KPSS'e DAİR

Samet Taş Hocamızın Yazmış oLduğu Yazı..

[KPSS'DE ATANAMAYANLARA "TEMBELLER ONDAN ATANAMIYORLAR SINAV İPTAL EDİLSİN İSTİYORLAR" DİYEN SAYIN BAŞBAKANIMIZA İTHAFEN..]
Garip bir durum yani..Kpss'den ortalama 80 alıp atanırsan devlet memurusun,öğretmensin vs. ama 79,99999...'da kalıp atanamazsan tembelsin..Kıldan ince kılıçtan keskin bir fark var tembellikle çalışkan olup atanmanın arasında..Mesela ben öyle tembeller tanıyorum ki adam günde 7-8 saat göz sağlığını bozana kadar test çözer,deneme çözer,açar konu tekrarı yapar ama toplamda 5,5 saatlik sınava bir günde girmek zorundadır, istediği başarıyı sınavda tekrarlayamaz ve 79,9999999'da takılıp kalır ve atanamaz..Ve bu adamın sıfatı,yakıştırılan cümle "Tembel"dir..Bu adam öyle bir tembeldir ki:Anadolu Liseleri Sınavları'na girip başarılı olmuştur,4 yııl Anadolu Lisesi okuyup Öss cenderesinden geçip bir eğitim fakültesinde Tarih Öğretmenliği bölümünü kazanır..Güzel bir not ortalaması ile mezun olur Kpss'ye girer..Ama 79,9999999'da kalır atanamaz..Bu adam öyle bir tembeldir işte..Çünkü adam yeri geldiğinde Kpss kursuna günlük 5 km yolu ailesine daha fazla külfet olmasın diye yağmur,çamur demeden yürüyerek giden gelen bir "Tembeldir..Ailesinden aldığı yol parası,harçlık vs. bu paralarla gider deneme alır çözer ama "Tembeldir" bu adam..
[KPSS'DEN YÜKSEK PUANLAR ALIP ATANAMAYAN TEMBELLER ADINA TEMBEL BİR VATANDAŞ]

Yukarı Alt