İnfaz koruma memurluğu sosyal olanakları

Arkadaşlar bir sorum olacak. İnfaz koruma memurları adalet bakanlığının sosyal olanaklarından yararlanabiliyor mu ? Mesela adliyelerin misafir hanelerinden ucuza yararlanabiliyor mu ? Bilenler cevap verebilir mi ?

eski adı ile zindancı sonra gardiyan şimdi infaz koruma hala toplumun gözünde memur statüsünde bile değiliz ne olanağından yararlanacağız ki adam akıllı yararlandığımız toplumda vay be dedirtecek bir güzelliğini söylleyin cte nin

Milyonlarca işsizin olduğu bir ülkede 657'ye tabi memursun.
Yıllık iznin var; özel sektördeki gibi üzerine yatmıyorlar.
Maaşın tıkır tıkır yatıyor.
Benzin pompacısı ya da tavuk kesimhanecisi gibi 14 saat çalıştırıp asgari ücret vermiyorlar.

Yemişim toplumun gözündeki konumumu. Ne bekliyoruz? Bizi görünce ayağa mı kalksınlar? :)

Listeyi özel sektördeki tecrübelerimden hareketle epey uzatabilirim. :) Şükredelim.

Çok fazla artıları var. :)

Domino's'ta kuryelik yapıyordum. Adana'daki 5 şubenin tek sahibi olan patroniçemiz işyerine koyduğu su sebilinden her ay kesinti yapıyordu. Su parası. Düşünsenize. Günlük cirosu dudak uçuklatır ama asgari ücret alan yağmurda donuna kadar ıslanan, kaza yapma riski olan (ki ben yaptım) adamın üç kuruşuna tenezzül ediyor.

Yapmadığım iş kalmadı. Rabbim ya özel sektörden herkesi kurtarsın ya da vicdan ehli insanlarla karşılaştırsın.

Milyonlarca işsizin olduğu bir ülkede 657'ye tabi memursun.
Yıllık iznin var; özel sektördeki gibi üzerine yatmıyorlar.
Maaşın tıkır tıkır yatıyor.
Benzin pompacısı ya da tavuk kesimhanecisi gibi 14 saat çalıştırıp asgari ücret vermiyorlar.

Yemişim toplumun gözündeki konumumu. Ne bekliyoruz? Bizi görünce ayağa mı kalksınlar? :)

Listeyi özel sektördeki tecrübelerimden hareketle epey uzatabilirim. :) Şükredelim.

Kardeşim o mantıkla bakarsak aynı doğrultuda şöyle dememiz gerekir:Afrikada somalide insanlar yiyecek yemek bulamıyor açlıktan ölüyorlar.adamların derisi kemiğine yapışmış iskeletor gibi resmen.suriyeliler şu an açlıktan kedi eti yiyor.o afrikalı iskeletor adam özel sektörde 14 saat çalışıp asgari ücret alsa hayatının sonuna kadar hiç şikayet etmez sevinçten ne yapacağını şaşırır o işi buldum diye:) Yıllık izin falanda istemez onlar.
elbette halimize şükretmeliyiz.Ama dünya değişiyor,türkiye zenginleşiyor,yaşam standartları yükseliyor.öğretmen polis maaşlarında iyileştirmeler oluyor,subay astsubaya makam tazminatları geliyor.infaz korumaya birşey yok.80 li yıllarda okuma yazması olmayan işçi amele sınavsız zorla gardiyan yapılırken.şu an öğretmenlik mezunları basvuruyor bu mesleğe ama çoğu kazanamıyor.memur eski memur değil gerek eğitim gerek mesleği bilinçli güzel yapabilme açısından.Bırakınız bu ölümü gösterip sıtmaya razı etme edebiyatlarını.ülke standartları ve memurun yeterlilik ve seviyeleri büyük oranda artmışsa bırakınız bizde alınterimizin karşılığını, nasibimizi alalım.haddinizi bilmeniz çok güzel,ama hakkınızı bilmiyorsunuz...

Edebiyat yapmıyorum. 13 yaşımda yetim kalıp, bizzat hayatın içinden ezile ezile şu günüme gelmiş bir insanım hamdolsun.

Herkesin bir hikayesi, dolayısı ile farklı bir hayat felsefesi var. Ben, yaşadıklarımdan yola çıkarak görüşümü ifade ettim.

Daha iyileştirilmiş haklara sahip olmayı anlarım ama "memur bile değiliz" demek bana nankörlük gibi geliyor.

Başınız sağolsun bende 10 yaşında yetim ve tekbaşına kaldım.edebiyattan kasdım yalan söylüyorsunuz demek değil,zaten halimize şükretmemiz gerektiğini bende ifade ettim.yalnız görüşlerinizde eksik kalan kısımları kendimce ifade ettim,ülke ve hayat gerçeklerini ifade ettim,zaten verdiğim afrikalı örneği ilede sizin ezilerek hayat mücadelesi vermis olmanız çelişmez örtüşür.hakkınızı bilmediğiniz konusunda aynı fikirdeyim."memur bile değiliz" ifadesine gelince,arkadaş burada mecaz yapmış.gerçek anlamda memur olmamayı kasdetmediği aşikar.diğer memurların standartları yükseldiği halde bizimki yerinde sayıyor makamında bir serzeniş.ağlamayan bebeğe meme vermezler.

Dediğim gibi, inşaAllah şartların daha da iyileştirilmesi ortak temennimiz ancak elimizdekinin de kıymetini bilerek. En azından yeimizde olmak isteyen onbinler adına...

Kıymet bilmek görevini en iyi şekilde yapmakla olur tabiki.sadece temenni ile hiçbir hak kazanmak mümkün olmadığı gibi,Ne verilirse razı ol ,sesini çıkarma mantığı kıymet bilmek değil,hakkını bilmemektir.Sendikalar bunun için vardır.Hoş bizim sendika hakkımız yok ama değişik şekillerde sorunlarımızı devlet büyüklerimize iletme şansımız var.Bu da nankörlük ,kıymet bilmemek olarak değerlendirilemez.çocuk bile bir ihtiyacı olduğunda babasına söyler yada ister.

Yukarı Alt