İKM Öğrencisi Alımı İlanı 1998kişi'!

başvuru formunu doldururken atanmak istediğiniz yere hangi il için sıranava giriyorsanız örneğin kocaeli ikm öğrenciliği bayan-bay diye yazıcaksınız daha sonra bu sınavı yapan komisyona göndereceksiniz. buna çok iyi dikkat edin. yığılma kocaeli ve gebze için olucak bayanlarda..

liste genel sayıya göre olmıyacak meseka 3 kişi alan yer için 15 kişilik liste 20 kişi alan için 100 kişilik liste olucak açıklamalarda var bu cte ilanında

Evet faruk dediğin doğru. Hangi yer kaç kişi alıyorsa oranın 5 katı olacak şekilde liste yapılacak. Başvururken gerekli belgeler yazıyor ya bundan başka herhangi bir belge istiyorlar mı? Yoksa sadece bunlar mı? Mesela askerlik durum belgesi başvururken istenmiyor olarak görünüyor ama isteyebilirler mi? Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

askerlik şartı yok ikm alımlarında... gerek yok durum belgesine.. komisyona uğrarsınız isterlerse götürürsünüz..

bayan ve bay aday adayları sizler için ayrı başlık açıldı. konu başlıklarına giderseniz daha sağlıklı olur

ocak ayı gibi sözleşmeli ikm ilanı çıkar geçen yıl 5600 civarında alım oldu, bu yıl yine 5000 kişi alınır çünkü personel açığı oldukça fazla, ayrıca her yıl bazı kötü niyetli kişiler şurası şu puan burası şu puan der sonra ortadan kaybolur, kesinlikle bunlara kulak asmayın, puanlar genelde 75 - 80 arası olur, daha az olanların şansı malesef oldukça düşük, ayrıca boyu ve kilo ölçümü çok ciddi yapılıyor, lüffen aranan şartları taşımayan arkadaşlar müracaat edip başka insanların şanslarını ellerinden almasın, her yıl başvuran adayların %20 si boy kilodan eleniyor 1,60 boyundaki erkek yada 1,55 boyundaki bayan müracaat ediyor, yazık günah yapmayın bunu, ayrıca son bir bilgi bakırköy komisyonu askerliğe ve evliliğe önem veriyor.

herkese iyi akşamlar ve herkesin inşallah gönlünce olur benim bir kaç sorum olacaktıda editörler veya bu iş için bilgili olanlar cevap verirse hem ben hemde diğer arkadaşlara faydalı olacaktır..

Bu formu daha önce doldurmuş olan bir arkadaş varsa lütfen doldurup dogru bir şekilde buraya yahut face deki adresinize atabilir mi acaba ..

diğer sorum ise ben ön lisans 77 küsür aldım sinop 'ta 42 erkek alınacak acaba sinop yazsam mı sıralamaya girebilir miyim ? çünkü samsun da oturuyorum bana en yakın orası... samsun 6 bafra 3 buralar az en mantıklı sinop diye düşünüyorum.

Evrak işlemlerini nasıl yapıyoruz acaba sırası ile bilen birisi varsa anlatabilir mi ?

şimdiden tüm forumcip ailesine tşk ederim... Saygılarımla...

Yukarı Alt