Aldığınız İlk Maaşla Neler Planlıyorsunuz?

-Arkadaşlar hayırlısı ile bir çoğumuz 2 ay içerisinde göreve başlayacağız.
-Ve hepimizin şu an alacağı ilk maaşla ilgili bir planı vardır.
-Geçen senelerde göreve başlayan arkadaşlarımızın yaptıklarıyla bizim şuan yapmayı planladıklarımızı bu konu başlığı altında yazarken; çok güzel sohbet edeceğimizi umuyorum. ;) İlk yorum benden B)

Ben mülakatlara girerken çok stresli; çıkarken de çok asabi oluyordum. Benim bu halime katlanan onlarca kişi vardı; çünkü normalde sakin ve neşeliyim ama ben böyle bir durumda iken,normal olmayan bir durumda iken, sürekli sağımda solumda oldular. Katipliğe girdim, sıralamada ikinciyim; mülakatta elendim. Mübaşirlikte sıralamada altıncıyım; mülakatta elendim. Ve en sonunda girdiğim onbirinci mülakatımda (İki senede toplam 11 Mülakata girdim) İnfaz Koruma Memurluğunu kazandım. Ailem, arkadaşlarım, akrabalarım, kuzenlerim, komşularım, berberim. sigara aldığım bakkalım yani eşim dostum... çok destek oldular ve her zaman yanımda bulundular. Bir nevi kahrımı çektiler ;)

Benim kendi düşüncem; ilk maaşı ben haketmedim. Benim kahrımı çeken o insanlar haketti ilk maaşımı. Yani, o parayı bir emanet olarak alacağım; ilk olarak bir kurban keseceğim. Ve o kurbandan gram et yemeyeceğim. Fakire fukaraya dağıtacağım. Öyle adak etmiştim taa kazanmadan evvel.. Geri kalan parayla da o insanlara hediyeler alacağım.
İlginç bir olay da şudur ki mülakata girmeden önce de bir deli, bana durduk yere "Paran olursa bana telefon al tamam mı?"demişti. Normalde fazla insan yüzlerini hatırlamam. Ama O'nun yüzü hala aklımda. Nerdeyse onu bulup; ona da bir telefon alacağım veya t-shirt kot tarzında daha işine yarar şeyler alacağım..

Benim planım böyle :) Ya sizin planlarınız? ;) ;)

ilk maaşın benim alimde kalacağı meçhul valla herkes birşeyler istiyo. ama ilk adak adanacak sonrası allah kerim*rofl**rofl*

ılgınc bır adaktı benım kı ONCE GIDIP SULTAN AHMET CAMINE SUKUR NAMAZINI KILDIKTAN SONRA ALACAGIM PARANIN TAMAMI KI CEBIMDEN BILE PARA VEREBILIRIM bende bır arkadas cevresı ve tanıdık ortamı var ıslatma tabırı vardır ya o para cok cok rahat gıder:D ve mevlut okutmayı dusunuyorum

bende ilk zamanlar cumaya gittiğimde bi tane adadım ondan sonraki hafta gittiğimde gözüme az geldi bi tane daha adadım onları kesecez Allahın izni ile yalnız bi konu var kurban piyasası hareketlenecek gibi

Ben işin açıkcası ev tutacağım için eve eşya alacagım ilk başta daha sonra adağımız var onu halledeceğim allahın izniyle sonra da nışan için para biriktirmeye başlayacağım allah hayırlısıyla kısmet ederse inşallah

sgfdkh

Yeni Üye
ben bir sürü söz verdim eşe dosta, inşallah para yeter:)) mesela anneme telefon, kardeşlere yemek ve baklava vs.

Zaten kim kazandığını duysa önce hayırlı olsun sonra ilk maaşında ıslatırız :D veya ne alacaksın kardeşine gibi sorulardan dolayı ilk maaşın ruhuna fatiha :D

ben zor zamanlar için para ayırcam bi köşeye. çünkü hep böyle yaptım bu zamana kadar. idareli olmak lazım bu devirde. önemli olan ekmek parası kazanmak bi işinin olması hem ne demiş Mehmet Akif Ersoy: "kim bu dünyada kazanmazsa bir ekmek parası; dostunun yüz karası, düşmanın maskarası !!"

Arkadaşlar ve benim adıma teşekkür ediyorum berrin abla inşallah senin de çok istediğin İkm'yi 2012 de kazanırsın da; adağın etini yemeye geliriz Es-Es'e ;) İnşallah..

Üstad Allah tamamına erdirsin, Allah utandırmasın ;)

Allah razı olsun üstad çok teşekkür ederim rabbim hayırlısını versin her zaman . Darısı da başına kardeşim hayırlısıyla

Kardeşim ben ona bir çözüm yolu buldum :) Anneme 5-6 tepsi kadayıf tatlısı veya irmik tatlısı yaptıracağım; Tepsisine 40 Lira diyo. (Bence piyasadan çok çok uygun ve hijyen yani :) :) ) Çok hesaplı tavsiye ederim :)

Üstad Allah tamamına erdirsin, Allah utandırmasın ;)

Allah razı olsun üstad çok teşekkür ederim rabbim hayırlısını versin her zaman . Darısı da başına kardeşim hayırlısıyla

Amin Kardeşim cümlemizin :) Ama benim için şuan olmasın daha çok gencim ben gezcek eğlenecek zamanım benim :) :) Şaka bir tarafa üstad, hayırlısı diyelim biz ona ;)

Üstad valla iyi yakaladın bak.. Ben hiç onları hesaba katmamıştım.. Dur onlara da düşüneyim birşeyler. Doğru, ayıp olur yani.

Yukarı Alt