İKM Öğrencilik Başvurusu için

Öncelikle merhabalar arkadaşlar umarım hakkınız da hayırlısı olsun yaptığım araştırma ve gördüklerime göre sizlere bir iki anlatacağım konu olacak başvurularla ilgili;

Öncelikle insanlarımızın memurlukta ki yıllardır süre gelen bir düşüncesini açıklayayım.
Herkes diyor ki Şırnak doğu ili oraya kimse başvurmaz mantığı. Böyle bişey yok arkadaşlar millet hep bu şekilde düşündüğü için herkes Şırnağa başvuruyor dikkat ediniz. Ama ne kadar puanı düşük olan varsa eminimki şırnağa başvuracak. yani puanı yüksek olanlar burada bana göre rahat.

İzmir: Arkadaşlar İzmir bilindiği gibi Erzurum komisyonundan yapılıyor. Bir çok insan izmir komisyonu Erzurum olmasından dolayı çok uzak diyor tahminimce aşırı bir yüklenme olmayacak. Kimisi Erzuruma hem boy kilo ölçüm hemde mülakat için gidecek maddi durumum yok diyor yol da gözlerinde büyüyor bu yüzden İzmir Şırnağa göre daha uygun geliyor.

Bandırma: Bandırma gözde bir yer şuan da puanı yüksek olanlar buraya yükleniyor. Burası da İstanbul'a bağlı olduğu için bu normal tahminimce bandırma yüksek kapatacak yerlerden biridir. Dikkat edin.

Bolu: Bolu az alım yapıyor ve insanlar korkuyor buraya tahminimce sözleşmeliyi kazananlar ve olsa da olur olmasa da olur diyenler başvuracak o yüzden burasına fazla yüklenme olmayacak ve gerçekten kazanmak için başvuracaklar burayı riskli görecek ve giremem korkusuyla başvurmayacak.

Arkadaşlar öncelikle şunu asla unutmayın herkes sizin gibi düşünüyor.Doğu diye yüklenmeyin batı diye korkmayın biraz da şans meselesi Allah her zaman yar ve yardımcımız olsun hakkımız da her zaman hayırlısı olsun saygı ve sevgilerimle

Not: Bunlar kendi şahsi düşüncelerim sadece sizlere yardımcı olmak amacı ile yazılmıştır. Kesinlikle yönlendirme vs gibi amaç yoktur. Sadece bilginiz olması amacı ile yazılmıştır.

teşekkür ederiz bizleri düşündüğünüz için, ama ufak bir ricam var bunu çokça görüyorum genelde erkek ikm için yorumlar fazlaca, bir rica sadece Bayan ikm ve alım yapılan illere göre bir yorumunuz olursa çok çok sevinirim, emeğinize sağlık

Kardeş dediklerin çok doğru haklısın. Ama işte karar veremiyoruz ki. Mesela ben 78.45 puanım var Şırnak-İzmir-Bandırma üçlüsü arasında kaldım. İstihareye yatıp ona göre başvuracam. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşaALLAH. AMİN

Bynefretimm cok dogru ve guzel demişsiniz allh razı olsun...ınsan yınde kararsız kalıyor vallahı yaa..74,3 puanla neresi olur kucucuk bı kestırımde bıle bulunamıyorum,ınsan ınan bı kapı arıyor rabbım ıns nasıp eder...

Bayanlar ile ilgili Sessizdevrim arkadaşımıza sorularınızı sorabilirsiniz arkadaşlar bayanlar başvuruları hakkında kendi benden daha deneyimli bilgi sahibi ben yine elimden geleni yaparım

sayın admin düşüncelerini we gerçeğe yakın tahminlerini bizimle paylaştığın için tşk ederim. herkesin hakkında hayırlısı olsun

pazartesi-salı şekillenir listeler sonrası taban puanda 1-2 puan oynama olur. uyap üzerinden takip sistemi olacağından, evraklar üst yazıyla gönderiliyor. uyapa göre puan sıralaması olucak ..

sayın yöneticim yerinde bir yazı yazmış. fakat şööle bir durum daha var. memurlukla ilgili bazı web siteleri dolaştım. sözleşmeli alımındaki yorumları zaten gün be gün takip ediyordum. 800.000 i aşkın yorum vardı. bu alımla ilgili konulara göz attığımda ise fazla bir yoğunlaşmaya rastlamadım. insanlar ya masraftan çekiniyor ya da haberleri yok.

forumcip ailesi olarak burda çok şanslısıyız. gerek yönetici arkadaşlarım, gerek memur arkadaşlarım size en doğru bilgileri veriyorlar. diğer sitelere göz attığımda yalan yanlış bilgi ve yorumlarla karşılaşıyoruz. ve sözleşmeli alımlarında üyelerimizin kaydadeğer bir çoğunluğunun kazandığını unutmayalım.

başvuru yaparken dikkat edilmesi gerek noktaları yönetici arkadaşlarım sizlerle paylaştı. sessizdevrim kardeşimin bu konuda maşallahı var. yer konusuna gelince. KISMETTEN ÖTE YOL GİTMİYOR... bunu, sözleşmeli alımlarında, Osmaniye adliyesinde ellerinde benim hazırladığım kitapçıklara çalışarak kazanan insanları görünce anladım.

herkese hayırlı kandiller arkadaşlar bende mersinde 3 yedekteyim...bişey merak ediyorum 2yıl zorunlu çalışmadan sonra kendi memletime tayin isteyebilirmiyim...yoksa hep bolu damı görev yapmak zorunda kalıcam...beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum..

arkdaslar ikm öğrenciliğine (bolu sırnak izmir ....vs ) başvuru yapanlar ;

nereye başvurdugunu ve aday numarasını söylerlerse kaç kişi müracat etmiş sorusunun cevabını elde edersiniz. saygılar...

bana aday numarası vermediler nasıl olacak şimdi yahu

bi kaç arkadsımız numara verildigini söylediler kendılerine

bana aday numarası vermediler nasıl olacak şimdi yahu

bi kaç arkadsımız numara verildigini söylediler kendılerine
ben erzurumu az once aradım evraklarım vardı mı dıye soylemedı bırtekçok fazla yoğunluk var dedi

evrakların ulaşıp ulaşmadığını ptt nin adresinden öğrenebiliyorsunuz. bana barkod numarasını vermişti adliye burdan bakarsın demişlerdi bende baktım ulaşmış.

Yukarı Alt