Cezaevlerinin gönüllü hükümlüleri

Evet arkadaşlar. Şu anda 3821'de. Sitede bu kadar tıklanan bir makale yok. Birilerinin dikkatini çeker inşallah. Altına yorum yazmayı da unutmayalım. Herkes az çok İKM'nin sıkıntılarından bahsederek yorum eklerse daha etkili olur...

glbn84

Yeni Üye

Burada gönülüllü hükümlüden kastımız farklı.
Gönüllü demek bakış açısına göre değişir. Bura kullanılan manası ile bir işi üstün gayretle, içten gelerek gönülden yapılan eylemdir. Yani burada bahsedilen gönüllü hükümlü: İçeride bu meslelğin maddi getirisinden çok kendinden bir şeyler vererek oradaki insanları topluma tekrar kazandırmak için üstün gayret göstermek manasında. Yoksa ezilmişlikle bir alakası yok. Burada bakış açısı çok önemli. Yani mecbur kaldıkları için burada mesleklerini icra ediyorlar ifadesinden çok farklı. Buralarda görev yapmak kolay değil. Gayret gösteren, kendinden bir şeyler katarak insanlara bir şeyler kazandıran gönüllüler manasında kullanılmıştır bu sıfat.
Saygılarla...

Benim anlamam da sıkıntı yok,ama dışarıdan öyle gözükmediğini kendimce anlattım.Zor bir meslek olduğunu vurgulamak için sıfat kullanmaya gerek yok bence,neyse tartışmaya girmeyelim ikimizde aynı şeyin peşindeyiz.Zaten "gönüllü hükümlü" sıfatını büyük bir çoğunluk kullanıyor.Yanlış buluyorum.Sadece bu sıfatı kullanmayanlardanım.Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil.Hak aramaya devam;)

Bu başlık neden aşağılara iniyor anlamıyorum. Makaleyi yayınlamak için o kadar uğraştık ama üyelerimiz okuma zahmetinde bile bulunmuyorlar.

Neredeyse 2000'ne yakın üyemiz var ama makaleye yorum yapan 5-6 kişi ancak. Diğer yorumlar ise sitenin diğer okurları. Bu kadar duyarsız olmamamız lazım arkadaşlar. Yorumlara olması gereken şeyleri yazarak taleplerinizi dile getirmemiz gerekir.

Yukarı Alt