Hangi Ceza İnfaz Kurumunda Memur Olmak Daha İyi ?

arkadaşlar ben erzurum dumlu açık cik görev yapacağım . sizce eksileri ya da artıları nelerdir ?

bol bol artısı var kardeş :) 8-5 ayrıca orası iş yurdu. birde telefon serbest orada. :) hayırlı olsun. atölyeler var. orada ne üretiliyor yada ne tür hediyelik eşya yapılıyor bilmiyorum..

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
dış güvenlik yok, xray yok, normal memurluk gibi döner sermaye telefon cebinde şanslısın kardeşim...

devrem seninde telefon cebınde nie kıskanıon ki x-ray a takılıon arada işde :)

uşak cezaevi nasıldır arkadaşlar,çalışanınız var mı acaba,son olarak telefon falan yasak mı birde ikm olduğumuzda cumartesi pazar tatilimiz oluyor mu

uşak hakkında tam bir bilgim yok ama senin kazandığın yer açıkmı kapalımı?... evet kapalı cezaevlerinde telefon yasak.... açıkta isen cebinde... uşakta hem kapalı hem açık cezaevi var hangisi acaba.... eğer gündüzde çalışırsan evet cumartesi pazar tatil olur... fakat vardiyada çalışırsan vardiyalı sistem biraz farklı cumartesi pazarda hatta bayramlarda da çalışıyorsun...

hmm uşak kapalı , ben açık yok diye biliyorum, peki ben 6 ay eğitim gördükten sonra uşağa atamam yapıldıktan sonra,konyaya eğitim dolayısıyla tayin isteyebilirmiyim eğer bu dönemi atlatırsam sene son yılım okuluda bitirmek istiyorum

uşak hakkında tam bir bilgim yok ama senin kazandığın yer açıkmı kapalımı?... evet kapalı cezaevlerinde telefon yasak.... açıkta isen cebinde... uşakta hem kapalı hem açık cezaevi var hangisi acaba.... eğer gündüzde çalışırsan evet cumartesi pazar tatil olur... fakat vardiyada çalışırsan vardiyalı sistem biraz farklı cumartesi pazarda hatta bayramlarda da çalışıyorsun...

hmm uşak kapalı , ben açık yok diye biliyorum, peki ben 6 ay eğitim gördükten sonra uşağa atamam yapıldıktan sonra,konyaya eğitim dolayısıyla tayin isteyebilirmiyim eğer bu dönemi atlatırsam sene son yılım okuluda bitirmek istiyorum

internetten baktım uşak açık ve kapalı yazdı tam bilgiye sahip değilim... evet sen egitimin bittikten ve ataman yapıldıktan sonra işe başlıyorsun... eğer örgün okuyorsan konyada tabiki isteyebilirsin... temsil olarak söyleyim benim devrem bi arkadaş vardı ankarada işe başladı ama kırıkkalede okuyordu iki üç ay çalıştıktan sonra eğitim sebebiyle gitti... oda senin gibi aday memurken gitti buda ek not...bu tayin değil ama eğitim sebebiyle gidiş... eğitim bitince geri dönermisin nasıl olur o konuda tam bi bilgim yok.. arkadaş hala okuyor gelmedi...

tamam çok teşekkür ederim bunu öğrendiğim iyi oldu eğer bir aksilik olmazsa temmuz gibi başlıyacağım mesleğe eylüle kadar geçici gidebilirsem çok iyi olur artık göreceğiz teşekkürler tekrardan

CEZA İNFAZ KURUMUMUZ HAKKINDA

Tarım Açık Cezaevi 1962 yılında Niğde Adana karayolunun 5’ nci kilometresinde 7229 dekarlık arazi üzerinde kurulmuştur. Bu arazinin 1320 dekarında tarım yapılmaktadır, 3000 dekarı Adalet Bakanlığı emirleri doğrultusunda Kamu kuruluşları adına orman alanı olarak tahsis edilmiş olup; bu kuruluşlar tarafından ağaçlandırılmıştır.
2004 yılından itabaren genişletilerek 52 dekarlık alana Bodur elma tesisi yapılmıştır, 130 dekarlık alana cezaevi idari binası ile çeşitli kollarda hizmet veren ;giriş nizamiye ve ziyaret salonu,cezaevine bitişik olan 2 adet lojman,6 yatak kapasiteli 1 adet misafirhane,600 kişilik kapasiteli yemek hane ve mutfak,500 kişi kapasiteli 1 adet konferans salonu,10 yatak kapasiteli revir, 200 kişi kapasiteli mescit ve 10.000 adet ekmek kapasiteli 1 fırın,terzi atölyesi,demir atölyesi,döşeme atölyesi,mobilya atölyesi,yatak-nevresim atölyesi,hükümlülerin kullandığı gazino,mahcuz mallar deposu, 300 kişi kapasiteli hükümlü koğuşları, 2007 yılında yapılan 200 büyükbaş kapasiteli açık besi ahırı ,1500 küçükbaş kapasiteli koyun ağılı ,kasaphane,mandıra,mahcuz mallar araç parkı ve resmi araç parkı bulunmaktadır

