İKM ÖĞRENCİLİK MÜLAKAT SORULARI

arkadaşlar bu bölümde mülakattan çıkan arkadaşların soruları paylaşmasını rica ediyoruz. bu sorular bir dahaki alımlarda e-kitap haline dönüştürelecek, elimizde en iyi meteryal olarak kalacak...

bakırköy erkek ikm
gün gün yardımlaşalım lütfen '!

07 haziran mulakat a gidenler sıra no 1-300
08 haziran mulakat a gidenler sıra no 301-672
09 haziran mulakat a gidenler sıra no 673-1073
10 haziran mulakat a gidenler sıra 1074-1472

bakırköy erkek ikm
gün gün yardımlaşalım lütfen '!

1 saat önce erzurum komisyonunda bana sorulan sorular...

amaysa tamimini imzalayanlar
istiklal marşımızın yazarı
10. yıl marşının bestecisi
devlet memuru olma şartının en genel olanı.

hayırlı haberlerınızı duymak dılegıyle ercan admınım çok güzel sorular diğer arkadslarımızdan da aynı özveriyi beklıyoruz

ankara komisyonu.. kendini tanıt , ikm nedir, ne iş yapar, misakı millinin tarihi, dün haberlerde ne yayınlandı , gündemde olan tartışılan sistemin adı nedir( başkanlık sistemi)..

eğer forumcip e kitapcıgı ile hazırlandıysan hepsını bılmıssındır rahatlıkla hayırlı sonuclarını ögrenmek dileğiyle .

eğer forumcip e kitapcıgı ile hazırlandıysan hepsını bılmıssındır rahatlıkla hayırlı sonuclarını ögrenmek dileğiyle .

evet cevapladım.. amin cümlemizin inşallah..

arkadaşlar benimde mülakatım cumartesi günü bakırköyde allah hepimizin yardımcısı olsun
bakırköy komisyonuna kimler giriyo isimlerini bilen varsa paylaşabilirmi adamlar hakkında bilgi edinelim?

S.a Arkadaşlar ;

Cümleten sürecin hepimiz için hayırlı olması duası ile başlayalım.

Bakırköyden geliyorum ; Kendim mülakata girmedim bir arkadaşıma refakat ettim. Ben nasipse daha sonra giricem. Hasbel kader , Mülakattan çıkan bir iki arkadaşın ve kendi arkadaşımdan edindiğim bilgilere göre Mülakat formatı ;

Sorular hazırlanmış. Tam olarak kaç adet olduğunu bilmemekle beraber komisyondaki her bir kişinin önünde sorular numaralandırılmış. 1 den başlamak üzere. En fazla ihtimalle her birinin önünde 100 er soru olduğunu düşünebiliriz. Ancak benim kanaatim o kadar değildir :)

Sizden soruyu souyu soran kişi örneğin , 1 - 100 arası bir sayı söylemenizi istiyor. Söylediğiniz rakama tekabül eden numaradaki soruyu size yönlendiriyorlar.

Yukarıda söylediklerime şimdi değiniyorum ; :)

Kaç soru olduğunu bilemiyoruz çünkü ; Birisi 1-100 arası rakam isterken bir diğeri 30 - 70 arası bir rakam isteyebiliyor. Veya 1-50 arası gibi.

Soruların farklı olmasına da şuradan varıyorum. 5 Sayısını söyleyen iki farklı mülakatzedeye farklı sorular geldiğini öğrendik. :)

Şayet söylediğimiz numaraya karşılık gelen soruları burada paylaşırsak. En azından bu forumdakiler istedikleri 4-5 sayıyı seçip rakam istediklerinde bunları söyler. Bilebilme ihtimali de artmış olur :)

Ben mesela öğrendiğim birkaç tane paylaşabilirim.

1 - Atatürkün doğum tarihi. (1881)
5- Fatih Sultan Mehmedin Hocası (Akşemseddin)
5- Diğer kişinin 5. sorusunu unuttum aklıma soru FSM den farklı olduğu şekliyle kodlanmış.
10- Misak-ı millinin tarihi. (1920)
15 - Infaz süresini açıklayınız. ( Bilmiyorum :) )

Benim bakırköyden aktarabileceklerim şimdilik bunlar. Bizzat giren arkadaşlar numaraları karşılaştırıp yardımcı olurlarsa seviniriz.

Belki önlerindeki sorular aynıdır amma siz rakamı ne derseniz deyin o rakamdaki soruyu sormak zorunda olmadıklarını da unutmayalım :)

Dolayısı ile ne kadar çok paylaşırsak o kadar kuvvet doğar.

Selametle kalınız.

Sadece soruları değil komisyonun tavrı v.s baskı altında mı hissediyorsunuz. Rahat bir ortam mı :) Tavırlar nasıl ?

erzurum izmir mulakatta bana sorulan sorular kıbrısı tanıyan 2. devlet yunanistanın başkanti soyadı kanunu infaz koruma nedir

arkadaşlar sizlere sorulan soruları yazınki bir dahaki alımlarda daha iyi analiz yapabilelim.... ankara komisyonu herkese aynı soruları sormuş örneğin..

ayrıca erzurum komisyonunda mısırın başkenti sorulmuş bu bilgiyide aldım

Hadi Salihoğlu cumhuriyet başsavcısı
Orhan Gödel adalet komisyonu başkanı

hakimlerdende ağır ceza reislerinden biri girer sanırım komisyon üyesi

can bonomo kaçıncı oldu.canneste birinci olan kısa film.mondros anlaşması.yüksek mahkemeler.cezaevi çeşitleri.kurtuluş savaşı ve inkılaplar.ülke başkntleri.ülke konumları ile ilgili vb sorular beyler sorular mantıklıydı herkese aynı soruları sordular herkes cevapları biliyodu ztn önemli olan yorum farkıydı

Yukarı Alt