Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, canlı yayında konuştu.

Kayıt
19 Aralık 2012
Mesajlar
83
Beğeniler
0
#1
"ARTIŞ TALEBİ İNFAZ KORUMALARDAN GELİYOR"Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek isimli programa katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
Altaylı, Adalet Bakanı'na İnfaz ve Koruma Memurları ili diğer Adalet Bakanlığı çalışanları tarafından gönderilen soruları da yöneltti.
ALTAYLI: On binlerce soru geldi sabahtan beri, soru değil serzeniş... Medya da ve ne yazık ki Bakanlık ta yargı çalışanlarını maalesef hakim ve savcılardan ibaret sanıyorlar, ceza infaz kurumları personeli, mübaşirler, kalem memurlaarı... Onların hakları ne olacak? Fazla mesaimizi alamıyoruz diyorlar. Artışlarla ilgili Bakan söz vermişti başka bir programda diye sorup duruyorlar.
ERGİN: Artış talebi İnfaz Korumalardan geliyordur. İnfaz Korumalarla ilgili bizim, dış güvenlik kanunu tasarımızı biz parlamentoya gönderdik. Bu şu: şu anda cezaevlerimizde iç güvenlik İnfaz Korumalar tarafından sağlanıyor, dış güvenlik jandarma. Biz dış güvenliği de İnfaz Korumalara alıyoruz ve bu düzenlemeyle beraber Maliye Bakanlığımız ve Başbakanlıkla bir görüşme içerisindeyiz. İnşallah burada bir iyileşme sağlayabilirsek İnfaz Koruma Memurlarımızın bu beklentisini karşılamaya çalışıyoruz.
 
Yukarı Alt