Boy Kilo Tutarsızlığı ve BAŞVURU

Arkadaşlar burda hemen hepimiz başvuru yapacağız ve kısmetse mülakatlara gireceğiz fakat burda çok ciddi bir konu var. Boy kilo ölçümleri...

komisyonlardaki Boy kilo ölçümlerinde, 1 derece esneklik olabiliyor. örneğin kilo 60 iken 59 veya 61 çıkabiliyor. aynı hadise boy ölçüsünde de geçerli...

BAŞVURU yapacak adaylardan ricam, başvuru öncesinde boy ve kilolarını ölçüp, eğer oluru yoksa şansıma kalmış demeyip BAŞVURU YAPMAMALARI... çünkü komisyonlar bu konuda kesin ve net kararlı. uymayanı eliyor. boşu boşuna listeye girip, o kadar masraf yapmamaları kendisi için, küsüratlı puanlardan dolayı listeye giremeyenler için önemli bir konu...

lütfen boy kilosu uygun olmayan adaylar başvuru yapmayınız. Gerçekten ihtiyacı olan yüzlerce hatta binlerce adayın hakkını yememiş olursunuz...

çoğu yer elektronik tartı kullanıyor ve 0,01 bile çıkılsa eliyorlar.... en katı kural boy kilo..

Beni de pomemde 1,69 olarak ölçüler. Kendim ölçüğüm zaman tam olarak 1,70 geliyor ama riskli gibi benim durum da. Biraz daha dik durmam gerekebilir.

istediğin kadar dik dur kardeşim kimi yerler öyle bir başına bastırıyor ki 2 cm bile fark oluyor ben ilk ikmye katıldığımda 164.5 ölçülmüştüm ikinci ikm 162.5 ölçtüler düşün yani
polis okulu alımlarında da 164.5 ölçülmüştüm ne kadar dik dursamda olmamıştı yani pomemlerde askeriye alımlarında ikm alımlarında hep aynıdır bu
hatta geçen sene 159.8le elenen kız arkadaşlar olmuştu gerisini sen düşün

ercan kardeşime katılıyorum kesinlikle boy ve kilosuna güvenmeyenler başvurmasın kimse kimsenin hakkına girmesin lütfen şans işi değil bu şartları taşımıyorsan insanların hakkını gasbetmeyin
sessizdevrimin dediği gibi 0.01lik farklar bile oluyor

arkadaşlar eczanede ölçtürdüğüm boy kilo oranı: 1,74 e 68 fakat komisyonda çıkan 1,72 ye 66,75 .. burda sınırda olan adaylara kesinlikle başvurmayın demiyorum ama gerçekten 0,01 lik oranı bile kabul etmiyorlar. kaldı ki bilgisayar programıyla ölçüm yapılıyor oranı tutmayan direk ret alıyor. hele ki 2-3 derecelik açığı olanlar kesinlikle başvuru yapmasın. yaptığı masrafa yazık.

ercan kardeş ben bile boyumdan şüpheye düştüm komisyon kısaölçünce birara kafaya taktım hatta şimdilerde günde esneme egzersizleri yapıyorum birazda bu sene kpssye çalışmaktan kambur çıktı tam dik duramıyorum dik duruş egzersizleri yapıyorum hatta yastıksız yatıyorum dik durayım die insan korkuyor geçen boyumu ölçtü eşim 164 küsür diyince içim rahatladı ama komisyonlar kaç ölçer bilmem

benim boyum normalde 1.62 civarı geçen alımda izmirde denemiştim 1.60,5 çıktı tam dahada aşağısanda çıkaramazlar artık değil mi

yok yok sen korkma sen sınırı bayagı geçmişsin.... 2 santim filan oynuyo :)

evet ya öyle 2 cm oynuyo dediğin gbi ama açıkçası boyumun 168 ve yukarı olsun isterdim bir tanıdk(yozgat cezaevi müdürü komşumuz olur) kızlarda 168 üstü daha şanslı demişti inşallah süpriz bir ölçüm olmaz gerçi şuan sıralmaya kafayı takmış durumdayım
may246 senib boy kaçtı ? birde çalışan arkadaşlarından 165 ve altı kızlar var mı?

