Pedegojik Formasyon Kalktı

Arkadaşlar;

YÖK atanamayan öğretmenlere çare bulmak amacıyla Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerine verilen pedegojik formasyonu kaldırdı.

YÖK rektörlere gönderdiği bir yazı ile 5 nisan günü alınan kararları bildirdi.

Sadece pedegojik formasyon kaldırılmadı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yer alan Okul Öncesi Öğretmenliği ile İngilizce Öğretmenliği programları ile öğrenci alan mevcut uzaktan eğitim öğretmenlik prgramlarının öğrenci alımının durdurulmasına

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen ihtiyacı olan Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Özel Eğitim Bölümü öğretmenlikleri, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği ikinci öğretim programları hariç, eğitim fakülteleri bünyesindeki diğer bölümlerin ikinci öğretim bölümlerinin kapatılmasına da karar verildi.

gerçekten mi çok yazık o insanlara çoğuda formasyon alırım ümidiyle okuyor yaaa ne zaman ne olur bişey belli değil bi kez daha anladım*tdown*

Gerçekten de mağdur ediliyor insanlar. Çoğu ileride formasyon alırım diye giriyor fen edebiyata şimdi karşılarına çıkana bak. Allah yardımcıları olsun.

İnsanları mağdur etmemek için, şuanda fen edebiyatta birinci sınıfta olan arkadaşlara kadar bu hakkın tanınması lazım. Bundan sonra fen edebiyata girecek arkadaşlar bunu bilerek ya tercih etmeliler ya da başka bölümler yönelmeliler. Yani bu uygulama 2012-2013 öğretim yılından başlamalı.

Yukarı Alt