burdasın....devrem sende söyle arkadaşlara sorulan soruları yardımcı olalım dimi ama...

bende burdayım arkadaslara belkı yardımım dokunur dıye bır bakım dedım. ama bana gerek kalmamıs sen varken :))

bende burdayım arkadaslara belkı yardımım dokunur dıye bır bakım dedım. ama bana gerek kalmamıs sen varken :))
canım arkadaşım okuldada böle çok şakacıydın sennnn :)

ÖGÜNKÜ izlenimlerini baştan sona anlatabilirmisin.

- komisyonda kimler yer alır ?
- komisyon başkanı kimdir ?
- ikm nin görevleri?
- yüksek mahkemeler?
- savcının görevlerinden 5 tanesi?
- cumhurbaşkanın görevlerinden 5 tanesi?
- başbakanın görevlerinden 5 tanesi?
- neden ikm olmak istiyorsun ?
- öz geçmişini detaylı olarak anlat
- TBMM nin açılış tarihi ?
- Cumhuriyetin ilan tarihi ?
- Seni diğerlerinden ayıracak olan vasfın nedir?
- kendini bir cümleyle ifade edecek olursan ne dersin?
- Neden Adalet Bakanlığında çalışmak istiyorsun ?
- Birinci dünya savaşı sonrası yapılan antlaşmalar ?

Yukarı Alt