infaz koruma memuru öğrenciliği stajı

nuh

Yeni Üye
öncelikle şunu görmek lazım. bu öğrencilik olayı tek kelimeyle çok iyi fikir. teorik eğitim sırasında ne iş yapacağını oldukça iyi bir şekilde öğrenme fırsatı bulabiliyorsun. ayrıca mesai arkadaşlarının en azından bir kısmını bu eğitim sürecinde tanımış oluyorsun. yani bu eğitim hiçbir işe yaramıyorsa bile intibak açısından oldukça iyi.

gelelim staj olayına...

benim kişisel önerim vizelerden sonra 15 gün ve finallerden sonra 15 gün olmak üzere 2 parçalı ve 2 farklı cezaevinde yapılmasından yana. özellikle ikinci kısmı atanacağımız yerde olursa kuruma da alışmış oluruz. ancak iki parçalı olması bizlere hocalarımızla birlikte teorik ve pratik mukayese yapma imkanı verir. ayrıca cezaevi nedir sorusuna daha erken bir cevap bulmuş oluruz.

şu an ki uygulama 30 iş günü staj şeklinde...

teoride gördüklerimizi uygula fırsatı olması açısından oldukça başarılı oluyor. ayrıca mesai arkadaşlarımıza mesai ortamına ve hizmet verdiğimiz müşterilerimize alışmamız açısından da çok iyi geçiyor.

Staj görürken de bize kalacak yer falan olacak mı yoksa kendimiz bir şekilde idare mi edeceğiz?

arkadaşım eğitim merkezi denilen yerlerde kalıcaksınız..... evet yatılı yerler buralar zaten... sabah 7 kahvaltı olur bi saat 8:30 ders 15 dk molalar var saat 12:30 öğle yemegi 13:30 ders başı iki ders daha sonra saat 15 gibi boşsunuz odana çık gez dolaş ne istersen özgürsün... akşam saat 17:00 da akşam yemeği... sonra yine özgür ister ders calış ister tv izle ister bilgisayar...rahat yani hafta sonu zaten tatil :)

egitim merkezinde revir var mı ?

arkadaşım eğitim merkezi denilen yerlerde kalıcaksınız..... evet yatılı yerler buralar zaten... sabah 7 kahvaltı olur bi saat 8:30 ders 15 dk molalar var saat 12:30 öğle yemegi 13:30 ders başı iki ders daha sonra saat 15 gibi boşsunuz odana çık gez dolaş ne istersen özgürsün... akşam saat 17:00 da akşam yemeği... sonra yine özgür ister ders calış ister tv izle ister bilgisayar...rahat yani hafta sonu zaten tatil :)

Güzelmiş en azından kalacak yer sıkıntımız olmaz. Peki bizi erken çağırırlarsa şubatta olan açık öğretim sınavlarına girmemize izin verirler mi? Yani evimizin olduğu yere gelip sınava girip geri dönecek kadar izin verirler mi?

Güzelmiş en azından kalacak yer sıkıntımız olmaz. Peki bizi erken çağırırlarsa şubatta olan açık öğretim sınavlarına girmemize izin verirler mi? Yani evimizin olduğu yere gelip sınava girip geri dönecek kadar izin verirler mi?

evet verirler bi sıkıntı çıkmaz... idareden izin istediğiniz müddetçe onlar her zaman yardımcı oluyorlar... ama izinsiz gelmemezlik gibi birşey yapmayın....

tamam canım cevabın için teşekkür ederim..

daymoon

Yeni Üye
"İkm yi kazanan arkadaslarin dikkatine ... 21 ocakta iki kefil ile birlikte egitim merkezine 3 gün içinde imza atacaksınız artı 4 ocakta da egitim merkezinde egitime başlayacaksınz 2 grup şeklinde alınack ilk grup 100 gün egitim aldıktan sonra diger grup Peşine alınacak ilk grupta olabilirszde olmayabilirszde gruplamayi bakanlık belirleyecek 15 inden sonra egitim merkezi sitesi yada cte sitesnden liste ilk grup listesi yaynlanacaktır Duyurulur ilgilenlere:))" bir arkadaş yazmış

Arkadaşlar br şeyın ayrımını yapalım ılk once. Teorık egıtım esnasında dogrudur barınma ısınma yıyecek ımkanını egıtım merkezınde alacaksınız. fakat pratık egıtım (staj) esnasında kalacak yer malesef yok. bazı ceza evlerı ceza evı ıcerısınde kalacak bır yer ayarlıyor ama gecıcı zaten cok yogunluk oldugu ıcın mumkun degıl. ev tutmanız mantıklı olacaktır,

bunu ilk defa duyuyorum hani ankarada staj gorursem sıkıntı olmaz kalacak yer varda ayrıca hem bunu kendım ıcın dusunmesem bile herkezın ımkanı olmayabilir olsa bile kim 2 ay ıcın evını kıraya verır ki cok sacma

egitim merkezinde revir var mı ?
ben erzuruma gittim hatırlamıyorum revir hatta gece bi arkadaşımız rahatsızlanmıştı hastaneye götürmüştük....

tesekkur ederım..

büyük ihtimal denetimli serbestlik şubelerinde staj yapacaksınız.. bazı
DSMler adliye binasın içinde değil

3 ay eğitim ve ardından 2 ay staj kısmı ,

staj mutlaka nereyi yazdıksa orası olması gerekiyor diye biliyorum 3 aylık eğitim kısmına gelince bugün aradım ben istanbuldayım kadın eğitim merkezi istanbul dışı da olabilir dedi ...bir karmaşadır gidiyor

karmaşaki ne karmaşa hayırlısı olsunda artık bir haber verilsin kafamızda şüpheler dönüp dolaşıyor Allah büyüktür

d.s ler artık adlıyelerden tasınıyor. ya da cok buyuk adlıye ıcerısınde kendı bırımlerını olusturuyorlar. mesela mersınde 4 katlı neredeyse adlıye kadar buyuk bır yere tasındı d.s. denetımlı serbestık ve ınfaz koruma memurlugu kadroları aynı oldgu ııcın degısen bırsey olmayacaktır. gorev yapacagınız yerde staj yapacaksınızdır. umarım bu degısır herkes kendı ıstedıgı yerde stajını yapar ekstra kulfet olmaz. bakanlık ve genel mudurluk bununla ılgılı bır calısma yapıyordu en son ama sonuç?? egıtımdeyken onunuze bır kagıt verılıyor nerede staj yapmak ıstersenız dıye. sızde hevesle kendı memleketınızı yazıyorsunuz ona gore ayarlama yapıyorsunuz ama sonra bır bakıyorsunuz egıtım bıtmesıne 1 hafta kala haydı arkadaslar gorev yerıne. ev tut, esya al tasın aılen varsa aılenı gotur. yoksa ev ıcın arkadas bul olmayan parayla olmayan maaşla ev tut falan fılan. alah zorluk yasatmasın kımseye.

stajlar 1 ay ve sonrası izin arkadaşlar biz yolladık izine ilk arkadaşları eğitimlerini verdik şimdi bekliyorux gelsinlerde üzerimizden yük alsınlar die.... :)

Yukarı Alt