yıllık izin hakkında

aday memurun yıllık izni yok ama askerliğini uzun donem yapmış olanların adaylık suresi içinde yıllık izin kullanabileceğinin mumkun olduğunu bize ankarada mevzuat hocası soylemişti. aynı heberi başka sitede geçtiğimiz haftalarda gormuştum. ama şuan bulamıyorum. bu maddeyi içeren yazıyı bulabilen arkadaşlar varsa linkini atabilirmi. çok lasım. şimdiden teşekkurler.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
bizde başladığımız ilk yıl alabiliyorduk lakin vermediler

25 Temmuz 2013 de resmi olarak işe başladım.Temmuz da bir yılım doluyor fakat asaletimiz daha onaylanmadı Ağustos ayında izin kullanabilir miyim acaba? Asalet onaylanmadan izin vermiyorlar mı?

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi

yıllık tam 1 yılı doldurduğunuzda hak kazanırsınız

25 temmuz da izine ayrılabilrisiniz...

Bir yıl dolunca ayrılabiliyorum yani. Asaletimiz onaylanmasa bile öyle mi?

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi

Bir yıl dolunca ayrılabiliyorum yani. Asaletimiz onaylanmasa bile öyle mi?

evet

Teşekkür ederim. Biz yıllık izinlerden bahsedince ikinci müdürümüz hemen asaletten bahsetti iki kere oldu bu. O yüzden kafam karıştı. Resmi olarak geçen yazıyı paylaşırmısınız çok memnun olurum.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
İznin asaletle alakası yoktur.

Aday memur olarak göreve başlayanlar bir sene görev yaptıktan sonra yıllık izne hak kazanmaktadır. Aday memurlar, bir yıllık hizmet sürelerini tamamladıklarında içinde bulunulan yıla ait yıllık izin haklarını kullanabilecekleri gibi bir sonraki yıl içinde birleştirerek de kullanabilmeleri mümkündür.

657 sayılı Kanunun Yıllık İzni düzenleyen 102'nci maddesinde; "Devlet memurlarının yıllık izin süresi, hizmeti 1 yıldan on yıla kadar (On yıl dahil) olanlar için yirmi gün, hizmeti on yıldan fazla olanlar için 30 gündür. Zorunlu hallerde bu sürelere gidiş ve dönüş için en çok ikişer gün eklenebilir" hükmü yer almaktadır.

haziran 2012 de işe başaldım ve kasım 2014 askere gideceğim, 2014 teki yıllık iznimi bitirirsem, askerden geldiğimde 2015 in iznini kullabilirmiyim, daha doğrusu 2015 yılında yıllık izin hakkım olacak mı ? bilgilendirirseniz çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler...

Yukarı Alt