silah ruhsatı hakkında

arkadaşlar daha önce sorulduysa özür dilerim ama
aday ınfaz koruma memuru silah ruhsatı alabiliyor mu
silah ruhsatı için gerekli olan görev belgesinde aday memur ibaresi yok
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
alamıyor sunuz çünkü kurumunuz belli değil. Atandığınız kurumdan yazı almanız gerekmektedir.

cevap için teşekkürler ama yanlış anladınız sanırım
benim çalıştığım kurum belli görev belgemi de aldım yani şuan infaz koruma olarak çalışıyorum
sadece asaletim henüz onaylanmadı
bu arada bir arkadaştan öğrendiğime göre aday memur olan abisi silah ruhsatı almış yani sorun olmuyor
artık bende bu hafta belgeleri teslim ederim

aday ikm silah tasıma ruhsatı alamaz.yönetmeliğe göre asaletin tasdik olması lazım.eğer taşıma ruhsatı verdilerse ,yönetmeliğe aykırı usulsüz olarak verdiler demektir.yönetmelikte açıkça yazıyor asalet tasdik olduktan sonra verilir diye.

Arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz silah var mı?Yerli mi ,ithal silahlar mı daha iyi sizce?

İyiden kastınız önemli bence..
İyi bir silah .... dır.

Benim şu sıra dikkatimi SAR-CM9 çekiyor, uluslar arası camiada da dikkat çeken bir alet olmuş zira.

Tabii iyiden kastınıza göre değişir her şey :)

Teşekkürler ,iyiden kastım tutukluk yapmayan bakımı kolay,göze hoş gelen,her türlü:)
ben smith wesson'un toplu bir modelini beğenmiştim ama türkiyede satışı yok.

makina kimyadan mı alınabiliyor sadece .yoksa üretici firmadan alabiliyormuyuz bilen var mı?

T.C.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
Emniyet Genel Müdürlüğü

SAYI : B.05.1.EGM.0.52.45265.(32066)
TARİH : 17/07/2012
KONU: Genelgelerin Birleştirilmesi

BAKANLIK GENELGE NO:43
EGM GENELGE NO:70

Madde: 5.11. Stajyer Memurlar (Memur Adayı)
Özel kanunlarına göre silah taşıma yetkisine haiz kamu görevlileri dışında, 91/1779 sayılı Yönetmelik?in 8?inci maddesi hükümlerine göre silah tasıma yetkisi verilen Devlet memurlarına taşıma ruhsatı verilebilmesi için adaylık sürelerinin tamamlanarak asli memur statüsünü kazanmaları gerekmektedir.

Başka bir forumda şu yazıyı yazmıştım.Burdada paylaşmak güzel olur diye düşünüyorum :)

Efendim,İnfaz ve Koruma Memurları konusu açılmışken burada şunu da belirtmek isterim ki:Suçlular,tutuklu ve hükümlülerle dışarıda polis ve jandarma,içeride (cezaevinde) ise İnfaz ve Koruma Memurları uğraşmaktadır.Diğer bir deyişle iş aynı mekan farklıdır.Şu halde polis jandarma ve mit gibi infaz Korumalarda emniyet ve asayiş işi yaptıkları halde günümüze kadar özel kanunları olmaması,emekli olduktan sonra harçsız taşıma ruhsatı verilmemesi çok büyük bir garabet ve anlaşılamayan bir uygulamadır.Hangi bekçi İnfaz korumalar kadar suç ve suçlularla o kadar iç içe ve temastadır ki onlara bile emeklilikten sonra harçsız taşıma verilirken İnfaz Korumalara verilmemektedir.Oysaki İnfaz Koruma bir ömür suçlularla beraber yaşamaktadır.Bekçiye,ormancıya gümrükçüye ver,infaz korumaya verme.Akıl,mantık bunun neresindedir.Ümit ediyoruz ki, TBMM Adalet komisyonundaki dış güvenlik kanun tasarısı özlük haklarımızla beraber en kısa sürede yasalaşır ve hükümetimiz de yıllardır süren bu garabete son vermiş olur.Zaten yıpranma konusu ayrı bir garabettir.Sanki İnfaz Korumalar sağlıkçılardan ve gazetecilerden az yıpranmakta yada hiç yıpranmamaktadır.Ben öyle ümit ediyorum ki tüm bu sorunları çözmek ,mevcut hükümetimize nasip olacaktır.Zaten bu yönde çalışmalar var,inşallah tekrar ertelenip iptal edilmez.
Bu arada yeni üyeyim,bütün eski üyelerimize merhaba diyor, saygılarımı sunuyorum...

sonuna kadar katılıyorum. inşallah en kısa zamanda hakkımızı verirler. mesleğimiz bir anlam kazanır.

Yukarı Alt