HİZMET ÖNCESİ EĞİTİM İLE İLGİLİ KISA BİLGİLER

1- Öğrencilerin eğitime başlamadan önce Eğitim Merkezinin internet sitesinde bulunan aşağıdaki yönetmelikleri okuyarak bilgi sahibi olduktan sonra eğitime katılmalarının, kendileri açısından faydalı olacağı düşünülmektedir.
a) Hizmet Öncesi Eğitim Yönetmeliği
b ) Sicil ve Sicil Amirleri Yönetmeliği
c) Öğrenci Disiplin Yönetmeliği
d ) Kıyafet Yönetmeliği

2- Öğrenciler Eğitim Merkezinde yatılı olarak konaklayacaklardır. Ancak Erzurum ilinde ikamet eden öğrencilerin talep etmeleri halinde ders, etüt, sosyal etkinlik, nöbet ve Kurum tarafından yapılacak diğer faaliyetler dışında kalan boş zamanlarını kayıt esnasında verecekleri dilekçede belirtilen adreste geçirmeleri Eğitim Merkezi tarafından değerlendirilebilecektir.

3- Öğrenciler için Eğitim Merkezi tarafından Kılık Kıyafet Yönetmeliğinde belirtilen üniformalar temin edilecektir. Öğrenciler, üniformalar temin edilinceye kadar aşağıda belirtilen kılık kıyafet hükümlerine göre hareket edeceklerdir.

Erkek Öğrenciler
Derslere kumaş pantolon, gömlek, kravat ve ceket ile gireceklerdir. Resmi kıyafet ile kolye, küpe, künye, madalyon, rozet ve tespih bulundurulamaz.
Yakın savunma derslerine spor kıyafeti ile katılacaklardır.
Saçlar, kulaklar gözükecek şekilde normal kesilmiş olmalı, favoriler kulak ortasını geçemez, günlük sakal traşı olunmalı, bıyık bırakılamaz
Ayakkabılar boyalı ve temiz olmalı; terlik, sandalet tipi ayakkabı giyilemez

Bayan Öğrenciler
Kolsuz, açık yada çok açık yakalı kıyafet giyemezler, etek boyu diz üstünde olamaz .
Yakın savunma derslerine spor kıyafeti ile katılacaklardır.
Saçlar kısa kesilmiş olmalı, uzun ise omuzlara dökülmeyecek şekilde toplanmış olmalı, kakül bırakılamaz.
Ayakkabılar boyalı ve temiz olmalı; terlik, sandalet tipi ayakkabı giyilemez
Makyaj yapamaz, ziynet eşyası ve takı takamaz

4- Kefalet senedine imza atacak kefillerin evli olması halinde, kefillerin eşlerinden kefalete muvafakat ettiklerine dair imzalı beyanları alınacaktır. (Örneği Eğitim Merkezinin internet sitesinde mevcuttur)

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

bilgilendirme için teşekkür ederim ..

bir sorum var ki o da şudur ;

kıyafet yönetmeliğini okudum bir haftalık bu uyum sürecinde de resmi takım elbise ile mi bulunacağız

evet takım elbise ile olucaksınız. bu duruma uymayan kişileride görüceksiniz. siz forumdaki adaylarımız mümkünse takım elbise ile orda olunuz.. ilk gün açılış töreni olucak. savcılar eğitim merkezi yöneticileri ve hakimler olucak. bu bir haftalık uyum sürecinde cezaevlerini geziceksiniz. konferanslar yapılıca. bulunduğunuz kentteki tarihi mekanları gezeceksiniz..

Arkadaşlar erzurum eğitim merkezinin sitesinde öğrenciler takım elbise ile derslere girecektir diyor şimdi, oraya giderken takım elbise mi götüreceğiz birde.

şimdi 1 haftalık için de takım elbise mi götürecez . inanamıyorum . Erzurum'da takım elbiseyle donarız :)

kayıda gittiğimde soracağım ben bunu. Şimdi birde takım mı taşıyacağız yanımızda

nadogus

Yeni Üye
Okulun sitesinde kıyafet yönetmeliğinde yazıyor.Öğrenciler resmi üniforma verilene kadar derslere kumaş pantolon,gömlek,kravat ve çeket ile girecek.

takım elbiseden nefret eerim pantolon gömlekten bile ben mülakata bile kot kazak gittim neysekayıda gidince sorarım artık vallaha daral gelir bana bir ay boyunca

Yukarı Alt