mezuniyet

ben önlisans kpss sınavına girerek kpss puanı aldım. fakat mezun değilim. ikm olmak istiyorum. şu an alttan derslerim var devam zorunluluğum da yok. ikm başvurusu için istenilen mezuniyet belgesi olarak lise diplomasını versem olur mu? ileride bi sorun yaşayabilirmiyim sizce? ne yapmalıyım.

şuan ben de senin durumundayım. lise diplomam var fakat fakülte ve önlisans diplomalarımı henüz alamadım. malum alttan derslerim var. fakat son sınıf olduğum için belgeleyebiliyorum. önlisansı açıktan okuduğum için 1. dönem mezun olma şansı var. malum dönemlik kredili sistem. o kadar araştırma yaptım kimse net birşey söylemedi. eğer mezun olma durumun varsa ve bunu belgeleyebiliyorsan sıkıntı yok gibi görünüyor.

adalet sarayına gidip ilgili komisyona durumumuzu arz edıyormuşuz komisyon karar veriyormuş ama önce okuldan okudugunu belgelendirecekmişiz....

başvuru yaparken görürsün alırlar evraklarını gönderirler kurul ret kararlarının olduğu listeyi yayınlar o zaman geçersizliğini görebilirsin. çok kişide oldu. adya listesinden önce veya hemen sonra ret listelerinide koyuyorlar siteye

Yukarı Alt