ikm eğitim hakkı

arkadaşlar merhaba ben ikm kazandım fakat üniversite 4.sınıf öğrencisiyim elazığda sosyoloji bölümü okumaktayım ileride sosyolog pozisyonunda yer alabilmek için okulumu bitirmek istiyorum fize vey final sınavlarıma girmemde sorun çıkarırlar mı eğitim döneminde fikirlerinizi bekliyorum tşkler.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
vardiyada çalışırsınız vize finaller için idare izin, yıllık izin kullanabilirsiniz

arkadaşlar biz eğitimler bitince falan goreve başlayınca normal sabah 8 akşam 5 ve vardiya olayı varya bu neye göre belirlenecek. mesala ben vardiyayı isterim. bunu kim neye göre belirliyor.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
arkadaşlar cezaevinde ihtiyaca göre belirlenmekte personel dağlımı.

Cezaevlerinde en çok vardiya personeli bulunmaktadır.

Eğitim durumunuz veya herhangi başka bir durumunuzu ser başmemura iletirsiniz oda sizi vardiyaya verir sıkıntı olacağını sanmıyorum

Lakin göreve başladığınızda işi öğrenmek ve alışmak amacı ile gündüzde bir kaç ay çalışabilirsiniz.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
eray kardeşim bizim arkadaşlar vardiyada çalışıyor

böyle senin gibi birçok arkadaşımız var

ders, sınav filan olduğunda idari izin alırlar, zaten 4 günde 1 gündüz açalışıyorsun. Bi zahmet o günde gel. Sen gelmeyince yanında çalışan diğer memura biniyor iş. Bi şekilde ayarla. İdari izin ve normal istihrahat izninde yetmiyorsa rapor alan arkadaşlar var. Bu da senin vicdanına kalmış.

Görevimiz güvenlik ve hassasiyeti olan bir iş. Bu işi tercih etmeniz belli ki mecburiyetten ama yapacak bir şey yok.

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
eğer dediğin gibi ise büyük sıkıntı zor olur izin almanız okul yakın olacak mı?
gündüz kalacaksın hep vardiya yok
eğitimi görmek zorundasın çünkü orda da belirli bir süre devamsızlık büyük sorun olur

fedakarlık yapıp dondurma imkanınız varsa dondurun bence

ya arkadaşlar şimdi eğitim yerlerinin açıklanmasını bekliyoruz,biz eğitime başlarken genemi muayene olacaz okulda yada hastanede?

evliyiz kardeşim bunu kazandık işten ayrıldık,bir kuruşun bir adımın hesabını yapar olduk,belki çok hassas ya da zor elde ettiğimiz bişey olduğundan dolayı diyorum acaba maddi açıdan gene sıkıntıya sokarlarmı diye, açık konuşmak gerekirse sağlık kurulu raporu parasını bile borç almıştım.

illaki sıkıntıların olur kardeş sonuçta eşinle ayrı kalacaksınız ha okulda ekstra paran filan gitmez tabi eşine bakacak biri varsa bende evliydim ama şükürler olsun işe başlarken borçlanmıştım bir kredi çekip temizledik anlayacagın borca da girsen korkma maaşını alınca herşey düzene girecektir.belki biraz zorluk görürüsün ama düzelir bunları kafanıza takmayın

SELAM ARKADAŞLAR EĞİTİM ESNASINDA TAKIM ELBİSE LAZIM OLUR MU ?GENELDE EĞİTİM MERKEZLERİNİN SİTELERİNDE Kİ FOTOĞRAFLARDA HERKES TAKIM ELBİSE GİYMİŞ...

takım elbise olmasada klasik giyim olabilir kumaş keten pant. uzerı gomlek. ilk ay büyük ihtimalle giyeceksiniz. beden ölçülerinize göre uniformalar gelecektir.

eğitim merkezine giderken neler almamız lazım yanımıza daha önce eğitim gören arkadaşlar yardımcı olusa çok sevinirim.

Yukarı Alt