Memurlar.net'teki habere destek!

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
Arkadaşlar,

Memurlar.Net beklediğimiz haberi manşetten yayımladı. Herkes taşın altına elini koyarak facebook, twitter vb. alanlarda yayımlasın. Memurlar.net üzerinden beğensin, yorum yapsın.. Şuan yarım milyon okunmaya gidiyor..

Bakan açıklama yaptı önümüzdeki hafta mecliste diye bir daha geçiştirme olmaması için zamanımızı buna ayıralım.

Memurlar.netin reklamı foruma zararı olsa bile biz buradan bas bas bağırıyoruz.. Herkes fedakar olup yüklensin...

Buraya mesaj yazarak kimlerin ne yaptığını da bilmek istiyoruz..

Bu haberden dolayı da Memurlar.net ekibine ForumCip Ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

İŞTE MEMURLAR.NET te bulunan haber metni:

Mecliste bir danışıklı döğüş gibi algılanan, milletvekili ve gazetecilere yıpranma hakkının tanınmasına en büyük itiraz infaz koruma memurlarından geldi.

Yaptıkları işler gereğince, hapse girmiş kişilerle her gün muhatap olan, tehdit ve hakarete uğrayan infaz koruma memurları, haksızlığa uğradıklarını ve adalet merkezli bir uygulamanın yapılmadığına dikkat çekiyor

* Gazeteci ve milletvekillerine yıpranma hakkı

İŞTE İNFAZ KORUMA MEMURLARINDAN GELEN İTİRAZLAR

karanfil-05

Bizler CİK.Çalışanları bayram,c.tesi,pazar,gece gündüz demeden çalışırız,dışarıda asker ve polisin tank ile top ile zor yakaldıklarnı bizler Cezaevinde sözle idare,sözle topluma yeniden kazandırmaya,ıslah etmeye çalışırız bizim yıprandığımız sizlerin aklına ne zman düşecek acaba.. yoksa Biz yıpranmıyormuyuz bizde on yıl çalışan dengesin kaybediyor bu yıpranma değilmi.

gardiyan51
gece gündüz demeden calısan dini milli bayramlarda resmi tatilerde calısan infaz koruma memurları yine sahipsiz oldukları için filili hizmet zammından yoksun bırakılmıştır üyesi oldugumuz cipderde ancak uyuyor

the007
bir infaz ve koruma memuru olarak hakkımı helal etmiyorum.yıpranma hakkı denilince cezaevi çalışanları herzaman ki gibi yok sayılmaktadır...konu infaz koruma olunca sendika kuramazsın güvenlik hizmetleri sınıfındasın,ozaman güvenlik tazminatı hakkı diyincede genel idari hizmetlerdesin...biri bize ne olduğumuz açıklasın.sayın başbakanım,sayın adalet bakanımız duyun artık sesimizi...fazladan bir şey istemiyoruz.hakkımızı verin yeter.

mustiba06
kaç yıllık güvenlik görevlisi olarak yıpranma bize ve bizim gibiler çıkar diye bekledik yok olmuyor iş kendilerine gelince kendi menfaatlerine gelince bir gecede yasa çıkar onaylanur intibak yasaı hala askıda ve yeni düzenlenecek memur izinleride bence çıkmaz .haftanın tatil günlerinide senelik izinden saymayacak kanun işlerine pek gelmiyo galiba gelseydi bu gece de o çıkardı mutlaka....

has 11
infaz koruma memuru olarak bu hakkımızın yenildiğini ve bu yiyenlerinden de Allah çoluğundan çocuğundan çıkaracağını unutmasın.nasıl bir sistem bu ya gazeteciler almış bunun yanında milletvekilleri ya infaz koruma memeurlarına bizlere yok hayırlısı bakalım cipder sen uyumaya devam et

kalamidiya
Bu yasa Vicdanımı rahatsız etti. Çalışma hayatında gazetecilerden daha ağır işlerde çalışan pek çok meslek kolu var ancak hiçbirine yıpranma hakkı verme. 4 güç medya ya gücünden dolayı yıpranma hakkını ver son derece adeletsiz bir uygulama

