BİRAZ GÜLELİM...

Alıntıdır arkadaşlar...

- Ölü şüpheliye tebligat çıkaran zabıt katibi arkadaşıma ve bu tebligatı muhtarın beyanına istinaden mezarlıkta mezarını görüp teyit ederek tebligata şerh düşen postacıya alkış istiyorum

- Tutuklu dosyayı çöpün üzerine bırakıp temizlikçi tarafından çöp zannedilip götürülen daha sonra fellik fellik çöpte dosya arayan zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Savcının odada olduğu sırada içeri girip dosyayı alıp savcının üzerine kapıyı kilitleyen zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Kalemindeki masasına oturan hakime "kalk buradan, burası benim yerim" diyen zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Başsavcının odasını sehven arayarak çay isteyen zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Dosya içerisinde delgeç ve zımba unutan, daha sonra bunu Yargıtay'a gönderen, daha sonra Yargıtay tarafından aynen iade edilen zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Resmi nikahı olmayıp imam nikahlı birlikte yaşadığı eşinden boşanmak ve nafaka almak için mahkemeye gelen kadına "boşol boşol boşol" diyerek gönderen hakime alkış istiyorum

- Otopsi bittikten sonra düzenlenen "defin ruhsatının" teslim alan kısmına ölenin adını yazan zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Hakkında açılan disiplin soruşturmasına savunma yazarken "işlerin çokluğundan dolayı" yazmak isterken harf hatası yapıp "işlerin bokluğundan dolayı" yazan zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Otopsi Tutanağı başlığı açmak isterken hızlı yazma kurbanı olarak "Orospi Tutanağı" yazan zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Eşe karşı yaralama suçundan sorguya katılan karı-kocayı gören ve sinirlenerek erkeğe "karını neden dövüyorsun, utanmıyor musun" diyerek bağıran ve karşılığında erkeğin ağlayarak "karım beni dövüyor hakim bey" cevabı karşısında şok olan hakim beye alkış istiyorum

- Taksirle yaralama suçunu "Taksitle yaralama" olarak yazan zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Dinsel törenle nikah yazacağına "Cinsel törenle nikah" olarak yazan zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Fiili livata suçunu "Çivili civata" olarak yazan ve bu suçun artık bu isimle anılmasına sebep olan zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Fuhuş soruşturmasında sorgu yapan hakime "Efendim şekeriiiim" diyerek ortalığın yıkılmasına sebep olan topik arkadaşa alkış istiyorum

- Cinsel saldırı suçundan sorgu yapan ve katibine nerede kalmıştık diye soran, karşılığında da "pantolonumu indirdi" cevabı alan hakime alkış istiyorum

- Yetkisizlik kararını Kartal CBS'ye yazan, gerekçeye Kadıköy CBS yazan ve suç yerini Kars olarak gösteren savcıya alkış istiyorum

- Karşılıksız çek iddianamesi yazıp üst kısmını karşılıksız çek olarak düzenleyen, olay kısmını da cinsel saldırı olarak düzenleyen zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Savcının odasına ifade vermek için geldim diyen, savcının "müşteki misin" sorusuna "hayır berberim" cevabı veren vatandaşıma alkış istiyorum

- Kalemi arayıp "başmüfettiş ....." diyen müfettişe "ben de mülkiye müfettişiyim" diye cevap verip sürgün yiyen zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum

- Daha önce sayısız hırsızlık yapan ve ifade sırasında avukattan daha çok bilgiye sahip olan ve savcıya tek söz ettirmeden ifadesini yazdıran şüpheliye alkış istiyorum

- Ahırında 150 kilo esrar yakalatan, yazın toplayıp kışın içtiğini iddia eden 65 yaşındaki vatandaşıma "kapatırım seni ahıra kışa kadar bitireceksin" diyen hakime alkış istiyorum
KatipMan

Alıntıdır...

Harç yazacağı yere, eksik alınan HARACIN davacıdan alınarak hazineye irat kaydına, yazan katip arkadaşı da tebrik ediyorum:) mahkeme haraç alırmı hiç:)

Bu anlatım bozuklukları ve istenmeyen sair hususları hiçbir arkadaşımın bilerek ve kasden yaptığına inanmam, bunca iş yükünün altında hergün sayı ile ifade edilemeyecek derecede kelime yazan Katip arkadaşlara bunlar çok görülmemelidir asla, bunlar münferit durumlardır.

Duruşma salonunda karara çıkan dosya için hakimin katibe " git kalemden şablon kopyala gel" dedikten sonra kaleme gidip ctrl+c yapıp duruşma salonuna gelip ctrl+v yapan katibe alkış istiyorum.

Savcı yerine sehven sıvacı yazan ve tutanak yiyen katibe alkış istiyoruz.

