Ağar'ın Yattığı Yenipazar Cezaevi Müdürlük Oldu

Kayıt
3 Mart 2012
Mesajlar
559
Beğeniler
0
#1
ESKİ İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar’ın Susurluk davasından aldığı 2 yıllık hapis cezasını çekmek üzere geldiği Aydın’ın Yenipazar İlçesi’ndeki K1 Tipi Kapalı Cezaevi’nin statüsü de değişti.

Cezaevi müdürlük statüsüne yükseltilirken, Ağar’ın teslim olmasından 1 gün önce de müdür atandı. Onarım çalışmalarının devam ettiği cezaevine Aydın E Tipi Kapalı Cezaevi’den yemek getirildiği, Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’ın babasını ziyarete gelip 1 saat görüştüğü belirtildi.

Aydın’ın Yenipazar İlçesi’ndeki K1 Tipi Kapalı Cezaevi’ne, cezasını çekmek üzere dün teslim olan İçişleri ve Adalet eski Bakanı Mehmet Ağar’ın teslim olmadan bir gün önce, memurluk seviyesinde olan cezaevn müdürlük yapıldığı bir de müdürün atandığı ortaya çıktı. Daha önce cezaevinde bulunan 50'ye yakın hükümlü ile neredeyse tüm cezaevi infaz görevlilerinin başka cezaevlerine nakledilmesi ardından başlayan onarım çalışmaları ise halen devam ediyor. Cezaevindeki mutfakta da onarım nedeniyle yemek pişirilmediği, yemeklerin Aydın E Tipi Cezaevi’nden getirildiği ifade edildi. Cezaevinde ilk gününü geçiren Mehmet Ağar’ın dışarıdan yemek talep etmediği bildirildi.

OĞLU ZİYARETE GELDİ

Sabah erken saatte kalkan Mehmet Ağar’ın kaldığı koğuşun önündeki bahçede bir süre spor yaptığı, daha sonra dinlenmeye çekildiği saat 10.30 sıralarında da oğlu Tolga Ağar’ın ziyarete geldiği ifade edildi. Babasıyla yaklaşık 1 saat görüşen Tolga Ağar’ın daha sonra cezaevinden ayrıldığı bildirildi. Demokrat Parti Aydın İl Teşkilatı’ndan bazı yöneticilerin Ağar’ı ziyaret edeceği kaydedildi.

(DHA - Cem ULUCAN)
 
Kayıt
20 Mart 2012
Mesajlar
151
Beğeniler
0
#2
4 Koruması da ilçede ev tutmuşlar. Ayrıca Ağar'ın dışındaki hükümlüler ve tutuklular; şu an Aydın E Tipi'ne nakledilmiş. Keskin hocam saygılar ;)
 
Yukarı Alt