AÖF Adalet Bölümü ile dikey geçiş

Hangisi?

• Hayır

Oylar: 0 0,0%
  • Kazandım

• Kazanamadım

• Beğendim

• Beğenmedim

• Evet

• Hayır

• Yeterli

• Yetersiz

• Memur Adayıyım

• Memurum

• İKM Öğrencisiyim

• Seçmen sayısı
    640
  • Bu anket şu tarihte kapanacaktır: .

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
Merhaba arkadaşlar,

Ben aöf 2 yıllık adalet bölümünü bitirdim. Bu bölümü bitirenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de dikey geçiş ile hangi bölüme geçebilirim sorusudur.

Bu bölümü bitirenler herhangi bir sınava tutulmadan;

1- Kamu Yönetimi
2- İşletme
3- İktisat

bölümlerini 3. ve 4. sınıfları olmak üzere 2 yıl daha okuyarak 4 yıllık mezun olabilirler.

Böylelikle 4 yıl içinde biri 2 yıllık birisi de 4 yıllık 2 üniversite bitirmiş oluyoruz. Dikey geçişle geçitğimiz bölüm için adalet diplomamızı içeri vermiyoruz.

Bu bölümü okumak isteyenler elini çabuk tutsun diyebilirim..Bu konu hakkında sorusu olan arkadaşlar bu mesaja cevap yazabilirler..

arkadaşlar bende lise mezunuyum we ikm oldum şimdi üni sınavına qirdim we aöf adalet okursam we dikey qeçişle kamu tönetimine qeçiş yapaibliyomuyum ? düz lise mezunuyum ayrıca ?bi detaylı açıklayabilirmisiniz

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
çalıştığımız bakanlık adalet bakanlığıdır. Cezaevlerinde iç ve dış güvenlik birimleri oluşacak yeni tasarı ile. İllaki işimize yarayacaktır.

Lise mezunu iseniz barajı geçip 2 adalet aöf okursunuz. Sonrasında dikey geçiş ile yani aöf adaletten 2 yıl okuyup mezun olunca hiçbir sınava girmeden Kamu yönetimi 3. sınıfa başlayabilir burada 2 yıl okuyunca 4 yıllık kamu bölümü lisans mezunu olursunuz.

Yukarı Alt