idare memurunun görevleri nelerdir

idare memurunun görevlerini internetten araştırdım ama herhangi bir bilgi bulamadım
bilgisi olan arkadaşların yardımlarını talep ediyorum

Cezaevi idare memuru:
Kurum müdürü ve II. müdürlerden sonra gelen yönetici personel olup, yetişmesi için yapılan iş bölümü ve görevlendirme talimatları doğrultusunda hizmet sunan, bir fiil verilen işleri yapmakla ve yaptırmakla sorumlu tutulan cezaevinin birim ve servislerinde belirli aralıklarla çalıştırılan, ileride müdür olarak yetiştirilmek üzere yetki ve sorumluluk yüklenen görevlidir.
daha fazla bilgi için
https://www.forumcip.com/forum/viewthread.php?thread_id=40

İsmail kardeşim o detayı bilmiyorum ama galiba oda bu saatten sonra biraz zor olacak çünkü öğrencilikten alıyorlar idare memurunu hatta geçen ilan verilmişti hatırlarsan kardeşim

4 yıllık fakülte bitirenlerin cezaevi müdürlüğüne kadar yükselebilme mevzusu noldu o zaman ? Yükselme şansımız yok mu?

4 yıllık fakülte bitirenlerin cezaevi müdürlüğüne kadar yükselebilme mevzusu noldu o zaman ? Yükselme şansımız yok mu?
var ama uzun bi süre görev yapmamız lazım ben şunun için dedim onu gecen ögrenci alımı yapıldı idare memuru öğrencisi bu konuyu acıklıyor kardeşim tahminimce ikm de bu öğrencilikten sonra biraz değişecek sanki

İdare memuru; müdürü bulunan kurumlarda kurum müdürü ve ikinci müdürlerden sonra gelen yönetici personeldir. İdare memuru, amirlerinin talimatı ile sayman ve ambar memurunun görevleri dışında kalan bütün idarî işleri ve yöneticilikte yetiştirilmek amacıyla farklı servislerde kendisine verilen diğer işleri yapar.

var ama uzun bi süre görev yapmamız lazım ben şunun için dedim onu gecen ögrenci alımı yapıldı idare memuru öğrencisi bu konuyu acıklıyor kardeşim tahminimce ikm de bu öğrencilikten sonra biraz değişecek sanki

İnşallah zorlaştırmazlar. Yükselebildiğimiz kadar yükselelim. Önümüzdeki sene yüksek lisansa da başvurcam boşa gitmesin :)

CEZA İNFAZ KURUMLARININ YÖNETİMİ İLE
CEZA VE GÜVENLİK TEDBİRLERİNİN
İNFAZI HAKKINDA TÜZÜK

Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 20/3/2006, No: 2006/10218
Dayandığı Kanunun Tarihi : 14/6/1930, No: 1721
29/3/1984, No: 2992
6/8/1997, No: 4301
26/9/2004, No: 5237
4/12/2004, No: 5271
13/12/2004, No: 5275
Yayımlandığı R. Gazetenin Tarihi : 6/4/2006, No: 26131
Yayımlandığı Düsturun Tertibi : 5, Cildi: 14, S. 485

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

EWET ARKADASLAR BAS İKM YE VEYA İDARE MEMURLUĞUNA YÜKSELEBLMEK İÇİN KAÇ SENE ÇALISMAK GEREKIYOR PROSEDÜRÜ BİLEN ARKADAŞLAR AYDINLATIRLARSA SEVINIRIM...

İnfaz ve koruma başmemuru kadrosuna atanabilmek için;

1) En az iki yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak,

2) En az üç yıl infaz ve koruma memuru olarak çalışıyor olmak,

3) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya ertelenmiş hükümler dışında, ayrıca, her ne surette olursa olsun, hükümlü veya tutuklunun kaçmasına imkân sağlama veya ceza infaz kurumuna yasak eşya sokma suçlarından mahkûmiyeti bulunmamak,

4) Halen bulunduğu unvanda en az iki defa hizmet içi eğitim kursuna katılmak ve yüz üzerinden en az yetmiş puan alarak başarılı olmak,

5) Düzenlenmişse, son beş yıla ait müfettiş ve kontrolör hâl kâğıtlarının en az yarısından iyi not almak,

6) Tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile infaz ve koruma başmemurluğunu yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olduğunu belgelemek,

;) Kolay gele ;)

İdare memurluğu kadrosuna atanabilmek için;

1) Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler, eğitim, eğitim bilimleri, mimarlık ve mühendislik fakülteleri ile en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksek okulların sosyoloji, psikoloji ve sosyal hizmetler bölümleri ile bunlara denkliği kabul edilen yabancı fakülte veya yüksek okulların adı geçen bölümlerinden mezun olmak,

2) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya ertelenmiş hükümler dışında, ayrıca, her ne surette olursa olsun, hükümlü veya tutuklunun kaçmasına imkân sağlama veya ceza infaz kurumuna yasak eşya sokma suçlarından mahkûmiyeti bulunmamak,

3) Halen bulunduğu unvanda en az iki defa hizmet içi eğitim kursuna katılmak ve yüz üzerinden en az yetmiş puan alarak başarılı olmak,

4) İnfaz koruma başmemuru olarak en az üç yıl, cezaevi katibi veya infaz ve koruma memuru olarak en az beş yıl görev yapmış olmak,

böyle kardeş ;)

3) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya ertelenmiş hükümler dışında, ayrıca, her ne surette olursa olsun, hükümlü veya tutuklunun kaçmasına imkân sağlama veya ceza infaz kurumuna yasak eşya sokma suçlarından mahkûmiyeti bulunmamak,

4) Halen bulunduğu unvanda en az iki defa hizmet içi eğitim kursuna katılmak ve yüz üzerinden en az yetmiş puan alarak başarılı olmak,

5) Düzenlenmişse, son beş yıla ait müfettiş ve kontrolör hâl kâğıtlarının en az yarısından iyi not almak,

6) Tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile infaz ve koruma başmemurluğunu yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olduğunu belgelemek,

;) Kolay gele ;)

bunlardan sonra da görevde yükselme sınavına girip yeterli puanı almak gerekiyor

;) Kolay gele ;)

bunlardan sonra da görevde yükselme sınavına girip yeterli puanı almak gerekiyor

Gökhan arkadaşım da dediği gibi;

Unvan değişikliği suretiyle atanacaklarda aranacak genel şartlar

Madde 8 — Unvan değişikliğine tabi kadrolara atanabilmek için;

a) Son yıl sicil notu yetmiş altı (76) puandan aşağı olmamak,

b) Unvan değişikliği sınavında başarılı olmak,

c) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125 inci maddesinin (C) ve (D) bentlerine göre disiplin cezası almamış olmak, gerekiyor

glbn84

Yeni Üye
cezaevi müdürlükleri bir bayan için uygun bir meslek mi? pek bayana göre değil diye duydum,sizce arkadaşlar?

Ayrıca şu haberi de inceleyebilirsin ;)

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/422724.asp

Türkiyenin ilk bayan cezaevi müdürü ..

Yukarı Alt