Balıkesir Cezaevi alev alev yandı.

Kayıt
3 Mart 2012
Mesajlar
559
Beğeniler
0
#1
Arkadaşlar Haber Alıntıdır:

Balıkesir Cezaevi alev alev yandı

Balıkesir Cezaevi'nde çıkan yangından 121 mahkum son anda kurtarıldı
06 Mayıs 2012 Pazar, 12:00:21
Balıkesir Cezaevinde çıkan yangın kontrol altına alındı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangında ölen ve yaralanan kimsenin bulunmadığı, mahkumların binadan son anda çıkarılarak kurtarıldığı belirtildi.

Şehir merkezindeki olayda alevleri içerisinde kalan cezaevindeki yangın çevre binalardaki vatandaşları korku ve paniğe sevk etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YANGINI VATANDAŞLAR FARK ETTİ
Edinilen bilgiye göre, Açık Ceza İnfaz Kurumu binasında yangın çıktı. Bu sabah saat 05.00 sıralarındaki olayda, Sütlüce Mahallesi, Soma Caddesi üzerinde bulunan Açık Ceza İnfaz Kurumunda (Eski Kapalı ve Yarı Açık Cezaevi) henüz belirlenemeyen bir sebepten yangın çıktı.

Kullanılmayan C Blok içerisinde başladığı belirtilen yangında alevler çatıyı sardı. Bir anda yayılan alevler cezaevinin tüm çatısını kapladı. Yangını sabah namazına kalkan çevre binalardaki vatandaşlar fark edip itfaiyeyi arayıp ihbar etti. Balıkesir belediyesi İtfaiye Müdürlüğündeki bütün araçlar cezaevine gönderildi. Cezaevine giden itfaiye ekipleri infaz koruma görevlilerine yangın çıktığını söndürmek için geldiklerini söylemeleri halinde cezaevindeki personelin yangından bilgisi olmadığı, itfaiye ekiplerinin ısrarlı uyarısı üzerine durumu fark edip kapıyı açtıkları kaydedildi.

Saat 05.19'da yangın ihbarını alan itfaiye ekiplerinin kısa sürede olay yerine intikal ettiği bildirildi. Müdahalenin geciktiği yangın yapılan tüm müdahalelere rağmen söndürülemeyince Orman Bölge Müdürlüğü ve askeriyeden yardım istendi. Takviye arazöz ve itfaiye ekiplerinin gönderildiği cezaevindeki yangında alevler kısa sürede yayıldı. Yaklaşık 3 saat süren çalışmaların sonunda kontrol altına alınan yangında mahkum koğuşları ve idari bölümün yer aldığı binaların çatı bölümleri tamamen yandı. Yangını duyan hükümlü yakınları da cezaevine akın etti. Pazar günleri açık görüş yapılan cezaevinde çıkan yangın hem cezaevi içinde, hem de çevredeki binalarda oturan vatandaşları korku ve paniğe yol açtı. Cezaevindeki çatıların geçtiğimiz hafta içinde bakımdan geçirilip yenilendiği öğrenildi.

Uzun yıllar Balıkesir Kapalı Cezaevi olarak hizmet veren cezaevindeki hükümlü ve tutuklular ancak Nisan 2010'da Kepsut ilçesinde tamamlanan Balıkesir L Tipi Kapalı Cezaevine nakledilmişti. Açık Cezaevi olarak faaliyetine devam eden kurumda 180 civarındaki mahkumdan 50'ye yakını geçtiğimiz günlerde çıkan Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanarak tahliye edildi. İçerisinde 121 mahkumun bulunduğu Balıkesir Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndaki yangında ölen ve yaralanan olmazken zehirlenme vakasının da olmadığı bildirildi. Müdahale sırasında sağlık ekipleri de hazır bekletildi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın beraberinde emniyet müdür yardımcısı ve bazı şube müdürleri ile olay yerinde incelemelerde bulundu. Cezaevinden sorumlu cumhuriyet savcısı da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu, bilgiler aldı. Yangın sırasında cezaevi idare binasının içinde bulunan kıymetli evraklar da kurtarıldı. İnfaz koruma memurları ile polis ekipleri cezaevi bahçesine çıkarılan mahkumların etrafında ve cezaevi çevresinde güvenlik önlemi aldı. Cumhuriyet Savcılığı yangınla ilgili soruşturma başlattı.
13 dakika önce · Beğen
 
Kayıt
4 Ocak 2012
Mesajlar
2.130
Beğeniler
1
Şehir
eskişehir
#2
bende haberlerde gördüm paylaşmaya gelmiştim. kullanılmayan bölümde çıkmış. vatandaşlar olmasa
 
Kayıt
3 Mart 2012
Mesajlar
559
Beğeniler
0
#3

Evet ama orada görevliler yokmuymuş anlamadım. Sabah namazına kalkan vatandaşlar da olmasaymış durum çok feci olabilirmiş.
 
Kayıt
30 Nisan 2012
Mesajlar
34
Beğeniler
0
#5
Allah insanların yüzlerine bakmış... Kimsenin ölmemesi çok güzel bişeyy.. Bunun yanı sıra orada bulunan görev başında olması gereken insanlar ne yapıyorlarmış acabaa???!!
 
Kayıt
4 Ocak 2012
Mesajlar
2.130
Beğeniler
1
Şehir
eskişehir
#6
işte böyle kişiler yüzünden tüm ikmler bir tutuluyor. mahkumun kızımıydı neydi kapıda onu sakinleştirmeye çalışıyordu televizyonda ne olursa olsun hükümlüde olsa tutukluda olsa can
 
Kayıt
3 Mart 2012
Mesajlar
559
Beğeniler
0
#11BALIKESİR

Balıkesir'de, Açık Ceza İnfaz Kurumu binasının çatısında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.
Sütlüce Mahallesi'ndeki Balıkesir Açık Ceza İnfaz Kurumu binasının çatısında, sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
Yangına, çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Ekiplerin çalışması sonucu söndürülen yangın, maddi hasara yol açtı.
Yangın sırasında cezaevindeki mahkumların bahçeye çıkarıldığı öğrenildi.

A.A
 
Yukarı Alt