Genel Müdürümüz İmaj Ekibini Kabul Etti.

İmaj Değişikliği Gerekli mi?

• Seçmen sayısı
    2

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
Ceza infaz kurumlarının toplumdaki olumsuz imajının ortadan kaldırılması, toplum tarafından saygı duyulan bir kurum haline gelmesi, kurum kültürünün geliştirilmesi düşüncesine bağlı olarak kurumlarımızda görev yapan ve kişisel ilgi, beceri ve katkıları ile kurum imajına gönüllü olarak destek veren personelimizden oluşan 22 kişilik bir grup Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz Yıldırım’ı ziyaret etti.

resim_33.jpg

Genel müdürlük toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette Sayın Yıldırım, katılımcıların kurumun imajına katkı sunan çalışmalarını dinleyerek kendilerine teşekkür etti.

Katılımcıların değişime katkı sunacak çalışmalarını takdirle karşıladığını ifade eden Sayın yıldırım şöyle konuştu: Eskilerin bir deyimi vardır icat çıkarmayın diye. Ben genç arkadaşlarımdan şunu istiyorum; icat çıkarın! Bize meseleleri dert edinecek dertli adamlar lazım. Bir kurum başarılı olacaksa o kurumda meseleleri boş vermeyen, kendine sorunları dert edinen insanların sırtında başarılı olacaktır. Ben inanıyorum ki buradaysanız eğer dertli arkadaşlarımızdansınız. Bir şeyleri kendinize sorun yapmışsınız demektir. Bir şeyler üzerine düşünme ihtiyacı hissetmişsiniz. Bu da bizleri son derece mutlu ediyor. Ben taşrada personel sorunlarını aldığımda ayakkabı, bot ve üniforma ve maaş sorunları dışında camianın değişimiyle, imajıyla ilgili slogan duyduğumda bundan çok mutlu oluyorum. Arkadaşlarımızdan birisi çıkıyor gardiyan imajından duyduğu rahatsızlığı ifade ediyor, bir başkası basınla ilgili projesinden bahsediyor. Demek ki arkadaşlarım görev yaparken kendilerini ve kurumu daha iyi bir noktaya getirecek bir takım şeyler düşünüyorlar, bu da beni mutlu ediyor.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz Yıldırım personelin kalitesine vurgu yaparak konuşmasını şöyle sürdürdü: Her alanda kaliteli işler yapacak arkadaşlara sahibiz. Yeter ki gerekli desteği verelim. Yapacağınız işleri o yüzden kurumsallaştırmamız icap ediyor. Bu yüzden iki yıldır sürekli kurumsal envanter dedim. Bu elli bin kişi içerisinde gerçekten bu işe katkı verecek arkadaşlarımızı bilelim, yeteneklerimizi bilelim. Kurumsallaşacağız, kurumsallaşma noktasında sizlerin zihinsel gücünden ve katkılarınızdan daha fazla nasıl istifade edebiliriz o noktada çalışacağız. Amacımız şu, burada bizlerin dışında kim olursa olsun iyi işleyen şeyler devam edecektir. Adam tiyatronun faydasına inanmayabilir, müzikten hoşlanmayabilir ama iyi işleyen bir sistem varsa o aynen devam edip gidecektir. Ben inanıyorum ki bu çalışmalar bizim genel yapımıza büyük katkı sağlayacaktır. Döndüğünüz yerlerde sizin dışınızdaki arkadaşlara bu enerjiyi aktarmaya çalışırsanız memnun olurum. Her bir arkadaşımızın fikrinden istifade etmeye ihtiyacımız var. Sizler aynı zamanda alanda bulunan diğer arkadaşlarla bura arasında fikir köprüsü olun, düşünce köprüsü olun, proje köprüsü olun. Burada çalışın ve ya alanda çalışın, bizim bu arkadaşlarımız o alanda oradaki temsilcimiz olsun. Bir şekilde diyalog köprüsünü oluşturup kurumsallaştıralım.

Hepimiz aynı şeyi düşünüyor ve istiyoruz. Kurumu daha saygın hale getirmek ve bu çatı altında görev yapan herkesi toplum nezdindeki itibarını yükseltmek. Ben sizleri buraya kadar taşıyan gayretlerinizden dolayı Genel Müdürlüğüm adına teşekkür ediyorum. Alana döndüğünüzde bu çalışmalarınıza mutlaka destek olan arkadaşlarımız var bu arkadaşlarımıza da özel selam ve sevgilerimi iletin, onlara da teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarda da bir araya geleceğiz. Hepinize başarılar diliyorum.

KAYNAK:
Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

Yukarı Alt