Vardiya Çalışanlarının Dikkatine...

Evet arkadaşlar dilekçemi hazırladm. Yarın verecem inşallah olumlu bi sonuç alırım. Bunun olmasını çok istiyorum. Öyle izin meraklısı bi insan değilim sadece haksızlığa gelemiyorum ben. Sizde benim için dua edin lütfen ;)

Anlamadığım bir şey var bu iş sürekli erteleniyor :) hayırlısıyla olacak mı acaba? Bence olacak diye böyle oluyor :) hayatımda ilk defa kısmen de olsa kendi başıma bir şeyler yaptım o yüzden çok farklı bi heyacan var içimde çok değişik bi duygu. Özellikle Kardelenkurt Abi sana tekrardan çok teşekkür ediyorum :) bunun dışında bu konuyla ilgili sürekli bir şeyler yazmamın sebebi duygularımı sizlerle de paylaşmak istiyorum ve belki ilerde bu konuda diğer insanlara da faydası olur diye yazıyorum. Mazur görün lütfen :)

Arkadaşlar dilekçemi verdim sonunda bu gün bu işten kurtuldum. Müdürüm onaylamayacağını red cevabını vereceğini söyledi. Israrla en fazla on günü yıllık izinle birleştirilerek kullanılır onun altını çizdi. Bende açıklamamı yaptım komisyonu arayıp sorduğumu söyledim. Araştırdım Müdürüm yoksa yazmazdım dedim. Güzel bi şekilde konuştuk. Sen komisyona yaz komisyon tamam derse bende bu izni sana verecm dedi. Yazdım. Komisyonun cevabına kaldı bekliyorum bakalm ne olacak ;)

Bu iş biraz çıkmaza girdi ya. Komisyona biraz geç gönderildi ben gitti sanıyordum göndermemişler. Bazı yanlış anlaşılmalar yüzünden. Çarşamba günü istirahat günümde gittim tekrar yazdım dilekçeyi şu an dilekçem komisyona iletildi sonucu bekliyorum. Anladığım kadarıyla komisyon sadece görüş bildirirmiş Müdür istese yine vermezmiş. Hayırlısı olsun bakalm. Olmasa bile onlar yok deyince hemen tamam deyip oturmamış olacm elimden geleni yapmış olacam içim rahat edecek dediğim gibi illa izin olsun değil niyetim. Haksızlık ama tutturmuş izninizi bitirmeseydiniz sanki keyfimizden bitirdik. O bahane vermek istemiyor ya. İş olsun diye. Kesinlikle hakkımı helal etmiyorum olsa da etmiyorum beni bu kadar uğraştırdıkları için olmasa da etmiyorum. Bakalm ne olacak. Teşekkür ederim ilgilenip sorduğun için :) böyle herkes birbirini tutsa herkes birbirine yardımcı olsa belki durumlar daha farklı olur. Öbür benimle aynı durumda olan arkadaş beni bekliyor sonuca göre o da dilekçe verecekmiş :) böyle olmaz ki :) bakalm yine de hayırlısı. Ben elimden gelenin fazlasını yaptığımı düşünüyorum o yüzden içim rahat normalde bu kadarını da yapamazdım buda bi başarı :) ama var ya olacak gibime geliyor hislerim kuvvetlidir :)

Bu yazışmaların takibini yapmanda fayda var, ancak çalıştığın yerdeki tek vardiya memuru gibi hareket etmen yanlış olur.

Evet arkadaşlar şimdi haberini aldım komisyondan olumlu cevap geldi iznimi kullanabilirmişim :) :) çok mutluyum Allahım emeklerimi boşa çıkarmadı :) yardımlarınız için çok teşekkürler :) bi nöbet daha giderim sonra izne ayrılırım :)

Tebrik ederim , kaç gün vermişler izni? 10 tam gün mü yoksa hesap kitap yapıp kesmişler mi?ayrıca izniniz sanırım 2013e ait

Bi tane daha 10 gün vermezler. Çünkü bizim kurumda Ekimden itibaren bu izinler kullanılmaya başlandı. Yani biz 2013 yılından beri çalışıyoruz ama bunlar bu senenin izni. O zamandan bu zamana kadar birikmiş olan izin diye biliyorum ben. İki saattir size cevap yazmaya çalışıyorum internette bi sorun var galiba. Sıkıntıdan öldüm :) huyum kurusun illa bekletmeden cevap verecem sonunda oldu :)

4 kere yazmıssınız :D bu konuda yanlışınız var fazla mesai izinleri yıllık hesaplanıyor daha ziyade kurumunuzun yanlışı var 2014 yılında tam yıl çalıştınız sonucta

Evet dikkat ettim ama silemiyordum da telefon bugün beni deli etti :) düzelttim :) o zaman ben yanlış biliyorum 2014 yılınındır. Çünkü ben komisyona dilekçe gönderdiğim zaman çalışma çizelgemi de koymuştum içine orda ocak ayından başlıyordu işe başladıgımız aydan başlamıyordu çizelge. Pardon kusura bakmayın bi an aklıma gelmedi çizelge şimdi düşününce aklıma geldi. Bide şu var öyle olup da verilmeseydi millet kıyameti koparırdı kesin :) ben toplam çalışma zamanını belirtmek istedim size yani 2014 yılının o zaman.

Bu neyden kaynaklanıyor biliyor musunuz aslında buda bi şikayet konusu da bakmayın herkes susuyor. Biz komisyonun yazısını bile görmedik kimse tebliğ etmedi bize kimse çıkıp bi açıklama da yapmadı. Birbirimizden duyarak öğrendik ki böyle bişey varmış :) ne kadar komik değil mi :) o yüzden biz kendimizce o zamandan beri biriken diye düşündük ama mantıklı düşününce bu senenin olduğu ortaya çıkıyor. Size de yanlış bilgi verdim hemen yanlışı düzeltelim bu senenin yani :) ben çok konuştum :) yoruldum sanki :)

Hadi gözünüz aydın, en kısa sürede kullanın izninizi zira kurumunuzun bu konuda çok eksik bilgisi var 2015e girildiğinde fazla mesai izniniz yandı diyebilirler. 2015 yılında da 4-5 ay çalıştıktan sonra 10 gün izin hakkınız ortaya çıkar. Yıllık izinle birleştirip güzel uzun bir izin kullanırsınız.

Yukarı Alt