sende benim gibi esneme hareketleri yap bazen duruş bozukluğundan da kısa ölçebiliryorlar ben geçen sene ki boy mülakatında tam durmadan( başım öne eğikti) ölçmüştü beni kafamı kıracaksınız demiştim ölçen zabıt katibiydi 2 kez aynı yerde denediğim için tanıyordum kişiyi 2cm kısa ölçülmüştüm bu sefer iyice dik durmaya çalışacağım hazır olunca ölçüm isterim fırsat olursa;)

benim boyum kilo 1.77 ye 76 kilo yani 8 cm eksik ölçmezlerse bi sıkıntı yok fakat puan biraz düşük ama puanı yüksek olup da oranı tutmayan bi arkadaş yüzünden sıralamayı kaçırırsam çok üzülürüm.

yok yok sen korkma sen sınırı bayagı geçmişsin.... 2 santim filan oynuyo :)

evet ya öyle 2 cm oynuyo dediğin gbi ama açıkçası boyumun 168 ve yukarı olsun isterdim bir tanıdk(yozgat cezaevi müdürü komşumuz olur) kızlarda 168 üstü daha şanslı demişti inşallah süpriz bir ölçüm olmaz gerçi şuan sıralmaya kafayı takmış durumdayım
may246 senib boy kaçtı ? birde çalışan arkadaşlarından 165 ve altı kızlar var mı?

bir sürü adayımız vardı kazanan 1.65 'in altında boyla..

Ben bu konuyu yanlış buluyorum. Başka bir üyenin böylebir konu açması normal olabilir ama site admininin bu şekilde davranması doğru değil. Boyu kilosu tutmayan siteyede üye olmasın demek gibi birşey bu. İnsanları yanlış yönlendirilmemeli bence. Benim şuan 3 kilo fazlam var 82 puanım var katılmamalımıyım yani. İnsanları sogutmak yerıne yardımcı olmak bence daha doğru.

konuyu yerinde buluyorum kardeşim. 3 kilo fazla 4 kilo fazla olan adaylara tavsiyelerimiz oldu. ama 15 -20 günde 3 kilo zayıflamak bence çok zor. başvuru yapıp yapmamana ben değil adalet bakanı bile karışamaz. o senin hakkın. ama 3 kilo fazla değil 3 gr (üç gram) fazlası olupta boykiloyu geçen adayı gösterin, belgeleyin sonra ne söylerseniz söyleyin bana. her alımda komisyonlarda boykiloda elenen 50-60 kişi oluyor. birebir şahit oluyoruz. körü körüne o kadar masraf ediliyor. herşeyden ziyade sıralamada gerçekten bu işe ihtiyacı olan o kadar kişinin hakkı alınmış oluyor.

burada amacımız size yardımcı olmak. hevesinizi kırmak değil. yazık günah değilmi o kadar masraf yapacaksınız gideceksiniz daha mülakata girmeden dönüp geleceksiniz. onca uğraşınız 10 dakikada bitecek. adminlerimiz sıkı araştırma yapıyorlar. 3 kilo fazlayla bu alımda boy kiloyu GEÇEMEZSİNİZ. ama bir sonraki alım her sene yılbaşında oluyor. onun için size sonuna kadar yardımcı olacaktır.

20 günde 3-4 kilo werilebilir admin istesin yeterki o sorun değilde. tutmadığı halde hala başvuracam diyen arkadaşlar elinizi vicdanınıza koyun öle düşünün we karar werin

baştan iyi okuyun yazık etmeyin hem maddi açıdan hem manevi açıdan üzülmeyin diye uyarıda bulunduk hepimiz yoksa siz gelip elenip gitmişsiniz bizlerin işine gelir ama siz üzülürsünüz hemde siz yerine boyu kilosu tutan bir arkadaş giremeyecek kul hakkına girmeyin diye söyledik yoksa kimsenin haddine mi? ayrıca çıplak ölçülmüyorsun kıyafetlerinle ve sabahta kahvaltı yapsan emin ol bir kilo daha fazla çıkacaksın eğer kilo verme gayesindeysen kilo ver 3 değil 4 kilo ver hatta o zaman puanında yanmaz zamanında paranda umutlarında *tup* kilo vermek istersen bir kaç tavsiyede bulunabilirim

Yukarı Alt