Kefil Senedi nasıl doldurulur ?

Ben eşimi ve annemi kefil yapabilir miyim? Anneyi anladım da, eşim olur mu? Gurbet elde tanıdğım falan yok ki herkes memlekette. :)

Noterden halledersem yanımda eğitim kurumuna götürmeme gerek yok değil mi kefil olan kişileri?

Düzenleme: Şu gülümseme ifadesinin zıplamayanı da olsaymış. :)

kardeş eş kefil oluyor. ayrıca muvafakiyet belgesi istiyorlar bu kadar. (eş kefil olduğu zaman istiyırlar)

Güzel noktaya değindin, kefiller evli ise eşleride gerekli :)
Bekar kefil bulun :)

Evli olanlar eşiyle ikiside kefil olursa sıkıntı olmaz

1.Buraya son kayıt tarihi mi yazılacak? Hangi tarihi yazacağız?

Yedi maddeden ibaret olan bu yüklenme senedi ...../...../.......... tarihinde bir nüsha olarak Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne takdim edilmiş olacaktır.

2.Noter azami ne kadar ücret alabilir benden? Bekar bir arkadaşımı ve annemi kefil yapacağım. Babam vefat etti.

Arkadaşlar vaktimiz çok dar, lütfen en azından şu soruya bir cevap verebilir misiniz? Fazla vakit yok. Yarın notere gitmem lazım.

1.Buraya son kayıt tarihi mi yazılacak? Hangi tarihi yazacağız?

Yedi maddeden ibaret olan bu yüklenme senedi ...../...../.......... tarihinde bir nüsha olarak Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne takdim edilmiş olacaktır.

Ben fazla hatırlamıyorm yanlış bişey de söylemek istemiyorum. Siz gereken belgeyi çıkarıp notere gidin onlar biliyorlar zaten millet hep aynı anda gittiği için noter görevlileri de biliyordur orada beraber doldurusunuz. Rahat olun :)

boras06

Yeni Üye
ben bugun hallettim.Yalnız kutu ıcıne sıgmıyor kefillerin yazısı arka tarafa geçildi sorun olmazmışAyrıca 7. madde de ki tarihe bugunun tarihini attılar oraya teslm tarıhı yazılmayacak mı dedım yok dediler.Ama aradım erzurum u oraya evrakları teslım edılecek tarıh yazılacakmıs ama noter yazacak duzelttırdım(Yedi maddeden ibaret olan bu yüklenme senedi ...../...../.......... tarihinde bir nüsha olarak Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne takdim edilmiş olacaktır.)

Ayrıca senette noter yenı kanuna gore baslangıc ve bıtıs tarihi yazıyor once oraya egıtım suresını baz alarak 5 ay yazmıslardı.Ama bu sened egıtım ve 2 yıl zorunlu hızmetı de ıcıne alıyor o yuzdden 3 yıllık bı sure yazarak duzelttıler bılgınzı olsn oyle bişi olursa.Ayrıca tum boslukları ntoer dolduracak bısı yazmayın

teoman

Yeni Üye
bu kefil senedi olayını tam anlayamadım. bulundukları yerde notere onaylatanların ayrıca kefil getirmelerine gerek yoktur derken; erzurumumu kastediyorlar yoksa kendi memleketimizde onaylatıp gelsek oluyormu?

Eğer kefilleri notere götürüp ordan halledersen müteselsil senedini, kefilleri kayıt yaptıracağın eğitim merkezine götürmene gerek kalmıyor.

teoman

Yeni Üye
bu gün halletim kefil senedini.okulu arayıp genel müdürlüğün sitesindeki örnekte değişiklil olup olmayacağını sordum hiç bir değişiklik olmayacak dediler. bu konuda bilgisi olanlar var mı?

Yukarı Alt