Kefil için noterlik masrafı ne kadar??

forumlarda dolaşırken gördüm 60-350 arası diye geçiyor istanbul için siz nerde yaptırdınız ,

eğitim merkezi erzurum çıktı oraya gidiyorum bu hafta

diğer konu kefil için eşin onayını göstren belge nedir? nette örneğini bulamadım

HİZMET ÖNCESİ EĞİTİM İLE İLGİLİ KISA BİLGİLER

1- Öğrencilerin eğitime başlamadan önce Eğitim Merkezinin internet sitesinde bulunan aşağıdaki yönetmelikleri okuyarak bilgi sahibi olduktan sonra eğitime katılmalarının, kendileri açısından faydalı olacağı düşünülmektedir.
a) Hizmet Öncesi Eğitim Yönetmeliği
b ) Sicil ve Sicil Amirleri Yönetmeliği
c) Öğrenci Disiplin Yönetmeliği
d ) Kıyafet Yönetmeliği

2- Öğrenciler Eğitim Merkezinde yatılı olarak konaklayacaklardır. Ancak Erzurum ilinde ikamet eden öğrencilerin talep etmeleri halinde ders, etüt, sosyal etkinlik, nöbet ve Kurum tarafından yapılacak diğer faaliyetler dışında kalan boş zamanlarını kayıt esnasında verecekleri dilekçede belirtilen adreste geçirmeleri Eğitim Merkezi tarafından değerlendirilebilecektir.

3- Öğrenciler için Eğitim Merkezi tarafından Kılık Kıyafet Yönetmeliğinde belirtilen üniformalar temin edilecektir. Öğrenciler, üniformalar temin edilinceye kadar aşağıda belirtilen kılık kıyafet hükümlerine göre hareket edeceklerdir.

Erkek Öğrenciler
Derslere kumaş pantolon, gömlek, kravat ve ceket ile gireceklerdir. Resmi kıyafet ile kolye, küpe, künye, madalyon, rozet ve tespih bulundurulamaz.
Yakın savunma derslerine spor kıyafeti ile katılacaklardır.
Saçlar, kulaklar gözükecek şekilde normal kesilmiş olmalı, favoriler kulak ortasını geçemez, günlük sakal traşı olunmalı, bıyık bırakılamaz
Ayakkabılar boyalı ve temiz olmalı; terlik, sandalet tipi ayakkabı giyilemez

Bayan Öğrenciler
Kolsuz, açık yada çok açık yakalı kıyafet giyemezler, etek boyu diz üstünde olamaz .
Yakın savunma derslerine spor kıyafeti ile katılacaklardır.
Saçlar kısa kesilmiş olmalı, uzun ise omuzlara dökülmeyecek şekilde toplanmış olmalı, kakül bırakılamaz.
Ayakkabılar boyalı ve temiz olmalı; terlik, sandalet tipi ayakkabı giyilemez
Makyaj yapamaz, ziynet eşyası ve takı takamaz

4- Kefalet senedine imza atacak kefillerin evli olması halinde, kefillerin eşlerinden kefalete muvafakat ettiklerine dair imzalı beyanları alınacaktır. (Örneği Eğitim Merkezinin internet sitesinde mevcuttur)

noterde kefillerin doldurması gereken yerlerin hepsini dolduruyormuyuz? demek istediğim kefil çalışıyor olmak zorunda mı?

bulunduğum yerdeki 2. notere gittim 300 lira istedi diğer notere gittim 110 lira dedi...ona göre arkadaşlar araştırın

noterde kefillerin doldurması gereken yerlerin hepsini dolduruyormuyuz? demek istediğim kefil çalışıyor olmak zorunda mı?

benim bildiğim çalışıyor olmak zorunda yada emekli olmak zorunda diye biliyorum.. istersen doldur hazır git bence.. doldurmaıdıgın yerleride noterdeki katip yazıp dolduruyor daktiloda fln..

istanbul uskudar noterı 142 lira aldı ,

nasıl her yerde fark edıyor anlamadım !! kac kere sordum ulkenın her yerınde aynı dedıler

zehır zıkkım olsun bir kuruş bile fazlası
daha erzuruma gideceğiz durduk yere 300 lira gitti bu işsizlik zamanı

bakırkoy komısyonunun erzurumda ne ışı var nasıl bır akıldır !!!

arkadaşlar problem yok ben annemle babamı yaptırdım annem ev hanımı babamın sicil bilgisini falan da istemediler sadece imza atıp çıktık.

valla kardeş zehir zıkkım olsun benden 300 lira aldılar ... haram olsun ...

istanbuldayım eğitim yerini erzuruma vermişler... 2 sefer gidip gelicem . 4 bilet paramızı kim karşılayacak. daha göreve başlamadan bir maaş zarardayız..

nadogus

Yeni Üye

valla kardeş zehir zıkkım olsun benden 300 lira aldılar ... haram olsun ...

istanbuldayım eğitim yerini erzuruma vermişler... 2 sefer gidip gelicem . 4 bilet paramızı kim karşılayacak. daha göreve başlamadan bir maaş zarardayız..

Hocam o paranın bir kısmını geri alabilirsin.
Bende ilk başta 184 tl aldılar.Sonra veznedeki görevli durumu fark etti.Olayda şu:Babamın kefilli için annemden muvafakiyet belgesi aldılar.İşte bu esnada annemi de kredi ödeyecekmiş gibi göstermişler,tabi ücretide ona göre aldılar.Halbuki annem sadece izin veriyordu,kefilliği falan yoktu.Paranın 57 tl sini iade ettiler.

makbuzunu götür durumunu anlat yardımcı olurlar.

arkadaslar noetrde soyle bı hata olusmus...damga vergısı varya 190 lıra onu odemeyın cunku bız ogrencı olarak gecıyorum..ben 130 lıra verdım..arkadas 300 lıra verınce bı avukata sorduk sız ogrencısınız damga vergısını almıcaklarsızden dedı ve noterde parayı gerı verdı bılgınıze........:eek:

hocam allah razi olsunn. bu yorumu noter memuruna okuttum yanlisi duzelttiler. ucret iadesi yapiyorlar.

arkadaslar bu konuyu okumadan notere gitmesinler

kefil için iki arkadaşla beraber kayıt merkezine gittiğim zaman orada herhangi bir ücret ödeyecek miyim ?

Yukarı Alt