ödüllü makale yarışması

nuh

Yeni Üye
Kayıt
4 Temmuz 2012
Mesajlar
28
Beğeniler
2
Şehir
ankara
#1
CEZA İNFAZ KURUMLARI YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

10. YIL MAKALE YARIŞMASI
Değerli Ceza İnfaz Kurumu Çalışanları,

Derneğimizin 10. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla belirlenen temada makale, deneme ve serbest yazın türlerinde olmak üzere ödüllü bir yarışma düzenlenmiştir. Yarışmaya katılım koşulları, katılma şekli ve usulü ile diğer konular aşağıda belirtilmiştir.

Yarışmaya gönderilen eserlerden Dernek Yayın Kurulu tarafından yapılacak ön değerlendirmeden geçenler, çeşitli unvanlarda beş kişiden oluşan jüri tarafından incelenecek, seçilen ilk 3 eser sahibine, yarışma sonunda açıklanacak tarihte ve yerde düzenlenecek törenle ödülleri verilecektir.
Yarışmanın Teması: “İYİLİKTE BULUŞALIM”Yarışmanın Şartları:

 1. Yarışmaya katılmak için ceza infaz kurumları personeli olmak ya da ceza infaz kurumlarından emekli olmak gereklidir.
 2. Yarışmaya katılmak ücretsizdir.
 3. Yarışmaya her katılımcı sadece bir eser ile başvurabilir. Eserlerin mutlaka belirtilen konu çerçevesinde hazırlanması gerekmektedir.
 4. Yarışmaya gönderilen eserler daha önce herhangi bir mecrada yayınlanmamış, özgün çalışmalar olmalıdır.
 5. Yarışma için gönderilen eserlerin daha sonra Paylaşım Dergisinde yayınlanmasını eser sahibi kabul, beyan ve taahhüt eder.
 6. Katılımcılar bu ilandaki hükümleri yarışmaya katılmak suretiyle kabul etmiş sayılır.
 7. Yarışmaya katılmak gerekli şartları haiz olmadığı ilk başta veya sonradan tespit edilen makaleler yarışmadan ihraç edilirler ve eğer ödül verilmişse geri alınır.
Eser ön değerlendirme kurulu: CİPDER Yayın Kurulu


Eser değerlendirme kurulu: Ahmet Tahir ERDEM, İdris KOÇ, Bülent YILMAZ, Canan Olpak KOÇ, Coşkun MUTLU.


Eserlerin Şekil Şartları:

 1. Yarışma için gönderilecek eserlerin yazı dilinin Türkçe olması, akademik yazım ve etik kuralları ile Türkçe dil bilgisi ve yazım kurallarına uygun olması zorunludur.
 2. Eserlerin “Microsoft Office Word” programında “.doc” veya “.docx” uzantılı olarak; ana metnin “Times New Roman” veya “Arial” yazı tipinde, 12 punto büyüklükte ve 1,5 satır aralığında iki yana yaslı şekilde olmalıdır. Dipnotlarının ise sayfa altında, “Times New Roman” yazı tipinde, 9 punto büyüklükte ve 1 satır aralığında iki yana yaslı olacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.
 3. Eserlerin sayfa yapısı alt:2,5 cm, sağ:2,5 cm, üst:2,5 cm, sol:2,5 cm kenar boşluğu bırakılarak oluşturulmalıdır.
 4. Eser en az bir en fazla üç sayfa olmalıdır.
 5. Yarışmacının adı ve soyadı makale içeriğinde kesinlikle yer almamış olmalıdır. Yarışmacılar; ad ve soyadlarını, görevli oldukları kurumlarını, iletişim adreslerini, telefon numaralarını ve e-posta adreslerini içeren bilgilerini ilgili e-posta içinde ayrıca belirtmelidirler.
 6. Makaleler cipderpaylasim@gmail.com e-posta adresine gönderilecektir. Makalenin ön inceleme kuruluna ulaşıp ulaşmadığı dernek aranarak teyit edilecektir. Aksi halde yaşanacak olumsuzluklardan tertip komitesi sorumlu değildir.


Ödüller:


Yarışma süreci içinde duyurulacaktır.


Son başvuru tarihi: Yarışmaya başvurmak isteyenlerin 1 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar başvuru isteklerini belirten mesajlarına eserlerini de ekleyerek cipderpaylasim@gmail.com

adresine göndermelerini bekliyoruz.


Sonuç açıklama: Dereceye giren çalışmalar 1 Ekim 2017 tarihinde
Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.
adresinden ve Paylaşım Dergisinin takip eden sayısından ilan olunacaktır.İletişim: CİPDER Genel Merkezi Tel: 0 (312) 419 14 48
 
Yukarı Alt