KAPASİTE VE TİPİ

Açık cezaevimiz 300 kişi kapasiteli olup;7 adet koğuş bir binada,1 adet koğuş küçükbaş hayvancılık 1 adet koğuş büyükbaş hayvancılık bölümünde olmak üzere 9 koğuşla hizmet vermektedir. Koğuşlar 2 şer katlı ranzalar ve soyunma dolabı konularak dizayn edilmiştir.Koğuşların ortak kullanımında kapasiteyi karşılayacak kadar lavoba ve tuvalet bulunmaktadır.
Ana koridorda her koğuşun ayrı ayrı kullanacağı ayakkabı dolapları mevcuttur.Koğuşlarda her hükümlünün kendi adına bir soyunma dolabı ve koridorda bir ayakkabı dolabı tahsis edilmektedir.Koğuş nizamiyesinde 24 saat sürekli görevli memur bulunmakta, günlük olarak koğuşların temizliği 5 hükümlü marifetiyle yaptırılmaktadır.
Tuvalet ve lav obalara günlük olarak kalıp sabun ve sıvı el sabununu konulmaktadır.Mesai günleri saat 07.00 ile 17.30 arasında gece çalışanlar ve istirahatlılar dışında koğuşlara girilmesine ve istirahat edilmesine müsaade edilmemektedir.Nevresim ve çarşaflar iki haftada bir kurum çamaşırhanesinde yıkanmaktadır.Ahırlar bölümünde çalışan hükümlülerin kaldığı koğuş önünde hükümlülerin sürekli olarak kullanabileceği tuvalet ve lav oba mevcut olup ayrıca bu işkolunda görevli bulunan hükümlülerin oturup dinlenebilecekleri bir salon bulunmaktadır.
http://www.nigdeacik.adalet.gov.tr/page12a.html

niğde açık cezaevi tarıma yönelik iş yurdu... elma yetiştiriliyor.. hayvancılık yapılıyor..

teşekkür ederim sessizdevrim. bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

-bu tür ceza evlerinde güvenlik fazla yok sanırım. çalışırken telefon kullanabiliyor muyuz?

-diğer sorum ise infaz ve koruma memurlarının infaz koruma baş memuru yada kurum müdürüyle hiyerarşi durumu nedir?

-bir diğer sorum açık ceza evlerinde çalışan infaz koruma memurunun döner sermayeden faydalanabiliyor mu? adalet tazminatı alabiliyor mu? bunların maddi olarak getirisi kayda değer bir tutar mı?

-ben 2 yıllık bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum, ustalık ve usta öğretici belgelerim mevcut. personellere görev verilirken bu tür belgelere sahip olmamın faydası yada zararı var mıdır?

-evet mahkumlar kaçabilecek şekilde ince kısa bir tel var... ama pek kaçan çıkmaz çünkü bir mahkum suçunun 2/3 ünü yatar normal şartlarda... eğer kaçarsa o kalan kısmını da yatmak zorundadır yani infazını yakar... o yüzden pek kaçan çıkmaz....yani telefonun yanında her zaman cebindedir :)
-en alt memur biziz, baş memurlar, sorumlu baş memur, idare memuru, ikinci müdürler, en son kurum müdürü.....
teknisyenler, sosyal çalışmacılar, öğretmenler onlar arada....
-evet faydalanabiliyor. benim kapalı olduğu için miktar olarak tam bi bilgi veremiycem...
-evet kesinlikle vardır.. sen büyük ihtimalle bilgisayar başında ve gündüz memuru olarak çalışırsın... ilk başta bi söyle amirlerine sonra ısrarcı olma... zaten senin tanıdıkça geçirirler.. çünkü bazen ters tepebiliyor ondan ısrarcı olma dedim... her zaman tam bilgisayar bilmek bi artı...belge işine hiç girme üniversitede bilgisayar okudum demen yeterli... şayet isterlerse nasılsa var getirirsin...:)
Allah yardımcın olsun kardeşim:)

Teşekkürler kardeşim :) Allah razı olsun...

SİVAS AÇIK CEZA İNFAZ KURUMUMUZ
İŞYURDU VE EĞİTİM FAALİYETLERİ

Açık Ceza İnfaz Kurumumuz 1949 yılında açılmıştır. Kurumumuz 26.000 m2 alan üzerinde Bayan açık ve Erkek açık bölümü olmak üzere 2 kısımdan oluşmaktadır. Erkek bölümünde 12 adet koğuş, 400 kişilik çok amaçlı konferans salonu, 300 kişilik yemekhane. Kütüphane, Mescit, derslikler, Hamam, kantin, atölyeler, hükümlü dinlenme salonlarından, Açık spor sahası ve idari kısımdan oluşmaktadır. Bayan bölümü 2 koğuş, dershanesi, 3 adet atölyesi, yemekhanesi ve dinlenme salonundan oluşmaktadır. Kurumumuzda Kurum Müdürü, 2. Müdür, İdare Memuru, Öğretmen, Sayman, Kâtip, İnfaz ve Koruma Baş Memuru ve İnfaz ve Koruma Memuru. Sağlık Memuru ve diğer personel olmak üzere 79 personel görev yapmakta olup. Kurum vardiya esasına göre çalışmaktadır. Bu gün itibari ile Sivas açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlü kapasitesi 220 erkek 100 bayan olmak üzere toplam 320 kişidir.