Cumhuriyet savcısı yerine çumhuriyet cayçısı yazan katibe arkadaşada alkış istiyorum

(Uyap sistemi yokken tebligat adreslerini elle yazardık)

Bir kısım tebligatı kendi ev adresine yollayan zabıt katibi arkadaşa selamlar:)

Ağır ceza katibi arkadaşımın Asliye ceza mahkemesinden gelen iade-i muhakeme dosyasına bakmak üzere yakın zamanda vefat eden bir hakime görevlendirme vermesini ve ulusal bir gazetede yayınlanmasını alkışlıyorum... :)

Bende bizzat yaşadığım olayı anlatayım arkadaşlar. Savcı bey ile karar yazarken olayın takibi gerektiği diye bir cümle yazıyordum, ben takibini anlamadım olayın katibi diye yazdım sonra savcı beye dedim ki savcım bunun katip ile ne alakası var diye sorunca savcı bey ile çok gülmüştük....

Otopsi sırasında mesleğine yeni başlayan bir katibi de işe alışması için morga götürmüştük, yaşlı bir amca henüz yeni ölmüş, otopsi masasında üstü çıkartılırken kolu yan tarafa paralel açıldı, bizim katip arkadaş ani bir refleks ile bağırarak kendini kaybetti yere düştü, kendine gelmesi için dışarı çıkattık, savcı bey tepkisini sorduğunda ise verdiği cevap, cesedin canlanmasından korktuğunu söylemişti:)

Bir arkadaşım adli tıp kurumuna müzekkere yazmıştı, sehven ADLİ TOP KURUMU diye yazmıştı, gelen cevapta böyle bir kurum yok diye gelmişti:)

Gördüğüm lüzum üzerine yazacekken gördüğüm zülüm üzerine davadan çekiliyorum diyen avukata da bir alkış alalım lütfen.

Alıntıdır...

Katip arkadaş duruşma sonrası gülerek anlatmaya başladı..

görme özürlü tanık içeriye alınır..hakime hanım olayı gördünmü ! diye sorar..tanık ben körüm efendim ...

Oldukça sıkıntılı bir duruşma günündeyiz. o kadar stret yaşadık sormayın. sonra sırada ki dosya yaş tashihi. davacının kızının doğum tarihini bilen yaşlı bir teyze getirmişler. huzura alındı ben başladım sormaya. adın soyadın dedim teyze cevapladı baba adı dedim teyze cevapladı doğum tarihin dedim teyze efendim dedi baktım teyze yaşlıya dedim herhalde doğum tarihin anlamadı biraz da bağırarak teyzeeee tevellüt kaç dedim. teyze ne bileyim oğlum ben yaşımı dedi. benim şarterler attı o anda. sen kendi yaşını bilmiyon orda duran kızın yaşını nerden bilecen dedim ya yukarıda hakim ve savcı dahil tüm duruşma salonu gülmekten kriz geçirdi. hakim gülmesi bitince -ee katip bize diyecek bir şey bırakmadı demişti.

Karşılıklı Hakaret, Tehdit ve Yaralama duruşması....

Mübaşir arkadaş karı-koca olan müşteki sanıkları huzura aldı.

Kimlik tespitlerini yaptım.

Aslında adam karışmamış olaya. Diğer taraflar gelmedi..

Duruşmaya başladık... Hakim soru sorarken kadın cizmeli kedi modunda..

İki lafından birinde ağlıyor..

Olay nasıl olduysa namus davasına dönüşüyor. Adamın elinde bir telefon faturası kürsüye koşuyor, hakim beyin önüne atıyor.. Ben tepkisiz bakıyorum olaylara...

Hakim bey " namus davasını nerden çıkardın diyor" olay sarpa sarıyor...

herkes konuşuyor... Ortalık ellialtı..

Derken hakim bey bağırarak susturuyor herkesi..

Kadına soruyor " Sen falanca müşteki sanığı ısırdın mı " diyor...

Kadın aksiyon sahnelerine taş çıkarırcasına bir çeviklikle elini ağzına götürüyor....

Yıllar önce yapıldığı her halinden belli takma dişlerini çıkarıyor..

Yine aynı çeviklikle burnumun dibine kadar sokuyor..

ve bağırıyor bana karşı " Bunlarla mı ısırayım ha bunlarla mı"

Asliye ceza mahkemesinde ruhsatsız evi mühürlenip, mühür bozmak suçundan yargılanan 60 yaşlarındaki mahçup mahçup bakan teyzeye savcı beyin 'mühürlere naptın teyze' sorusuna 'bişey yapmadım oğlum' deyip sanık kürsüsünün üstüne çantasından çıkardığı mühürleri koyan teyzemede alkış istiyorum

Yukarı Alt