048 efesi
2007 yılında yıpranan biz infaz koruma memurları cumhurbaşkanımız hemde voto edileceği biline biline yıpranıyorsunuz denilerek meclisten geçti ve veto edildi adalet bakanımız değişti ve sonrasında yıpranman biz infaz koruma memurları yılardan bu yana aynı şeyi bekliyoruz herkesin ağzında sadece umut vardır bir genel müdür gelir arkadaşlar bu yıl kesin geçecek meclisten der derneğimiz açıklama yapar alt komisyonda diye bu arada atı alan avrupaya geçti umut tacirleri yazıklar olsun size hım bu ayıbı yapan hükümetete yazıklar olsun 2007 de yıpranan meslek gurubumuz neden unutuldu anlamadım hiçbir meslekttaşımın anladığını sanmıyorum bu insanlar neden 35 bin çalışanı ceza evi personelini görmez hiç anlamamışımdır anlayan biri varsa bana anlatsın

mematix
Biz infaz ve koruma memurlarını yıpranma hakkını vermeyen mecliste sadece neye elini indirip kaldırdığını bilmeyen zihniyeti kınıyorum.Cezaevleri tabiki kapalı kutudur ne olup bittiğini kimse bilemez 1 dakikası bir dakikasına uymaz İnfaz ve koruma memurlarından kaç kişi bu zamana kadar rehin alındı kaç kişi bu zamana kadar kesildi kaç kişi bu zamana kadar darp edildi kaç kişi tehdit edildi akşam eve giderken sırf kuralları uyguluyor diye yolu kesildi darp edildi bunları bilmezler görmezler. her an olay çıkacakmış gibi hazır beklersin ,bahçe kapısını kapamaya giderken acaba rehin alınır mıyım bana bir şey yaparlarmı diye beklersin. oda boşuna kendimizi koruyacağımız polisler gibi araç ve gereçlerimiz bile yok. bizim sadece sözlerimiz var oda ikna edebilirsek tabiki hayattan beklentisi kalmamış mühebbet hapis almış dışarı çıkma ümidi kalmamış mahkuma anlat bakalım çoğu arkadaşımın andidepresan ilaçlarla ayakta kaldığını biliyor musunuz bizim meslekte yeni işe başlayan bir insanın 5 sene sonra gel bir psikolojisini bir gör polisin en fazla elinde 2 gün beklettiği mahkumu bizler ömür boyu cezaevlerinde bakıyoruz Bizlerden çok mahkuma o kadar hak verdiniz ki artık cezaevinde bile suç işlemiş mahkuma bile daha birşey diyemiyoruz.Neden mahkuma verilen hakların onda birini bile personelinize çok görüyorsunuz Evet cumhurbaşkanım ,başbakanım milletvekilleri yıpranmayı sizler hak ediyorsunuz Sizlerin gözünde bizler bişey yapmıyoruz sabahtan akşama akşamdan sabaha kadar salla başını al maaşını diyerek yatıyoruz değil mi. Biz infaz ve koruma memurlarını görmezden gelip özlük haklarımızı vermeyen ve haksızlığa uğratanları Allah a havale ediyorum hakkımı helal etmiyorum.

serhatt75
Ey millet vekilleri ey iktidar sizler hiçmi görmezden gelirsiniz bu İnfaz koruma memurlarını Gözler görmez kulaklar duymaz olmuş bırakın yıpranmayı ölüyoruz içeride...Her gün neler çekiyoruz bayram seyran demeden en azılı insanların arasında bize neden yok yıpranma size var siz bizden çokmu yıpranıyosunuz..Allahınızdan bulun

zeybekim
Madem sadece hayati güvenlik riski ön planda olan meslek gruplarına tanınması kararlaştırılmıştı, 2008 yılında gazetecilerle beraber infaz koruma memurlarını neden yıpranma hakkından çıkardınız. Katiliyle canisiyle, tecavüzcüsüyle yıllarca yan yana görev yapan infaz koruma memurlarının hayati riski yokmu. Adam 20 yıl, 25 yıl ceza almış, umudu kalmamıs, görevli infaz koruma memurunu öldürme riski yokmu. Tüm bayramlarda resmi tatillerde görevlendirilen infaz koruma memurları mesai bile alamıyorlar. Allahınızdan bulun, kul hakkı yiyorsunuz,

www.memurlar.net - Bu haber memurlar.net sitesine aittir.

sabah ben de okudum bu haberi maalesef ikmlerin sesini yıllardır duymuyorlar.cesder dava açacakmış inşallah işe yarar

Yukarı Alt