Açık Ceza İnfaz Kurumumuz İşyurdu bünyesinde faaliyet gösteren işkollarımız;

Halı Atölyesi
Fırın atölyesi
Terzi Atölyesi
Adliye Temizlik işleri
Hizmet işkolu
Adliye Yemekhane ve Çayocağı
Sebzecilik iş kolu ( Mantar üretimi)
Spanç ve Galoş üretimi
Kantin işletmeciliği
Demir Atölyesi
İplik Atölyesi
İcra Daireleri Mahcuz Mallar deposu
Halı Yıkama İşkolu
Oto Yıkama İşkolu

Mevcut atölyelerimizde 207 Erkek 88 Bayan hükümlü olmak üzere 295 hükümlü çalıştırılmaktadır. İşkollarımızda çalışan hükümlülerimiz kısa süreli sigorta kapsamında sigortaları yapılmaktadır. Halı Atölyemizde 84 hükümlü çalıştırılmaktadır. Faal olarak 27 tezgahta halı üretimi yapılmaktadır. Fırın atölyemizde üretimi yapılan ekmekler Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Açık Ceza İnfaz Kurumumuz ihtiyacını karşılamaktadır. Günlük 2500 - 3000 adet çeşitli gramajlarda ekmek üretimi yapılmaktadır. Bu iş kolumuzda 14 hükümlü çalıştırılmaktadır. Terzi atölyemizde bakanlığımızın sipariş verdiği 5000 adet Nevresim üretimi yapılmakta olup, Bakanlığımızın uygun gördüğü ceza infaz kurumlarına gönderilmekte, ayrıca kamu kurumlarından alınan siparişler yerine getirilmektedir.Adliye binasının tüm temizlik işleri iş yurdumuz tarafından yapılmaktadır. Bu iş kolunda 14 hükümlü çalıştırılmaktadır. Adliye çalışanlarının ihtiyacı olan öğlen yemeği tarafımızdan hazırlanarak adliye binası yanındaki lokalde satışa sunulmakta olup. bu işkolumuzda 9 hükümlü çalıştırılmaktadır. Sebzecilik iş koluna bağlı olarak çalışmakta olan 4 hükümlü ile mantar üretimi yapılmaktadır. Üretimi yapılan Spanç ve Galoş Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi. Devlet Hastanesi ve Numune Hastanelerinin ihtiyacını karşılamaktadır. Kurum kantinimizde hükümlülerin ihtiyacı olan ve Bakanlığımızın satılması uygun gördüğü tüm emtialar satılmaktadır. İcra daireleri tarafından mahcuz edilen mallar ve araçların muhafazası bu mallar için ayrılmış kurumumuz depolarında 850 parça çeşitli emtia ve araç park yerlerinde 17 araç muhafaza edilmektedir. Halı ve Oto Yıkama İşkollarımızda 20 Hükümlü, Demir işleri (Kafes teli örgü örme işi) Atölyesinde 5 hükümlü çalıştırılmaktadır. Kurumumuzda yürütülen eğitim ve öğretim, meslek edindirme kursları kapsamında 92 hükümlü çeşitli mesleklerde kurs düzenlenerek meslek edinmeleri sağlanarak almış oldukları mesleki kurslar ile ilgili sertifikalar verilmektedir. Eğitim faaliyetleri çerçevesinde 2 hükümlümüz Cumhuriyet Üniversitesi Meslek Yüksek okuluna devam etmeleri sağlanılmaktadır. Açık öğretim fakültesine 3 hükümlümüz, Açık öğretim Lisesine 15 hükümlü. Açık İlköğretime 15 hükümlü devam etmektedir. Kurumumuzda ayrıca Cumhuriyet Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan işbirliği çerçevesinde 8 adet çeşitli güncel konularda konunun uzmanları tarafından seminerler verdirilerek hem personelimizin hem de hükümlülerimizin aydınlanması sağlanmıştır. Kurumumuz kütüphanesi zenginleştirilmesi ve Bayan bölümüne yeni bir kütüphane kurulması amacı ile başlatılmış olan kitap bağışı kampanyamız devam etmekte olup, kamu kurumlan ve kamuya yararlı kuruluşlar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bu gün itibarı ile 350 adet çeşitli konularda kitap bağışları olmuştur. Tüm hükümlü ve personelimiz kitap okumaya özendirilmektedir. Açık Ceza İnfaz kurumlarının Ceza İnfaz Kurumundan çok hükümlülerin eğitildiği, üretken hale getirildiği topluma faydalı bireyler olarak kazandırılması temel amaç ve hedeflerimizdir.
http://www.sivasacik.adalet.gov.tr/hakkimizda.html

siz nevresim üretiyorsunuz çeşitli cezaevlerine. birde adliye ve cezaevlerinin ekmek ihtiyacını karşılayacaksınız..

Yukarı Alt