2015 IKM ALIMLARI

Arkadaşlar merhaba herkese;
IKM alımları ile ilgili kafama takılan bi kaç soruyu paylaşacağım yanıtlarsanız sevinirim.Ben 2014 önlisans kpss den 77 küsür bi puan aldım ve sıralamam 40 binlerde taban puanlara baktım 80 de kalanda var 75 in altıan düşen yerler de var sizce şansım nedir.Ayrıca yılın hangi aylarında alım yapılmaktadır.Askere gitmeyi düşünüyorum şubatta lisansa tamamladım diplomayı ağustos gibi gelmeyi ümit ediyorum Allah nasip ederse sizce bu askerlik durumu benim için bi dezavantaj teşkil eder mi yani askerliği çıkarsam aradan nasıl olur.Alımları kaçırır mıyım cevap verirseniz çok sevinirim.Allah herkese kolaylık versin şimdiden teşekkür ederim

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
kardeşim dediğin gibi puan 75 altına düşen yerlerde var o yüzden şansında var

askerliği uzun ya da kısa mı yapacaksın öncelikle

askere gitmeyen birçok arkadaşım memur oldu

dış güvenlik yarın görüşülecek inşallah otomatikmen 30.000 kadro ihdas ediliyor.

Normalde bu ay ya da aralıkta özellikle alım olacağı duyumunu aldık. Enkötü aralık ayını bekleyin derim.

Her sene alım oluyor imkanınız varsa bence askere gitmeden şansınız deneyin derim

Askerlik kısa dönem lisans tamamladım geçtiğimiz yaz,1-2 gün içerisinde tecili bozdurmayı düşünüyorum işin açığı şubatta askere gidip ağustos gibi de gelmeyi düşünüyorum,bazı komisyonların askerliğe önem verdiğini duydum o yüzden askerlik önümde engel gibi bişey işte bu 6 aylık zamanda alımlar olsun atamalar olsun çok şey kaçırır mıyım bilmiyorum kararsızım anlayacağın.Ben araştırmadık yer bırakmadım bu alımlarla ilgili tanıdığım ikm memuru,mübaşir arkadaşlarım da var "2016 YILINA KADAR KAÇ TANE İKM PERSONELİ ALIMI OLUR?"diye sordum sağlıklı bi duyum almadım senin böle kulağına gelen bi duyum var mı?son bişey daha sorcam bu ikm alımları genellikle yılın hangi aylarında olu?Yardımların için çok sağol teşekkür ederim

kardelenkurt

Kurucu
Yetkili Kişi
askerlik bence kıstas değil

askerliğini yapmamışların oranı çok büyük

Yukarı Alt