Arşiv Kaydı Beyan Dilekçesi

Bağlantıları görmek için üye girişi yapmalısınız.

bu dilekçeyi doldurun diğer komisyonlar için bakırköy ismini değiştirin. hala sabıka kaydıyla bir tutmayan arkadaşlara sesleniyorum. sabıka kaydıyla aynı şeydir.. başka bir siteden ekleme yapanın üyeliğini engelleyeceğim. sadece adliye sitelerinden ekleme yapınız..

tuuba

Yeni Üye

en son iş için sabıka kaydı almıştım bende pazartesi adliyeden almayı düşünüyordum.. simdi bunu doldurunca başka birseye gerek yok demi çok saolasınn;)

benim yazdıgım dilekçe şu şekilde acaba fark eden bişey varmı ?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatı 1988 İnfaz ve Koruma Memuru Öğrencisi alımına başvuru yapacaklardan “adli sicil ve arşiv kaydının bulunmadığına dair beyan” istenilmiş olup: İş bu beyan dilekçesi ile adli sicil ve arşim kaydımın bulunmadığını beyan ederim.
Gereği bilgilerinize arz olunur.

Ben Adana'dan Maraş komisyonuna gideceğim için, adliyedeki görevli beyan dilekçesi ya da sicil kaydına gerek olmadığını söyledi. Bilginize.

Gerek facebook gruplarında gerekse İKM forumlarında Adana'dan Maraş komisyonuna gidecek çok üye görüyorum. Bu sebeple benimle aynı durumda olan arkadaşlar için bilgi vermek istedim.

Söylediğim şey elbette diğer il ve komisyonları bağlamaz.

Adana için başvuranlara diyor onu. Kahramanmaraş komisyonuna ait diğer illere olduğu zaman beyan istiyorlar. Bana da beyan ya da adli sicile gerek olmadığını söylediler. O zaman sende Adana için başvuracaksın. Puan kaç?

arkadaşlar bakırköy adliyesi örnek vermişya, bu yazıyı çıktı alıp mı gerekli yerleri dolduracağız yoksa hepsini a4 kağıdına kendi el yazımız ile mi doldurucaz.benim anladığım hepsini el yazısı ile ama genede sormak istedim.bilenler soyleyebilir mi

Yani bunu doldurunca sabıka kaydı almamıza gerek yok mu? Yoksa her ihtimale karşı alalım mı onuda? Birde bunun çıktısını alıp mı doldurucaz yoksa kendi elimizle tekrardan mı yazıcaz :S

bu dilekçeyi el yazısıyla A4 kağıdına yazıcaksınız. dilekçeler el yazısı ile yazılır arkadaşlar...

Adana adliyesinin niye beyan istemediğini anladım. Başvuru formuna imzanın atıldığı yer varya oraya şöyle bir yazı eklemişler. Normali şöyle: "Bu Ek-1 başvuru formunu gerçeğe uygun olarak doldurdum.
Sözlü sınav ve mülakata kabul edilmemi, bildirdiğim yazışma adresimdeki değişikliği hemen bildirmediğim takdirde hiç bir hak talep etmeyeceğimi arz ederim." Bana verilen formda ise şöyle yazıyor: "Bu Ek-1 başvuru formunu gerçeğe uygun olarak doldurdum.
Sözlü sınav ve mülakata kabul edilmemi, bildirdiğim yazışma adresimdeki değişikliği hemen bildirmediğim takdirde hiç bir hak talep etmeyeceğimi ve adli sicil ve arşiv kaydının bulunmadığını arz ederim." "adli sicil ve arşiv kaydının bulunmadığını" bunun altını çizmişler. Diğer yerler aynı. Bundan dolayı beyan istemiyorlar.

Normalindede 23. soruda adli sicil kaydının olup olmadığı diye soru var. sonuçta bununda altına imza atıyorsun aynı şey bence. Ayrıca bu Ek-1 formu dıye baslıyor yazı ama formun ustunde Ek-2 yazıyor:)

ayne ama işte siz el yazısıyla dilekçenizi yazın A4 kağıdına elinizde dursun :) şimdi sabıka kaydı ücretsiz ya ondan alın demiyorlar.. eskişehirde kesinlikle istiyorlar. paralı olsaydı kesin sabıka kaydı denirdi :)

Normalindede 23. soruda adli sicil kaydının olup olmadığı diye soru var. sonuçta bununda altına imza atıyorsun aynı şey bence. Ayrıca bu Ek-1 formu dıye baslıyor yazı ama formun ustunde Ek-2 yazıyor:)

Dediğin yerlere bende dikkat ettim. Form EK-2 diye yazmasının sebebi, ilanda 2 tane ek dosyası var ya o yüzden EK-1, EK-2 demişler ama orda da EK-2 demesi lazımdı çünkü dosyanın adı EK-2.

evet askerliğini yapıpta başvuran arkadaşlar askerlik yapıldıysa şekli yazan kısma ne yazdınız yardımlarınızı bekliyoruz.

Askerliğini ne olarak yaptılarsa onu yazsınlar. Mesela Jandarma Er, Piyade Er gibi. Yani rütbelerini yazsınlar. Adliyeye de sordum onlarda ne olarak yaptıysan onu yaz dediler. Gerçi benimki normal bir askerlik değil ama bende mecburen Uzman Jandarma Çavuş yazdım. :D

Askerliğini ne olarak yaptılarsa onu yazsınlar. Mesela Jandarma Er, Piyade Er gibi. Yani rütbelerini yazsınlar. Adliyeye de sordum onlarda ne olarak yaptıysan onu yaz dediler. Gerçi benimki normal bir askerlik değil ama bende mecburen Uzman Jandarma Çavuş yazdım. :D

abi form elimde 1 saatir bekliyorum ne zacam diye:) sağol yardımın için. Bende 2005 yılında uzman jandarmanın sınavını kazanmıştım fakat ailem istemediği için gidemedim. Ozaman P.Er yazıyoruz:)

Yukarı Alt