İKM Taban Puanları Hakkında...

Öncelikle merhabalar,

Forumda İKM bölümünde birçok konuda açılmış ve mesajlarda geçmiş bir mesele üzerine sizlere danışacağım...

"Taban Puan" olarak bahsedilen Mülakatı başarılı ve yerleştirilen adayın KPSS'den (Ortaöğretim/Önlisans/Lisans) aldığı puan mı? yoksa ikm mülakat sınavından alınan puan mı? (mülakatta kpss puanına benzer bir puanlama mı söz konusu?)

Örnek: geçen alımlarda 76-80-90 vb. puan tabanı...

şimdiden tşkkrler...

adayların puan sıralaması kpssden aldığı puan arkadaşlar.. yukarda haritada hangi il en son hangi puanda aday çağırdı.. bu sene ilk alımlarda aşağı yukarı bir kaç puan yukarı çıkabilir alım sayısına bağlı

haritadaki taban puanlar geçen yılın sözleşmeli alımları için geçerli berrin. İKM öğrenciliği için taban puan haritasını hazırlıyorum.

hazırlarsan iyi olcak sözleşmeli alımı bekliyorduk birden öğrenci ilanı çıktı yapacak birşey yok. fakat o biraz yanıltır. bu sene tekrar taban puanlar yükselcek

ercan admin bu sene öğrenci alımı daha fazla ve ilk alım olduğu için başvuran kişi sayısı çok olacaktır bence ama ilk defa başvuracak arkadaşlara çok yardımcı olur die düşünüorum öğrenci taban puanlarının şimdiden ellerine sağlık

değerli arkadaşlar. site yöneticileri her alım öncesinde harıl harıl çalışarak üyelerimize yardımcı oluyorlar. taban puanı açısından bu güne kadar yönetici arkadaşların tavsiyelerini dinleyerek açıkta kalan çok az sayıda üyemiz var. tabiki bunu önceden tahmin etmek çok zor. ama gerekli analizleri admin arkadaşlarım ve ben gece gündüz araştırarak yapıyoruz. gerek komisyonlarda birebir, gerekse burdan her türlü yardımı yapmaktan çekinmiyoruz.

sitenin basılı yayın sorumlusu olarak 3 kalemde hazırlayıp sunacağım veriler sizlere yardımcı olacaktır.

*1 başvuru öncesinde taban puan haritaları
*2 komisyonlarda bizzat il il üyelerimize sorulan sorular ve cevapları
*3 1. ve 2. mülakat hazırlık e kitapları...

bu çalışmaları dikkate alıp da kazanan yüzlerce üyemiz var...

selam ve dua ile..

Allah herkesin gönlüne göre versin kardeşim. ben de sizler gibi başvuru yapacağım. bugüne kadar yardımcı olup ta kazanan yüzlerce arkadaşlarımız var ama kısmet ben hala kazanamadım...

geçen öğrencilik alımında şırnak erkeklerde 74 bayanlarda 20 kişi alıyordu 76 ile kapatmıştı..bandırmada erkeklerde 75 bayanlarda 79 ile kapatmıştı hatırladıklarım bunlar altını çizerek söylüyorum öğrencilikti bu:D

sizin için araştırıyorum :)

şırnak 74,548 erkek

izmir 74,727 erkek

artvin 75,673 erkek bu da geçen alımdan :)

bi kaç yer az kişi almasına rağmen çok alan kişilere göre daha düşük..başvuru yeri çok önemli ben bunu anladım
Bolu (5 Bayan İçin Taban Puanı) : 78,472
Karabük (10 Bayan İçin Taban Puanı) : 79,560
5 kişi alınan yerde daha çok düşmüş ilginç

Merkezi atamalar daha yapılmadığı için ve puanlar daha yeni olduğu için puanlar yüksek kapatacaktır. Tercih edilecek komisyon çok önemli. Hayırlısı olsun...

ercan admin ne kadar yardımcı olduğunuzu gayet iyi biliorum ve bunun için burdayım geçen alımlarda puanın 80 nin üstündeydi bu sınavda kaç aldın. inş kazanırız

Yukarı Alt