Kosgeb girişimci hibe desteği

Arkadaşlar iyi günler İŞKUR Eski Hükümlü Hibe Desteği kapsamında asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği sağlandığı doğrumu ? Eski hükümlü olup İŞKUR'dan hibe desteği alıp iş yeri kuran eski hükümlü var mı ? İŞKUR Eski Hükümlü hibe desteği almak için KOSGEB Girişimcilik Eğitimi almak şartı varmış ben KOSGEB Girişimcilik eğitimi aldım ve bir eski hükümlü hem KOSGEB hemde İŞKUR'un eski hükümlülere yönelik olarak hibe desteği hakkında detaylı bilgi alabilirmiyiz. Allah Devlet ve Milletimizi baki kılsın.

Merhaba geçen hafta eski hukümlülere sunulan hibe destekleri hakkında KOSGEB ve İŞKUR'a gittim ve konu hakkında bir çok şey öğrendim.İŞKUR yeni iş yeri açmak isteyen eski hükümlüler için 15 katı kadar hibe desteği sunuyormuş , 2018 yılında ise brüt asgari ücret 2.029,50 TL ve bunun 15 katı 30.442 tl yani ortalama 30.500 tl işkur yeni iş yeri açmak isteyen biz eski hükümlülere destek sunuyor, ancak bu desteği almak için dediğim gibi kosgeb girişimcilik eğtimi almak şartmış. KOSGEB'e gittim sordum kosgebdeki uzman bana şunu söyledi bu 2 desteği aynı anda kullanabilirsiniz bu durumda 50 bin tl hibe desteğine ilave olarak 30.500 tl yani 80.500 tl hibe desteğinin yanında 100.000 tl faizsiz kredi desteği alabiliyoruz.Bunun için kredili garantili fon denilen yerden teminat gerekiyor bu istanbulda ticaret sanayi odasında yer alıyor. Aklımda bir çok iş fikri var ve bunların hangileri destek kapsamında onu araştıracağım şimdi.

Merhaba arkadaşlar KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerim nihayet bitti 4 gündü zaten ,Artık benimde KOSGEB diplomam var. KOSGEB Girişimcilik kursunda çok şey öğrendim bunlardan en önemliside kosgeb'e başvuru yaparken kendi başımıza kosgeb'e müracat etmemiz gerekiyormuş bunun içinde bize kosgeb girişimcilik eğitimi veren kurs hocamız bize isplaniornekleri verdi burada hem kosgeb hemde eski hukümlü desteğinden yararlanmak isteyen girişimciler için bi dünya proje ve iş fikri örneği var sizde bu iş planı örneklerinden yararlanıp danışmancılara para ödemeden kendi iş planı başvuru kosgeb girişimci formunuzu doldurabilisiniz.Bu kıyağımıda unutmayın, çünkü bana manatıklı geldi iş planı örneği varken neden danışmancılara gidip kosgeb veya işkur başvuru formu hazırlatmak için paraödeyeyim ki ?

Yukarı Alt