Erzurum Eğitim merkezi ve kursa dair bi kac soru?

boras06

Yeni Üye
Slm.
Ankara infaz koruma memurlugunu kazandım eğitim yeri olarak Erzurum a gidilecek imiş.Bir kaç sorum olacak izninizler.
1-Kefil konusunda anne baba kefil olabilir mi? Ve bu 20000 tazminat işe baslayıp bırakma durumu için mi yoksa eğitim sırasında bırakınca mı odenecek miktar?
2-Güvenlik sorusturması devam etmekte ve kursta iken olumsuz olursa ilişki kesilecek deniyor bu nedir tam olarka sabıka kaydı temiz mahkeme yuzu gormemiş yetmiyor mu?
3-Erzurum egıtım merkezi şartları nasıldır banyo sıcak su tv internet vb.Notebook götürmeye müsait midir.
4-Staj yapılan yerde mi işe başlanıyor yoksa o daha sonra mı belli olacak.

Şimdilik sorularım bunlar.Erzurum da eğitim almıslar kısa bi vakitlerini ayırır cvp verirlerse sevinirim.Ve Ankara'dan gidecek olan arkadaslar iletişime geçebiliriz.

boras06

Yeni Üye
bu arada bizim egıtım yerı meb erzurum..Yanı asıl egıtım merkezi değil de mebden kiraladıkları ek binaymıs umarım şartları ıyıdır.

Eğer bizim kaldığımız bina ise orası çok güzeldi şartları da gayet iyiydi oraya düşenler çok şanslı bence :) tek kötü tarafı merkeze biraz uzak onun dışında otel gibiydi :)

Arkadaşlar eğitim merkezlerinde bize verilecek eşyalar neler? Yanımıza ne almamız lazım?

Terlik, havlu vs veriyorlar mı? Bunları yazabilir misiniz bizahmet?

Size orda üniforma ve beden eğitimi dersi için eşofman spor ayakkabı verecekler. Havlu falan da vardı ama bence siz kendi eşyalarınızı da götürün. Hem temizlik açısından hemde ne olur ne olmaz hazırlıklı gitmenizde fayda var.

Rica ederim. İkinci el değil :) bütün havluları toplayıp sanayi makinesinde bir arada yıkıyorlar geri dağıttıklarında da hangi havlu kime denk gelirse ondan :)

Askerlik yapanlar pek umursamaz bunları muhtemelen. :)

Bizim son kayıt tarihi 11 Nisan. Ben 11 Nisan sabahı ansipse kaydımı yaptıracağım ama 14 Nisan'da başlayacak dersler. Uzun yoldan gideceğim de, gitmişken kalabilir miyim eğitim merkezinde? Bir sorun olur mu? Yoksa 14'üne kadar otelde mi kalmam lazım?

Becayis yapmak icin aday memurluk suresinin bitmesi mi gerek. Yoksa egitimi bitirip gorev yerine basladigimiz gibi becayis yapma hakkimiz varmi.
Iyi bilen biri cevaplarsa sevinirim.

Sordum, eğitimi olan bir grup varmış, İdare Memuru sanırım. Yer müsait olursa kalırsınız, dediler. Gidince bakacağız artık. En kötü ihtimalle Cuma günü otelde kalıp C.tesi yerleşebilirim nasipse.

Sağolasın @oneonten.

Yukarı Alt